Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megnyugtat, ha a temetőben...

Megnyugtat, ha a temetőben sétálgatok. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Valamiért, ha elmegyek a temetőbe, és „meglátogatom” az ott nyugvó embereket, az mindig jó, nyugtató érzéssel tölt el. Nem arról van szó, hogy minden nap megyek, de 3-4 hetente körbejárom a temetőt. Ez azért is különös, mert hosszú évek óta így van, pedig az általam ismert nagyszüleim pl. tavaly hunytak el, tehát korábban nem jártam olyan sírokat látogatni, ahol a benne nyugvó személyekkel életükben nagyon szoros kapcsolatom lett volna.

Néhányan már megjegyezték, hogy fura vagyok emiatt, de mit tegyek, ha számomra ez hozza a legnagyobb nyugalmat és lelki békét. (Pedig egyáltalán nem vagyok vallásos, templomba sem járok!) Nem tudom az okát, talán az, hogy a temető olyan csendes, nyugodt. Szerintetek ez normális?



2018. febr. 7. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy ez megszokott dolog lenne, de nem mondanám hogy ez alapján valami baj lenne veled! Egy temető tényleg elég nyugodt hely. Csak ne tervezd, hogy a közeljövőben végleg oda költözöl :)
2018. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A temetők így lettek kialakítva, hogy békét és megnyugvást sugározzanak, hogy az emberek "jó helyen tudják" a szeretteiket. Én is szoktam temetőben sétálni, csend van, békesség, rengeteg fa... de nem találom furának magamat emiatt. Sokkal kellemesebb számomra ott sétálni, mint egy közparkban.
2018. febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális, én is ismerek szuper temetőket, csak én az egyikbe hetente jártam (anyámmal, sírhoz, de nagyon szerettem), a másikba naponta (ott vezetett az út a munkába, szuper volt. gyönyörű magas fák meg minden).

Van, akit kifejezetten a temető, múmia, csontváz, halál téma vonz, ezzel sincs baj, elég gyakori is.

2018. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem az nyugtat meg, ha erdőben, virágos réteken és egyéb szép helyeken mászkálok (leginkább a tavaszi-nyári időszakban). A temetőket elvből nagy ívben elkerülöm, még akkor is, ha szép. Szerintem, téged is inkább a nyugalom vonz, nem a síremlékek. :)
2018. febr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Végül is manapság mi az, hogy normális?


Elvégre emberek a nevüket tetováltatják a derekukra, fültágítót meg testékszereket hordanak, és olyan beteg szexuális dolgokban vesznek részt, mint az ürülékük egymásra ürítése vagy állatokkal való párzás. Ezek után a temetőben sétálás nem extra dolog.

2018. febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy olyan szempontból meg tudom érteni, hogy csendes, nyugodt hely. Sima parkokban viháncolnak, gyerekek rohangálnak, fiatalok üvöltöznek vagy épp öregek. A párokat ki sem lehet szedni egymás szájából. Nem tarhálnak cigányok, nem fekszenek csövesek a padokon.


Én például szeretem a csendes vasútállomásokon nézni a vonatokat. Ferencváros környékén elég gyér a személy forgalom és egész kis nyugis hely. De szeretem az elhagyatott helyeket, csendes folyópartokat, erdőket, hegyeket, ezt szeretem a túrázásban is, a csendet és nyugalmat.

2018. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem mondom, hogy megszokott, de normális. A temető valóban csendet, nyugalmat áraszt.
2018. febr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szokatlan, de megértem. Ott csend és nyugalom van, nem úgy, mint az utcán. Tud az ember gondolkodni, magába nézni egy kicsit. Engem is vonz az ilyen dolog.
2018. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Apum alkoholista így otthon nem szeretek lenni szóval gyakran előfordul hogy naponta kimegyek a temetőbe tesóm sírjához. Ott olvasok, gondolkodom és csak elvagyok. Valóban megnyugtató, a miénknél még a kilátás is jó. Szerintem nem beteges dolog ez.
2018. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!