Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom rajtakapni a...

Hogyan tudom rajtakapni a tolvajt, ha a módszere ugyanaz?

Figyelt kérdés

Járok egy helyre, ahol az öltözőben hagytam a pénzem. Pár napja valaki mindig lenyúlja azt. 2 papírpénz volt a hátsó táska zsebében. Az egyiket hétfőn vitte el, kedden nem voltam azon a helyen, a másikat benne hagytam, azt meg szerdán este. Azóta is folyamatosan túrja a táskám, de nincs benne semmi. 3 emberre szűkült a kör, mert amikor történt az eset, akkor ez a 3 ember mindig jelen volt.

A lopás azért ilyen biztos, mert xy helyzetben hagytam a táskám, és mire fejeztem, addigra már teljesen máshogy álltak a zsebek, illetve a pozíció.

3 emberről van szó. Illetve 2, mert az egyikben megbízom, és őneki van is pénze.

Mit tudok csinálni ebben az esetben? Azon kívül, hogy nem teszek a táskámba pénzt. De idegesít, hogy mindig át van túrva a táskám.


2018. febr. 3. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán valami vegyipor ami beszínez pára hőhatására a kézen látható , vagy felhúzott egérfogók .
2018. febr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Alain Delon ***** válasza:
76%
Tegyél üvegszilánkokat bele. Aki össze van vágva, ő volt.
2018. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

A színezés szerintem is jó ötlet.

Vagy amit még én csinálnék, az az, hogy írnék egy üzenetet, amit oda raknék, ahol korábban a pénz volt, és vagy valami olyasmit írnék bele, hogy "tudom ki vagy, és már jelentettelek a rendőrségen, számíthatsz arra, hogy hamarosan megkeresnek", esetleg direkt meg is címezném a levelet (azt írnám bele, akire jobban gyanakszom), és utána figyelném, hogy mi történik: ha folytatódik a turkálás, akkor valószínűleg a másik illető turkál, nem az, akire jobban gyanakodtál, ha meg befejeződik a turkálás, akkor az volt, akire gondoltál.

Esetleg elmennék mindkettejükhöz panaszkodni a másik félt gyanúsítva, hogy "tudom, hogy XY turkál a táskámban, és nem tudom mit kellene csinálnom", aztán figyelném a reakciójukat.

2018. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyezz el egy telefont nagyobb tarhellyel valami eldugottabb helyre, és videozz! Így egyúttal bizonyítékod is lesz, illetve meg is szégyenítheted vele az illetőt.
2018. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A színezésre gondoltam, csak nem tudom milyen anyag csinálja ezt, és vízzel nem lemosható.

Vagy...kamerákra gondoltam, csak az is komplikált.

2018. febr. 3. 20:24
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Hipermangán - káliumpermangát, azt őröld le és úgy hintsd be , de fehér ruha ne legyen benne mert beissza örökre . Vöröses réz barna foltokat hagy a kézen .
2018. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért nem annyira bonyolult egy telefont felvétel módban elhelyezni. Ha hosszabb idő, max leveszed a minőséget
2018. febr. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meglett a tettes?
2018. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kérdésemben volt a mondat: "3 emberről van szó. Illetve 2, mert az egyikben megbízom, és őneki van is pénze."


Na hát, pont az volt, akiről nem gondoltam volna. A mondat utolsó felében van a válasz.

Egyébként nem én kaptam el, hanem valaki más. Kiderült, hogy nem én vagyok az egyetlen "áldozat". Különben meg akik beszámoltak, össz-vissz kb 22 ezer forint tűnt el. És mindet ez az ember lopta el.

2018. nov. 28. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!