Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom, mihez kezdjek az...

Nem tudom, mihez kezdjek az életemmel. Vagy az a lehetőségem van, hogy kevesebb, mint 5 hónap alatt nyelvvizsgát szerezzek vagy elmenjek dolgozni olyat, amit nem szeretnék és így azzal a szakkal is csúsznék, ami valóban érdekelne?

Figyelt kérdés

Azért kellene nyelvvizsgát szereznem, hogy megkapjam a diplomámat, hogy jelentkezhessek arra a szakra, ahol azt tanulhatnám, amit nagyon szeretnék, de 5 hónap nagyon kevés, hogy alapfok angolról feltornázzam magamat középszintre, állítólag...:/ Így addig el kell mennem dolgozni a szakmámban, amit nagyon nem szeretek, ráadásul így csúszok a továbbtanulással is, pedig már 26 elmúltam és 28 leszek, mire elkezdhetem..:(


Előre is köszönöm a segítséget!


2018. febr. 12. 01:15
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
26 éves elmúltál és egész életedben egyetlen idegen nyelvbe fogtál és az alapszinten van meg? MII??
2018. febr. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
5 honap keves nemár 5 honap alatt ugy megtanultam, hogy a tanarok estere sem vettek, hogy nem tanultam az orara spontan mondtam a dolgokat kentem vagtam anno de persze sajnos nem mentem ki angliaba meg nem gyakoroltam igy aztan sok haszna volt a dolognak :-D ha minden nap tanulod siman megmegy
2018. febr. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, minden nap tudnám tanulni, gyakorlatilag egész nap.

Köszönöm a választ!

Sajnos ez van, igen, hogy 26 vagyok és azért nem kapom meg a diplomámat, mert nincsen nyelvvizsgám. Nem mondom, hogy ez így rendben van, de azért szerintem ezzel nem vagyok egyedül...

2018. febr. 12. 01:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem ezt kérdeztem.

Angol az egyetlen nyelv, aminek a tanulásába fogtál 26 év alatt? Gimiben 2 nyelv kötelező!

Akkor is, ha így van, minimum 13 éve tanulod már az angolt...

Hogy van ez?...

2018. febr. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem meg az egész kérdésem nem arra irányult, hogy hány kötelező nyelv van középiskolában... Ha nem tudod értelmezni a kérdést, nem muszáj válaszolnod rá.
2018. febr. 12. 02:21
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
5: Csak szerintem valótlan helyzetet írsz le, ez a helyzet egyszerűen nem állhatott elő.
2018. febr. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért kell ahhoz a diploma, hogy jelentkezz egy másik szakra? És miért csak 5 hónapod van a nyelvvizsgára? Egyébként annyi simán elég lehet, az angol nem egy nehéz nyelv, csak ez alatt az 5 hónap alatt feküdj rá rendesen. Tankönyvek, nyelvtan, tesztek, zene és filmek hallgatása/nézése angolul, olvass könyvet angolul, csinálj sok fordítást (szerintem ez fejleszt a legjobban). Menni fog!
2018. febr. 12. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A, látszólag, akadékoskodó válaszolónak igaza van. Bőven kellene nyelvtudásod legyen. 5 hónap alatt simán meglesz. Csak lelkiismeretesen kell tanulni, be kell iratkozni pár intenzív tanfolyamra és kész.

Másik meg, ha nem MSC-re akarsz menni akkor nem kell az első diploma a másodikhoz.

2018. febr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Simán meg lehet csinálni a nyelvvizsgát 5 hónap alatt, ha intenzíven elkezdesz ismételni, minden új nyelvtant átvenni, szavakat tanulni, aztán feladatsorokat gyakorolni. Mindent angolul nézz, olvass, hallgass. Ha igazán el akarod érni a célod, akkor az elhivatottságod motiválni fog, mindent bele. :)
2018. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves, biztató válaszokat! :)

Azért kell a diploma, mert a tanulmányi pontjaim nagyon keveset érnek és a diplomajegyemet szeretném beszámíttatni.

2018. febr. 12. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!