Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném jóvá, ha még...

Hogyan tehetném jóvá, ha még szeretnék vele tanulni?

Figyelt kérdés

Van egy külföldi ,aki angolt tanít nekem,én neki magyart. Úgy szoktuk,h 1 óra magyar és aztán 1 óra angol. Eddig mindig jó hangulatban telt . Az angolja nem a legmagasabb szintű,de nekem így is óriási segítség. Úgy tudtam eddig,hogy a magyartanításommal elégedett,mert többször egymás után is keresett,hogy mikor lesz következő óra.


Most viszont,múlt héten szerdán ,volt egy kis összezörrenésünk.

Mivel wifihez jelszó kell,ahol vagyink,így mindig újra be kellett írnia a telefonjába a jelszót vmi hiba miatt,hogy legyen net . Ezzel nincs is gobd, de nekem rosszul esett,h miután kb 45 percet magyaroutunk,kijelentette h fél óra mulva mennie kell . Ezzel sincs gond. Hanem aztán elkezdte a telefonját nyomkodni , a wifivel próbálkozott..segítettem neki,de mikor már 3.djára sem hagyta,mondtam neki,h most angolozunk,annak van az ideje. Aztán kinyitottam a könyvet ahol tartottunk és kezdtem mondani,mit nem értek. Ő meg elkezdte felhívni az egyik haverját,aki nem vette fel,és azzal próbálkozott . Közben mondta,h olvassam. Nekem ez nem tetszett,mert vagy oda koncentrál vagy az angolra. És mondta ,hogy oké,akkor hagyjuk,letettem a könyvet .


Ő meg mondta,hogy legközelebb osszam be az időt és akkor fair lesz mindkettőnknek,mert én mondtam ,hogy nem fair az ,hogy magyarozunk ,de angol meg nem. Azt nem mondtam,h a telefon miatt ,mert dolga van akkor dolga van, de nem vette észre ,hogy mi a bajom ezzel.


Mondta,h következő órára osszam be az időt ..elkezdett okoskodni. Én meg mondtam,hogy majd meglátjuk,lesz e következő óra ..meg h ideje "szerződést" írni,ez eleinte poèn volt,de aztán már nem abból mondtam.

Erre azt mondta,hogy én döntésem ,hogy mit akarok. Aztán vigyorogva felállt az asztaltól ès megkérdezte mehet-e ..én meg nem értettem,hogy miért kérdez ilyet. És azt mondtam,hogy nem vagyok az anyukája,nem én mondom meg,hogy mehet e...



Ezt nagyon bànom..és nem is szokásom más anyukáját a számra venni. Szégyenlem magam. Persze ezt nem olyan értelemben mondtam.hanem egyszerűen ez jött ki belőlem. Előtte mondta,hofy ne legyek ideges,mert az nem tesz nekem jót,ezt így vigyorogva mondta.



Szóval én nem akartam megbàntani. Szeretnèm folytatni a tanulást..de nem tudom,mit írjak neki. Azt tudom,hogy múlt csütörtökön utazott el egy helyre,ahol nem tudom meddig marad ,amúgy ő is egyetemista. De azóta nem írt,hogy mikor angoloznánk ,ami lehet ,hogy emiatt van ...hofy így reagáltam rá.


Mi a véleményetek,megbànthattam ezzel? Vagy csak elértem,hogy ő nem akar majd többet tanulni?


2018. febr. 20. 14:38
 1/5 A kérdező kommentje:
A hibak,elgepelesek miatt bocsi. Szeretnem,ha nem errol szolnanak a kommentek.
2018. febr. 20. 14:42
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked elvitte a cica az önbecsülésedet? Egy bunkó ember megaláz téged, ki is röhög, aztán még te aggódsz, hogy megbántottad-e? Csajszi, mi van veled? Ez így nagyon nem jó.
2018. febr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen,ez furcsa erzes bennem. Ott es akkor ugy reagaltam le,hogy inkabb nem szoltam semmit,csak neman neztem a konyvet..mert ugy gondoltam,hogy az nagyon kellemetlen lenne,ha en mondanam neki,hogy ne telefonalgass mar legy szives.

Es aztan azt a megjegyzest,hogy lesz e kovetkezo ora,arra tettem,hogy vegye eszre magat. De nem igy tortent .

Most meg nem tudom,hogy jol kezeltem e

2018. febr. 20. 14:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még így is kedves voltál, ha már ez a bunkó ilyen szinten szórakozik az időddel.. Még te félsz attól, hogy megbántottad? Mit akarsz jóvá tenni, ha nem tettél semmi rosszat? Mondd, hol van az önbecsülésed? Kapd össze magad és ne engedd, hogy páros lábbal sétáljanak át rajtad, mert senki nem fog kiállni érted, ha te nem állsz ki maagdért..


Szerintem amúgy csak megunta a tanulást és inkább mással foglalkozik, eddig tartott a lelkesedése, de ez nem miattad volt és egészen biztos, hogy nem egy olyan beszólás miatt, amit még csak komolyan se vett. Szerintem jobban jársz, ha keresel mást, akivel gyakorolhatod a nyelvet.

2018. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! elgondolkodtatott.
2018. febr. 20. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!