Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az Elektra névről?

Figyelt kérdés
Ez egyáltalán fiú vagy lány név? Most néztem rá a naptárra, és láttam hogy 15-én Kristóf, Elektra névnap lesz, hát nem tudom... Érdekelne mások mit gondolnak erről a névről.

2018. márc. 1. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Úgy tudom női név. Egyébként borzalmas. Egy külföldinek lehet elmenne, de magyar névnek szörnyű.
2018. márc. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Egyáltalán nem tetszik. Női név. Etele a férfi változata. Az sem szebb. :D
2018. márc. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Lány név, mégpedig egy görög hérosz, Agamemnóm lánya. Miután az apját legyilkolta az anyja és annak szeretője, testvérével, Oresztésszel vérbosszút álltak apjuk haláláért. (Magyarul, leölték az anyjukat és annak szeretőjét árulás és király gyilkosság miatt)

Illetve ott az 'Elektra-komplexus', amikor a lány a saját apjába szeret bele...


Szerintem szép név :) Én szívesen viselném és adnám gyereknek... bár a valódi nevem is görög eredetű, szóval nem panaszkodok :)

2018. márc. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem túl extra, filmhősnek való, nem adnám.
2018. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem valami elektromos cucc jut róla eszembe.
2018. márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen híresség, hogy Carmen Electra asszem így írják

Hát, Mo-n kicsit fura lenne,de arra gondolok, hogy megszokható, de elsőre mindenki megütközne rajta, lehet, hogy még 2.-ra is. Nemtom.

2018. márc. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!