Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tinédzser korban normális...

Tinédzser korban normális nagyon sokat gondolni a halálra?

Figyelt kérdés

Nem öngyilkosságra, hanem magára a halálra.... Hogy milyen érzés mi van utána, mivan ha meghalnak a szeretteim, meghalok én.. Milyen hamar telik el az élet. Nemrég meghalt az iskolából egy barátom. Ennek is köze lehet ehhez?

16/L



2018. febr. 22. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, köze lehet hozzá. De 16-17 évesen nekem is voltak ilyen gondolataim.


L/19

2018. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez az időszak végső soron arról a kérdésről szól, hogy "ki vagyok én", ennek pedig szerves része az elmúlás örök dilemmája. Úgyhogy szerintem nincs ezzel gond, és hát igen: ha egy ismerősünk meghal, akkor ezek a gondolatok még jobban felerősödhetnek.
2018. febr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2018. febr. 22. 18:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Haláleset nélkül is normális, így meg pláne.
2018. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

normális hát.. akkoriban én is rengeteget foglalkoztam vele.. nem bánom így utólag


2x F

2018. febr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És ez el fog múlni egyszercsak magától? Hog tudnék elvonatkoztatni?
2018. febr. 23. 07:39
 7/9 anonim ***** válasza:
úgy van, magától fog elmúlni
2018. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tundercipello válasza:
Èn mèg csak 13 vagyok de előszeretettel ìrok illetve gondolkodok a halàlròl. A szüleim nagyon rossz nèven vettèk azt hogy engem èrdekel ez a tèma de mostmàr kezdik megèrteni hogy nem az öngyilkossàg èrdekel hanem a halàl. Maga az hogy ilyen titokzatos, megfejthetetlen. Remèlem kinövök majd belőle, mert vannak napok amikor mèg magamat is kèpes vagyok ilyen gondolat foszlànyokkal megijeszteni😅szerintetek ilyen fiatalon mèg nàlam is normàlis ez? Vagy ez màr inkàbb elgondolkodtatò?
2018. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Nálad is oké. Sőt, szerintem még egy kisgyereknél is. Neki is veszteség, amikor meghal a dédi, nagyi, számára ugyanolyan érhetetlen, mint bárki másnak. Csak manapság meglehetősen tabusítva van a halál, kialakult elképzelés, hogy ettől jobb magunkat kímélni, emellett a gyásznak sem adnak elég időt, szlogen "az élet megy tovább"; hajlamosak depressziósnak titulálni, aki hónapokig, netán évekig nem tudja feldolgozni szerette elvesztését. Pedig egy teljes év gyászidőszak abszolút érthető, annak minden mozzanata (jeles napjai) eltelik a szeretett személy nélkül; ezt jobb megélni még akkor is ha fáj, mint lélekben menekülni előle és nem tudomást venni róla.
2018. febr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!