Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan vegyek...

Szerintetek hogyan vegyek erőt magamon?

Figyelt kérdés
2017-ben érettségiztem, igazat megvallva sosem voltam az a nagy tanulós, 2-3-as tanuló voltam a gimiben 4 évig. Most 1 évig átgondolva mindent készülök egy jobb érettségit letenni. Ennek ellenére, ha 1, ismétlem 1 olyan nap van 1 héten, amikor egy kicsit lazábbra veszem a dolgokat, akkor is megkapom, hogy miért nem tanulok, miért nem tanultam 4 évig, ha éppen olyan kedvük van a szüleimnek. Emiatt folytonos szorongásos tünetek jönnek rám, lehangolttá is válok, akarva-akaratlan elkezdek álmodozni, s ennek az következménye, hogy napokra hanyagolom a tanulást. Nem vagyok az a siránkozós típus, de komolyan mondom, néha az jönne rám, s nem tudom, hogyan vegyek erőt magamon, mert terveim vannak, csak hát... De megdicsérni 1, az az 1 percre sem tudnának soha, pedig ha jó idő van a ház körül is tevékenykedem. 20/F
2018. febr. 15. 23:02
 1/4 A kérdező kommentje:
A magabiztosságommal is gond van, nem is tudom mi lesz szóbeli érettséginél. Írásban viszonylag jól fogalmazok, de szóban...
2018. febr. 15. 23:03
 2/4 anonim ***** válasza:
20 éves vagy nem kisgyerek. Mi lenne ha ezt így elmondanád a szüleidnek. Ha nem változtatnak akkor meg nem azzal kéne.foglalkoznod mit mondanak. Már felnőtt vagy magadért tanulsz nem azért, hogy ők megdicsérjenek.
2018. febr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van valami, ami motivál abban, hogy javíts az érettségi eredményeiden? Megtaláltad azt, amit szeretnél csinálni? Szeretnél egyetemre menni?
2018. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ezt magadnak csinálod, nem a szüleidnek, szóval nem szabadna, hogy befolyásoljanak a dolgaikkal. Tanulás közben, ha szünetet tartasz, akkor pihenésképp rajzolhatnál vagy számítógépen szerkeszthetnél magadnak motiváló plakátokat, amiket kiraksz a szobád falára. És beszélhetnél a szüleiddel, valószínűleg motiválni akarnak, csak rosszul csinálják.
2018. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!