Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit hiányolnak a cigányok a...

Mit hiányolnak a cigányok a mesekönyvekből? Ezt elsősorban cigányoktól, vagy cigányokat jól ismerő, esetleg velük foglalkozó emberektől kérdezném.

Figyelt kérdés
Főleg konkrétumok érdekelnének. Azon túl, hogy több cigány szerepelhetne benne.
2018. márc. 2. 23:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
A mézeskalácsház legyen alumínium bódé.
2018. márc. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
A képeket. Ha már olvasni nem tudnak.
2018. márc. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
ok, hogy képeket, de mik legyenek rajta.
2018. márc. 2. 23:51
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit hiányolnak belőle azt nem tudom, de azt igen, hogy sajátos elképzelésük van a könyvekről, múltkor például a cigány ismerőseim a póker szakkönyvem borítójából csinálzak spanglit......
2018. márc. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Lopás, verekedes, jóslás, atkozodas, . . .
2018. márc. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Jó, én megértem ezt a szélsőséget, nem mondom, hogy nem adtak rá okot, de azért néha lehetne elvonatkoztatni, hisz épp arról beszélünk, hogy egy cigány kezében könyv van, ez azért már lépés. Nekik is van egy kultúrájuk, saját múltjuk, saját hírességiek, saját zenéjük, saját ételeik, saját szokásaik, szóval nyilván ezekre is lehetne építeni. Simán bele lehetne vonni sok mesébe egy-egy cigány szálat. Bár iskolában úgy tapasztaltam, hogy órán akkor figyeltek csak, ha pl erőszakos dolgokról volt szó, nyilván nem mondom, hogy ez mesekönyvbe való, de az ő figyelmüket is fel lehet kelteni nem "cigány dolgokkal".

De ja, ha a lapok cigipapírból lennének...

2018. márc. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Segílyt
2018. márc. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ombudsmant
2018. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tud is olvasni, akkor sem fogja meg a könyvet, kivéve ha “ántik a motyó”. Válszolva a kérdésedre a vörösrezet.


Ugyanitt részecskeszűrőt vennék, magas felvásárlási áron!

2018. márc. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Munkát meg civilizált viselkedést...


Ja nem.


Szinesfímet meg segílykét.

2018. ápr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!