Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a tömegközlekedé...

Mit gondoltok a tömegközlekedésről? Bizonyos szint felett tényleg lealacsonyító?

Figyelt kérdés

A kollégáim többsége szerint lealacsonyító az ő(mi) szintünkön.


Nem tagadom,én sem használom a tömegközlekedést, nem is szeretem, de nem tartom "prolinak" vagy lealacsonyítónak, egyszerűen az én életstílusomhoz nem passzos.


Amikor középiskolás voltam baromi sokat mérgelődtem egy olyan út, ami autóval negyed óra max 20 perc, tömegközlekedéssel több, mint 40 perc volt.Akkor határoztam el,hogy ha fene fenét eszik is, autóval fogok járni és többet nem szállok buszra.



Jó munkahelyen dolgozom, teljes szabadságunk van munkaidőt, feladatok beosztását tekintve.A fizetéssel is elégedett vagyok.

A kollégám viszont kicsit túlzásba viszik, többségük tényleg lealacsonyítónak tartja a tömegközlekedést, olyanokat mondanak, hogy "én meghagyom a tömegközlekedést a nyugdíjasoknak és a diákoknak, mi itt GDP-t termelünk, nem érünk rá tökölni a megállókban meg alkalmazkodni menetrendekhez"


2018. febr. 14. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"én meghagyom a tömegközlekedést a nyugdíjasoknak és a diákoknak, mi itt GDP-t termelünk, nem érünk rá tökölni a megállókban meg alkalmazkodni menetrendekhez"


AKI képes ilyen kiejteni a száján, AZ a proli.

2018. febr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Pesten elég sok üzlet ember is használja a metrót meg a villamost mert pl csúcs időben gyorsabban eljutnak Aból Bbe. Engem Londonba lepett meg hogy egyértelműen tele levő emberek is a tömeg közit használják hiába van otthon a legmodernebb kocsijuk. Gyorsabb a metró, hév meg a villamos és mivel nem az úton jár ezért nincs torlódás tehát nem ülsz órákat a dugóban.
2018. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lealacsonyító, a barátaid véleménye meg tükrözi az értelmi szintjüket. Termeljék csak a sok GDP-t...
2018. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Van autóm és van pénzem benzinre. De dolgozni mégis 2 metróval járok. Pusztán azért, mert gyorsabb a zsúfolt órákban.

Az autót akkor használom ha máshova kell menni. Nem hinném hogy emiatt proli lennék mert nincs kedvem 10 percet havat kapargatni és a sok hülye között araszolni, mikor a két metró együtt úgy max 20 perc hogy pillangónál gyök2-vel megy.

2018. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sznobok. Ennyike.
2018. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartom lealacsonyítónak! :) Pedig nem használom, vagy évente tényleg egyszer, ennek egyszerű oka(i) van(nak).

Munkahelyem és a rendem olyan, hogy havonta 10x megyek és jövök (24). Kora reggeli váltásra képtelenség lenne beérnem tömegközlekedéssel, de az is messze lenne és kies helyen van, illetve sokat kellene utaznom, ha később lenne a váltás (Bp otthon, agglomeráció munkahely).

Amit el tudok intézni 10km (tényleg) távolságon belül gyalog és nem igényel nagyobb kapacitást, mint egy hátizsák, akkor GYALOGOLOK :) (Ellenkező esetben: kocsi)


DE még1x: NEM TARTOM lealacsonyítónak, szerintem baromi jó alternatíva a kocsival való közlekedésnek (és autósként én is próbálok érvelni ilyen téren autós ismiknek), ha például Pesten élsz és rendesen minden nap munkaidőben kellene a belvárosba menned, akkor én is használnám. Volt olyan, akkor bérletem volt ofkorsz, hétfőn reggel bevittem munkahelyi parkolóba autót, pénteken már úgy készültem, hogy freedom, mentem mindenhova kocsival, feeling volt :D


Ennyi :)

2018. febr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

*való közlekedéssel szemben

**Pesten élőként ha rendesen minden nap munkaidőben kellene a belvárosba mennem, akkor én is használnám.


ehh, elfáradtam így a nagy semmittevésben estére bocsi xD

2018. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Lealacsonyítóóó ... ?!! xD Mondd, hova menjek dolgozni, hol dolgozol, hol dolgoznak a te kollégáid, csak mert én kénytelen vagyok tömeg közlekedni, vén ember létemre nincs kocsim, nincs lakásom, nincs semmim, nem kapok munkát.
2018. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amikor meg kaptam, akkor olyan klasszul fizetett, hogy 54 ezret utaltak, ebből még egy játékautóra sem futja ! *
2018. febr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egy nagyon hasznos lenne, ha a magyar nép tudna megfelelően tömegközlekedni, értékelni az ilyen-olyan újítások.
2018. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!