Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Ebbe a mai világba szüljek?!?...

"Ebbe a mai világba szüljek?!?!? " Mi annyira szörnyű a mai világban?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem politikai kérdés, nem vitát akarok generálni, csak a kulturált formában megfogalmazott érvekre, véleményekre vagyok kíváncsi. Nem állok egyik oldalon sem, még a családalapítás közelében sem vagyok, csak kíváncsi vagyok.


Sokan érvelnek azzal, hogy azért nincs vagy nem lesz gyerekük, mert hogy "ebbe a mai világba szüljenek?". Nem értem, hogy mi olyan rossz a "mai világban", ami indokolná ezt. Én úgy látom, hogy eddig a történelem folyamán most élünk a legkényelmesebb világban. Nyilván nem az afrikai éhezőkről vagy az indiai gyerekprostituáltakról beszélek, hanem az átlag magyar életről. Nincsenek járványok, ritka az éhezés, átlagos anyagi helyzetben él a legtöbb család (nyilván nem Borsodról beszélek). Konkrétan mi az a mai világban, ami miatt nem szülnétek gyereket?


2018. febr. 8. 07:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
51%
Én se politizálni szeretnék. Aki életképes az így is felnevel egy gyereket vagy többet. Aki meg nem az jobb is hogy nem vállalja. De ez csak kifogás amit sokan kántálnak hogy "mert az orbán..." meg "jönnek a migráncsok" "kevés a fizum" bla bla
2018. febr. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

Egy érvem van csak.


Nem akarok vállalni gyereket elég nekem a saját dolgom, kihívásaim, problémáim. Miért nehezítsem meg magamnak jobban?

2018. febr. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
55%

2..nem az volt a kérdés hogy miért nem akar valaki gyereket, hanem hogy miért fogja erre a mai világra..legalább már nem kell

10 gyereket szülni hogy abból legalább 2 felnőjjön.

2018. febr. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

#1 Én is úgy érzem, hogy ez csak egy kifogás, de nem igazán van mögötte semmi, mégis rendszeresen dobálóznak vele az emberek.


#2 Ez egy teljesen korrekt érv, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy vállal-e annyi kihívást és áldozatot, ami egy vagy esetleg több gyerek felnevelésével jár.

2018. febr. 8. 07:39
 5/31 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert alig lenne velem. Mivel dolgozni kell 1 évesen adhatom bölcsibe, aztán óvoda 8-17ig,aztán iskola 8-15-16ig,utána középiskolás lesz önállósodna, mikor lenne időnk egymásra már fel is nőtt.....
2018. febr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
60%

Köszi a kérdést, én is gondolkoztam már egy hasonló kiírásán, mert engem is nagyon zavar ez a kifogás.


Aki ezzel jön, hogy ebbe a "mai világba" nem érdemes szülni, az mondja már meg, a történelem folyamán melyik világba szült volna szívesebben? Vagy nézzük csak a 20. századot. Az 1. világháború idején jobb lett volna? A 2. világháború idején jobb lett volna? A Rákosi-rendszer alatt jobb lett volna?


Európában valóban most a legnyugisabb az élet, a korábbi évszázadokban sokkal több volt az éhezés, a háború, a nyomor. A nagyszüleim a második világháború alatt születtek, sokkal, de sokkal rosszabb "világba", mint ami most van. Mégis megszülettek, felnevelték őket tisztességesen, és boldog életük lett.

Akkor én ne szüljek azért, mert más kontinenseken vagy más magyar családokban éheznek (mindig is voltak sajnos, akik éheztek), vagy mert néhány havonta valaki felrobbantja magát és meghal néhány tucat ember? (persze, tragédia ez, de korábban sokkal gyakoribb volt a gyilkolás, az erőszakos halál, és akkor a MILLIÓK halálát okozó haborukrol ne is beszéljünk...)


Komolyan kíváncsi lennék én is azoknak az érveire, akik szerint a "mai világban" nincs értelme szülni. :D sokkal jobb, ha egyenesen megmondják, hogy nem akarnak gyereket, és kész.

2018. febr. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
3%

"Európában valóban most a legnyugisabb az élet,"


BWAHAHAHAHAHA. A muszlim terroristák mást mondanak. ;) Évszázados rekordokat döntögetnek bűnözés terén.



A "mai világ fos hurdur" tipikus liberó agymosás. Az a célju, hogy utálj mindent (kivéve az általáuk a TVben eléd rakott bálványokat), ne legyen gyereked (mert kevés ember felett könnyebb uralkodni, ugye), ne merj élni, mert globális kamukálás, miközben ők a yachtjaikon meg magánrepcsijeiken orgiákat csapnak stb. :D

2018. febr. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
61%
Én sosem azt mondtam ,hogy a mai világba minek hanem ,hogy nincs mire . Az emberek nagy része inkább ezt érti ezalatt,hogy a mai világba . Tény és való Magyarországon én sem szülnék . Mert otthon nem volt mire .. Most le lehet pontozni .. elköltöztem 20 évesen a párommal ő akkor 25 volt . Mindketten dolgoztunk és még ugyan jól is kerestünk ,nem volt hiányunk semmiben . Neki sem egy rossz szakmája van .. sőt ..egy volt a probléma . Minden hónapban éppen éppen maradt pénz a zsebünkben . Hiába dolgoztunk éjjel nappal(szo szerint!!) nem éreztük ,hogy haladnánk valahova . Pedig tényleg csak arra ment az a pénz ami alapszükséglet volt ,nagyon ritka volt hogy plusz kiadásunk legyen ugymond szórakozás céljából de még így is azt mondtuk ,hogy nem érezzük azt ,hogy egy gyereknek is megfelelő biztonságot tudunk adni . Én inkább igy értelmezném.ezt a dolgot . De azt viszont nem fogom megérteni,hogy adott egy 30as nő stabil kapcsolattal házzal 3 autóval ( hitel mentesen ) és közli ,hogy nincs mire szülnie...
2018. febr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
54%
Azt megertem, ha vki nem akar gyereket, de ezt gyenge magyarazatnak tartom, hogy a „ mai vilagban minek“... volt mar ettol rosszabb vilag, es megis szuletett gyerek, ugyhogy..... amugy annyi igazsag van, h nehez gyereket vallalni, mert mig egy par alig bir mondjuk egy normal pesti albit fenntartani ( normal alatt nem luxust ertek, csak azt h ne 30 nm legyen), addig hova merjenek egy babyt is vallalni?..
2018. febr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Koplárovics Béci ***** válasza:
8%

"Ebbe a mai világba szüljek?!?!? "


Ez a hozzáállása általában azoknak szokott lenni, akik azt várják, hogy más nevelje fel a gyereküket, legalábbis a pénzt máshonnan várják hozzá. Gyakorlatilag egy üzelti tárgynak tekintik a saját leendő gyereküket. És persze mindezt vehemensen tagadják.

2018. febr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!