Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet legálisan nyugtat...

Hogyan lehet legálisan nyugtatóhoz, altatóhoz jutni orvosi recept nélkül?

Figyelt kérdés
Nyugtatót elvileg receptre adnak, de altatót vehetek a patikában?

2018. febr. 1. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Bármilyen pszichotróp szer vényköteles. Sőt orvosi pecsétre sem adják ki csak úgy (mármint orvosnak saját használatra).


Esetleg gyógynövény alapú nyugtató tea vagy szer van.

2018. febr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Legálisan sehogy.

Még ha valaki ad ajándékba a másiknak egy szem vényköteles gyógyszert,az sem legális.

Én nem értek hozzá,de szerintem altatót sem adnak recept nélkül,az lehet,hagy vannak ilyen nyugtató,meg alvást segítő pl.gyógyteák,amit lehet simán venni,de hát azok nem tudom,mennyit érhetnek.

2018. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Valeriana night (forte?) nekem egészen jól működött. Amúgy meg ahogy az első mondja, gyógynövény készítményeket, teákat vehetsz recept nélkül is.
2018. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak orvos adhat. Amúgy maradnak a természetes szerek. Az altatók egy része is csak ideig- óráig hat. A Frontinhoz, Xanaxhoz, Rivotrilhoz nagyon könnyen hozzászokik az ember. Bár ez a három nyugtató, a kórházakban előszeretettel alkalmazzák altatóként. A Rivotrilt ezek közül csak pszichiáter írhatja fel, úgy tudom az a legerősebb.
2018. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Citromfű tea vagy egy púpos teáskanál szárított oregano, esetleg egy gerezd fokhagyma(bár ez szagos is, meg a gyomrodat is bánthatja). Kiütni nem kell magad úgyis, a célnak megfelelnek ezek is. Vagy ha olyan nagy problémád van, menj el dokihoz, majd az felírja.
2018. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!