Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kell értelmezni az...

Hogyan kell értelmezni az orvosi receptet? (lent)

Figyelt kérdés
Az orvosom felírt nekem március 30-án fogamzásgátlót és nem akartam kiváltani de most meggondoltam magam viszont nem értem meddig válthatom ki és ha elfogy akkor hogyan tovább. A recepten ez áll :" Leghamarabb kiadható:2017.03.30" és alatta az áll hogy "Ellátva 63 napig." Ha beszedtem az első havi adagot akkor ugyan ezzel a recepttel kiválthatom a következőt vagy nem? Valaki segítsen még sosem csináltam ilyet

2017. máj. 11. 20:06
 1/10 anonim válasza:

Ez 3 havi (3 x 21 db) csak nincs beleszámolva a szünet hete

Egyébként minden receptet a kiallitastol számított 3 hónapig tudod kivaltani

2017. máj. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Aznap volt leghamarabb kivalthato a gyogyszered, ami ra van irva, tehat 03.30an vthattad vna ki a patikaban. Azota letelt az aprilis, plusz majusbol 11nap, ezt vond ki a 63 napbol, es kijon h meg meddig hasznalhato fel. Ha hnap kivaltod, a recept mar nem hasznalhato fel tobbszor, viszont lesz 3 havi gyogyszered. Ez ido alatt elmesz dokihoz iratni uj receptet, amivel a kovetkezot valtod ki. Arra figyelj h mikor az utolso levelbol mar csak par szem van, menj es irass ujat, h ne csussz a 7 napos szunet utani kezdessel!!!! Haziorvos is felirja!
2017. máj. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Bocsi, a 63 naposat beneztem, az ugy van ahogy 1. Irja!! Bocsi, en kulfoldon elek es itt valtom ki, igy ezt csak tippeltem!!
2017. máj. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor a 63 nap a kiváltás határideje ?
2017. máj. 11. 20:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Maga a recept a felírástól számított 90 napig érvényes, és beváltáskor bevonják. A 63 nap azt jelenti, hogy annál hamarabb nem írják ki a következő adagot.
2017. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi vény a FELÍRÁS DÁTUMÁTÓL számítva 3 HÓNAPIG (és nem 63 napig) érvényes, ez idő alatt bármikor kiváltható. A 63 nap azért van rajta, mert ha több doboz gyógyszert ír fel egy receptre az orvos, akkor fel kell tüntetni, hogy ez a gyógyszermennyiség hány napi ellátásnak felel meg. Semmi köze a recept érvényességi idejéhez.
2017. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem. És ha a vénnyel nem váltom ki mind a 3 havi adagot akkor később ugyan azzal már nem fogom tudni kiváltani ugye? Elnézést ,hogy ilyen értetlen vagyok de még sosem váltottam ki ilyen gyógyszert.
2017. máj. 11. 20:22
 8/10 anonim válasza:
Kérhetsz csak 1 havit de akkor a gyogyszertaros átírja a recepten hogy csak 1 x 21 lett kiadva, és a recept nyilván ott marad
2017. máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

03.30 előtt nem válthattad volna ki, és ha kiváltod, 63 napon belül nem írnak fel, nem válthatsz ki újat.


amúgy egy dobozban van a 3 havi adag benne.

2017. máj. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérj külön

receptet

2018. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!