Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha nem találom a...

Mit tegyek ha nem találom a helyem (önmagam) ebben a világban, a gimiben, és otthon? Már nagyon régóta próbálkozom jól érezni magam a bőrömben, tudom vannak rossz napok, hullámvölgyek, de az egész életem mély pont. Nincs kivétel, mindennap ugyanaz.

Figyelt kérdés
Semmi önbizalmam, nem tudom, hogyan öltözzek, mi áll jól nekem, bár azt hiszem (laikusok mondták) nem vagyok rossz alapanyag. Immár 3 éve fogyókúrázom, megteszek mindent a külső és belső értékek gyarapításáért. Azt gondolom nem vagyok rossz ember. Adakozom, dolgozom, és segítek itthon a szüleimnek. Nem járok bulizni (ami valahol bánt is) mert még semmit nem tapasztaltam az életből. Volt egy kapcsolatom természetesen azt sem sikerült kiheverni bő 1 év távlatából. (a kapcs.1,5 évig tartott) Nem jutok el arra a pontra, hogy olyan kapcsolatokat alakítsak ki, amelyekben biztonságban érzem magam, vagy legalább azt, hogy elfogadnak. Egyke vagyok, nincs testvérem. Anyukám és apukám egy vállalkozást üzemeltet aminek több hátránya van mint haszna. Alig találkozom velük. Hétvégén is dolgoznak. Hétfőn vannak itthon, és mikor hazajövök a suliból, akkor is csak azt halgatom milyen nehéz becsületesen vállalkozást csinálni, pláne h apámnak már a saját bérét nehéz kitermelni, stb stb. Amim van azt magamnak veszem, járok edzeni (a fizetésemből veszem a bérléetet), ha ruha kell azt is magamnak kell megoldanom. Ez már így megy évek óta. (szóval nem vagyok elkényeztetve) A legnagyobb problémám, hogy félek bemenni a gimibe, egyedül érzem magam, éjszaka ezen kattogok, mindig ezzel telik mindennap, hiszen már megpróbáltam minden felé nyitni, de sosem lett 1 barátnőm sem. Próbáltam vallást, sportot, meditációt, jártam pszichológushoz, stb. Semmi nem segített. Úgy érzem a felezővonalon haladok az életben. Sehova nem tartozva! Mindenki elzárkózik tőlem, kifogásokat keres, hogy miért nem ér rám. Megemélíteném h az osztályom utál, pedig én alázatosan állok hozzájuk, mindig megteszek mindent értük, de a hátam mögött kinevetnek, összefirkálják a ruhámat, minden privát eseményből (buli stb) kihagynak. Olyan szinten önbizalom hiányos vagyok, hogy rámtör a remegés ha ki kell állni felelni. Egyedül itthon merek beszélni, mikor este anyával váltunk egy két szót. Csak a sport van nekem meg a diéta+tanulás. Annak ellenére h 3 éve követek egy életmódot, csak cikiznek, hogy meg sem látszik. Semmi sikerélményem nincs. Hiányzik a volt barátom is, akit elmart tőlem, egy kéjkisasszony, aki semmivel nem több nálam-ez szó szerint így van-. Ráadásul Ő is osztálytárs, tehát mindennap végignézem ahogy nyalják egymást a folyosón. Úgy érzem nem érek semmit. Belefáradtam h mindenkihez én közeledek, és csak kihasználnak, utána pedig eldobnak. A szüleim akiket nagyon szeretek, és mindent megteszek értük, többet várnak el tőlem mint egy apácától. Tisztelem Őket, de nagyon kevés dolog van amit megengednek. A gimibe félek bemenni, de iskolaváltásról hallani sem akarnak, mert akkor kidobnak itthonról, és anya kérte h költözzek el, ha ennyire tzudom nekem mi a jó. Annyira szeretnék kiszakadni ebből a világból, ahol az Iphone, a ruhák, és a test határoz meg. NEM vagyok hülye tini, aki az öngyilkosságon gondolkozik, vagy tömik a zsebét pénzzel, nem vagyok amolyan "jó sorában sajnálja magát" lány. Csak fáj, hogy kívülről szemlélem ezt az élet nevű dimenziót, hogy mások örömét látva belül sírok, hogy nem tudok segíteni anyáékon, és nem akarom, hogy a halál egyszer elvegye tőlem őket, mert még olyan keveset voltunk együtt. Szeretnék szeretni, és valakinek adni azt a sok jót ami bennem van, TÉNYLEG. Szeretném ha valaki nem érdekből szólna hozzám, és nem előítéletekkel lenne tele velem szemben ahogy az osztálytársaim. Még van 2 évem a gimiben, de úgy érzem, inkább átugranám ezt.17 L

2013. aug. 20. 10:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el ugyanezt a szüleidnek is, mint amit leírtál most ide. Egyébként meg nincs olyan élethelyzet, amiből ne lehetne kijönni. Mindjárt kezdődik a suli, húzd ki magad és NE alázkodj meg az osztálytársaid előtt. Nem kell velük törődni. Koncentrálj a tanulásra. Azt írtad, eljársz edzeni. Ott nincs senki, akivel összebarátkozhatnál?
2013. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A gondolkodásod rendben van. Szerintem csak egy kis önbizalmat kellene magadra szedned és mindjárt másképp látnád a világot. Mert így a mondataid alapján, értelmes, jó fej csajszi lehetsz:)
2013. aug. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

El sem hiszitek, hogy önmagában már az, hogy válaszoltatok, mennyit jelent, hogy végre valaki reagál arra amit én mondok. Olyan ritka ez az élmény.


1. : Köszönöm a tanácsot, igyekszem megfogadni. Bár a helyzet az, hogy próbálkoztam már a teremben kapcsolatokat létesíteni, de senki nem a korosztályomból való, fiatalabbak meg nemigen járnak. Érdekes módon keresem a lehetőségeket az idősebb korosztályon belül is, de sajnos egy családanya más teendőket hivatott ellátni mint egy 17 éves lány (pl). Így nehezen megy a kapcsolatfenntartás. :/


2: Köszönöm, örülök ha így jött le! :) Bár ezt tudják rólam, vagyis többektől kaptam ilyen visszajelzést, de valahogy szóbaállni mégsem akarnak velem, és barátságig sosem jutok el. :(

2013. aug. 20. 21:18
 4/18 anonim válasza:
Esetleg ha van valami amiben egy kicsit jobb vagy a többieknél.. Vagy valami hobbi amit szeretsz űzni. Milyen szakkörök vannak a gimidbe?
2013. aug. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Bejárós vagyok, már az utazás magában 1 órát elvesz, ami téli hónapokban vészes mert 4 már sötét. Vonaton tanulok, hogy maradjon időm edzeni, mert abba tudtam menekülni eddig, -és ezentúl is- úgy érzem. Sajnos nem fér bele több a napomba. Egyébként is szűkös lehetőségeim vannak a gimiben, mivel nem indulnak szakkörök, mert ami volt (orosz,biológia,röpi) abbamaradt érdeklődés hiányában 2 alkalom után. :/

Jártam 9 évig zeneiskolába, fuvolázni, és 2 hónap múlva énekelni tanulok majd. Szeretem a zenét, de ettől függetlenül még magányos vagyok. :/

2013. aug. 21. 13:32
 6/18 anonim válasza:
Az éneklés már jobb kiindulási pont. A lényeg hogy új embereket ismerj meg. Ami meg a többit illeti.. Talán egy kicsit hasonlóak lehettünk. A különbség annyi,hogy én eldöntöttem hogy változtatni fogok. Régebben pont leszartam hogy öltözök,milyen a hajam stb. Folyamatosan fekete cuccokba öltözködtem,és volt egy pulcsi amit le nem lehetett vakarni rólam. Eléggé antiszoc voltam.. Viszont nem magányos,mivel egy játékba találtam magamnak barátokat. Én azt mondom,hogy ha van időd,keress olyan rendezvényeket amik érdekelnek. Az öltözködést meg egyszerűen és olcsón meg lehet oldani. Ha gondolod,dobhatsz egy pm-et,és kisegítelek.
2013. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

+ ami lemaradt az a kisugárzás. Ha sokat mosolyogsz,biztos hogy valaki észre fog venni.


(Előző voltam)

2013. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
ÖNBIZALOM ez a kulcsa mindennek hidd el nekem. Tapasztalatból tudom. Állj a sarkadra, legyél vidám, és sugározzon belőled a belső szépséged. Tűnj ki valamivel, hogy észre vegyenek és ne foglalkozz az osztálytársaiddal, másokkal ismerkedj. Nem arra gondolok, hogy legyél plázacica, csak ne legyél szürke egér mert az a legrosszabb.Hidd el nekem hogy te egy okos lánynak tűnsz (biztos az is vagy) külsőleg meg nem tudom hogy nézel ki, de sajnos ma már az egy nagyon fontos dolog, ebből ítélnek meg az emberek. Ha meg tényleg szép vagy használd ki! Hidd el ha megváltozol egy kicsit és változtatsz a hozzáállásodon a suliban biztos hogy felfigyelnek majd rád!
2013. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 snack16 válasza:
69%

Milyen ismerős érzés... Habár vannak barátaim(akik nem csak úgy barátok, de nem is 1000-en vannak). Részben az hogy tartozok valahova annak köszönhető hogy sportolok! Csomó barátot összeszedtem az edzőteremben. Sokan hasonlóan gondolkodnak mint én! Ez a kulcs, olyanokat kell találni akik olyanok mint te! Amikor a barátaimmal vagyok, nevetek, poénkodok, oda merek menni egy csajhoz, de amikor egyedül vagyok... totál ilyen az arcom -.- . Nem esik jól ránézni a másik nemre, még ha szép is(nem a mű nők tetszenek). Nem vagyok szálkás, de izmos vagyok és az van bennem hogy "biztos csúnya vagyok és le se sz@rna a csaj", és ez elveszi a kedvem az egésztől!Felelni,tömeg előtt beszélni nem tudok. Úgy gondolom nem egy semmire kellő ember vagyok, vannak értékeim(nem anyagilag nézve),nyertem régen egy csomó versenyt,lefogytam több mint 20Kg-ot 3/4 év alatt, nagyjából ami kell az megvan(előbb vagy utóbb), vam jogsim és autóm,tudok rendesen angolul,ki tudom nyomi a saját testsúlyomat fekvenyomásban 4x...de valahogy nem vagyok hűű de büszke magamra. A suliba sem vagyok a népszerűség csúcsán, van akikkel dumálgatok(egyel feljebbi osztályból is, habár mostmár végzős leszek), eleinte hívtak bulizni, de én se nem akartam menni, se inni nem iszok,se cigi... tehát feleslegesnek tartottam. Pozitív visszajelzéseket kell szerezni. Találkozgatni emberekkel. A legfontosabb: szembe kell nézni a félemmel! Ez nem az életedet menti meg. Aki tetszik oda kell menni hozzá! Ha egyszer-kétszer ezt megteszed, az kételkedés önmagadban el fog tűnni az útból. Habár a csalódás/elutasítás visszahozhatja:S bocs ez nem volt túl lekesítő tudom:(

A világ tele van suttyókkal és ha nem olyan vagy mint ők, és sok pénzed sincs akkor lenéznek/kinéznek, mindegy milyen ember vagy! Őket le kell...:) az ő hibájuk hogy nem megértőek, és torz a világképük!

Amúgy engem nemrégiben kiröhögött egy srác és egy csaj a trolin mert elég savanyú pofát vágtam... hát bosszantott a dolog rendesen! Leszálltam és elküldtem az édes anyjába... vissza se mert szólni:D de azért idegesít! Mások is ezt gondolhatják!

Itthon nálam is csak a feszültség van, faterom itthon ül, és mi nem jövünk ki túl jól hosszú távon:D

Szóval ennyit tudok mondani/írni

Nem vagy egyedül ezzel sajnos:):(

19/F


UI: Mennyire vagy túlsúlyos?(azt írtad diétázol, meg azt mondják hogy nem látszik) Mert ha igen ez a probléma fő okozója!

2013. aug. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

6. : igen erre kezdek ráeszmélni, hogy mindent meg lehet oldani egyszerűen. :)


8.: igen az önbizalom talán megoldana minden nehézséget. :/


snack16:

Olyan 14-16% a testzsír arány. 170 cm vagyok és 62 kg, elég izommal. A helyzet az, hogy a helyi terembe is csak olyan személyek járnak, akik megismerésével csak kevesebbnek éreztem magam. Vagy 4 gyerekes családanyák, vagy a nőnemű kortársaim akik legfőbb célja, hogy posztolhassák egy-egy közösségi oldalon, hogy "fitness"ben...


A külsőmről, hogy kialakuljon nagyjából a kép: hoszzú lábaim vannak, 170 cm vagyok, 62 kg -mint fentebb említettem-ha valahol akkor a derekamon van az a kis plusz, (nem vagyok az a póthajas, műkörmös, szolis fajta)...nem sminkelem magam, törekszem a természetességre. Hosszú egészséges barna hajam van, barna szemem, és kreol bőröm (nem, nem vagyok...) -mielőtt bárki is lereagálná- egyszerűen öltözködöm, visszafogott ruhákat viselek általában.

Ez vagyok én.



Köszönöm mindenkinek az eddigi építő válaszokat! :)

2013. aug. 25. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!