Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a biológiai testvérem...

Ha a biológiai testvérem zseni, akkor nagy rá az esély, hogy az én készségeim is jóval jobbak mint az átlagnak?

Figyelt kérdés

2018. febr. 28. 11:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A genetika bonyolult téma. A lényeg az, hogy van amikor az apától öröklődik át több, és van amikor anyai oldalról örököl a gyerek többet. De egyik ősöd biztos hordozza ezt a "zseni" gént. Esetleg a méhben való fejlődés befolyásolhatja még az intelligenciát.
2018. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti,te nem magyaráztál el nekem semmit,csupan kioktattál,hogy miért vagyok átlagon aluli vagy átlagos úgy hogy nem is ismerjük egymást.


Nyilván ez nevetséges ezért is tettem szóvá .Persze ezt nem sértésnek szántam :)

2018. febr. 28. 13:01
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen zseni vagy kérdező. Úgyis csak önigazolást keresel. Átlag feletti vagy, gratulálok.

Aki mást mond abba úgyis belekötsz.

Amúgy igazából láttam erről egy dokumentumfilmet és még egypetéjű ikrek közül is az egyiknek valami különleges memóriája volt, hogy fejből tudta azt is hogy x éve milyen napra esett húsvét stb...

Az ikertestvére meg teljesen átlagos volt. Tehát nem törvényszerű hogy te is zseni vagy

2018. febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy te is zseni vagy. Lehet te is zseni vagy valamiben, de nem feltetlenil abban, mint o. Lehet te meg nala is nagyobb zseni vagy.

Mondjuk arra nem gondoltal, hogy osszehasonlitod kettotok kozul kinek van jobb logikaja, magyarazokepessege, megertokepessege, stb? Ne haragudj, de a valaszokat olvasva nekem csak az jott le, hogy elismeresre vagysz es arra hogy mindenki azt irja te is tuti olyan zseni vagy, mint a testvered.

2018. febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
81%
Ugy latom valaki a genetikara akarja fogni hogy a testvere sokkal jobb nala mindenben :)
2018. márc. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az intelligencia rengeteg mindentől függ:

a terhesség lefolyása (mit evett az anya, voltak-e betegségei v. dohányzott-e, ivott-e a t. alatt, esetleges sérülés, baleset + hogy zajlott a szülés - pl. oxigénhiány (hány 9 egészséges magzati hónapot leélt baba szerzett kisebb-nagyobb agykárosodást (ez lehet disz-ektől kezdődően sok minden más, 'durvább' dolog).

Talán a gének is befolyással vannak, de még fontosabb a csecsemő- és kisgyermekkori fejlesztés, az hogy az anya, a család (apa, testvérek, nagyszülők, stb.) mennyit foglalkoznak a gyerkőccel.

Később az óvoda, iskola is hatással van, főleg egy jó tanárnő.

Szóval majd' bármi lehet az ok arra, h. vki. kvázi zseni v. nem annyira okos.

2018. aug. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!