Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai világban miért baj, ha...

A mai világban miért baj, ha egy nő otthon van?

Figyelt kérdés

A fiam születése után úgy döntöttem, hogy nem megyek vissza dolgozni a munkahelyemre. Természetesen a férjemet is megkérdeztem a dologról és nem volt ellenvetése.

Nem vagyunk mi sem gazdag emberek, de a férjem keress annyit hogy megtudjunk élni belöle hárman. Én is dolgozók mert gyereket nevelek és elvégzem a házimunkát. Amióta a fiam elkezdte a ovit van pár szabad órám igy itthon vállalok kisebb ruhajavitásokat vagy megrendelésre varrok ruhát .Akárhányszor beszélgetek a barátnőimmel vagy oviba az anyukákkal és felmerül az a téma hogy milyen nehéz nekik munka mellett gyereket, mindig szóba jön hogy mikor megyek már vissza dolgozni vagy nem unatkozol otthon? Biztos a férjed kényszerit hogy otthon maradj. Szegény milyen rossz neked hogy elnyomnak.

Már százszor elmondtam hogy szeretek otthon lenni, szeretek fözni, bár a házi munkát nem nagyon szeretem de megcsinálom. És mielött valaki megszólal hogy szegény férjem egész nap dolgozik. Igen ledolgozza a munkaidejét, de mire haza jön meleg étel várja , tiszta ház . Csak annyi hogy eszik , lefürdik, olvass a gyereknek egy mesét lefekvés elött . Ennyi és leül tévét nézni.


2018. jan. 31. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Akkor maradsz otthon amikor akarsz. Biztos fognak itt sokan károgni de ne törődj velük.
2018. jan. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem baj! :) És ha neked jó így, akkor ne legyen másnak se problémája vele. Ne foglalkozz velük. Ha visszamennél, akkor meg lenne olyan aki elkezdené mondogatni hogy szegény gyerek, fut a ház, stb. Úgy élj ahogy te szeretnél, ne úgy ahogy elvárja a környezeted :) Hajrá! :)
2018. jan. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Talán irigyek hogy nem dolgozol,és megtudtok élni a párod fizetéséből. Ne törődj más véleményével,azt nézd ami neked jó!:)
2018. jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom mire megvénülsz lesz e még nyugdíj, lesz e még Magyarország. Így nem lesznek éveid, a világ rohamosan változik, le fogsz marani. De a jövőtökre is gondolni kéne. Azt írod, megéltek. Akkor gondolom nincs kitömve a szekrény lóvéval. Mi lesz ha jön egy váratlan betegség, egy nagy kiadás. Jó persze pihengess. De egy idő után én visszatérnék a munka világába.
2018. jan. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

“Nem tudom mire megvénülsz lesz e még nyugdíj, lesz e még Magyarország. Így nem lesznek éveid”


Ha nem lesz nyugdíj, akkor mind feldughatjuk magunknak a ledolgozott éveinket... amúgy lehet fizetni a nyugdijat úgy is, hogy nem dolgozik az ember. Ezt persze mi, művelt dolgozó emberek általában nem tudjuk, ezt rendszerint csak a butuska háztartásbeliek tudják. 😉

2018. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha neked és a párodnak így a jó, akkor semmi probléma nincs a dologgal. Aki rákérdez a dologra, magyarázd el neki, hogy neked jó így. Ha normális, megérti, ha nem, akkor úgyis mindegy.
2018. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy gyerekkel, aki reggel 8-tól délután 4-ig oviban van, nem kunszt tisztán tartani a házat és összedobni egy vacsorát.:-) Még munka mellett sem az, egyáltalán nem indokolja, hogy otthon maradj. Ahogy nő a gyerek, úgy egyre kevésbé. Alapvetően viszont te nem vagy teljesen htb, hiszen varrsz is otthon pénzért másoknak. Én biztosan valami előremutató, hasznos dologra fordítanám ezt az időt, ami a férjed jóvoltából megadatott, tanulnék, vagy minél jobban kibővíteném a kuncsaftok körét, csinálnék valami olyasmit, ami idővel önálló megélhetést biztosíthat, ha úgy alakul.
2018. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel gomd, csak ebben a kétkeresős modellben ezt sokan nem tehetik meg, azt irigykednek. Nem tudom mlyen ismerőseid vannak, de szerintem ők sem jókedvükben járnak be dolgozni.
2018. jan. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!