Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is egy kapcsolatba...

Szerintetek is egy kapcsolatban/házasságban a végzettség vagy társadalmi szerep fontos?

Figyelt kérdés

Nyilván, sokan udvariasságból, etikából az ellentétét állítják.

Például, közlekedésmérnök nő és asztalos férfi kapcsolata.

Egy darabig működik, de hosszútávon bizony kiéleződnek a végzettség és a végzettség nyújtotta társadalmi csoport ellentétei.


A legjobb példa erre az én családom.

Édesanyám, nő létére kiváló műszaki érzékkel van megáldva, mindig kicsit különcnek számított.Már a 90-es évek elején számítógépet hozatott az ott dolgozó rokonaival.Az volt a család első gépe.

A munkahelyén bizony elég nagy dolognak számított akkoriban, ha valaki ért a számítógéphez, ő folyamatosan tanfolyamokra járt,fejlesztette magát.Mára viszont, már vezető.

Apám szakmunkás, viszont nem benne dolgozik,hanem gyárban betanított munkásként.


A házasság első 10 éve, olajozottan működött.

Utána, ahogy anyunak egyre jobban alakult a karrierje,kezdődtek az ellentétek.

Apám nem akarta őt elismerni őt,"tingli-tangli munka", "a semmiért kapod a fizetésed" "a szellemi munkában nem lehet elfáradni"......

Anyám viszont ugyanúgy visszaszólt neki,"nem igaz,hogy ennyi idő alatt nem jutottál feljebb a ranglétrán" "nem vagy egy észkombájn"

Végül, 21 év házasság után elváltak.



A családban még egy ilyenre is volt példa.Az unokatestvérem szintén szakmunkás, de meglehetősen jóképű.Együtt volt egy egyetemista csajjal, aki már akkor több nyelven beszélt folyékonya.Miután lediplomázott, vége lett a kapcsolatnak, mivel eltértek a társadalmi státuszok.


2018. márc. 6. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy f**ág...ha számit akkor az nem is kapcsolat.



Tegyük fel, hogy én nem keresek sokat sőt még a barátnőm is többet keres nálam viszont van bennem valami amiért feltud rám nézni ennek ellenére is, akkor mivan?


Vagy forditva, ha a nő keres kevesebbet vagy butább akkor elfogadom HA ŐT VÁLASZTOTTAM.

Akkor felnőtt egy ember, ha a döntéseiért nem másokat okol hanem saját magát.


Nem kell dicsérgetni, hogy legyen büszkesége egy önnálló embernek.


Nálunk anyám jobban keres mint apám, és akkor mivan? Közös a kassza, mivel ők választották azt, hogy közös legyen.


Tegyük fel, hogy én keresek 200 ezret a barátnőm meg keres havi 500-at ki a f**t érdekeli? ha akar venni valamit nekem vesz ha meg nem akkor nem, és ez oda-vissza megy.


Amit leirtál apád-anyád példáját az nem erről szól az csak simán egy elrontott házasság, ahol már a büszkeség megvédése a fontos, viszont anyád meg apád is buta volt mint a föld, normálisan is eltudtak volna válni 21 év után.


Nem kell senkit annyira komolyan venni f**om 65 évig él egy átlag ember, hát kit érdekel mennyit keres ha nem tetszik a páromnak valami keresek másikat ennyire egyszeru.


25f

2018. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez csak akkor okoz gondot, ha legalább az egyiküket ez zavarja. Nekem(nÖ) diplomám van, a páromnak(férfi) viszont nincs. Egyikünket sem érdekli. Èn soha nem éreztettem vele, hogy több lennék nála. Ha egész életében wc-t szeretne pucolni, mert neki úgy jó, akkor én azt is elfogadnám. Intelligens emberek tudják ezt kezelni.
2018. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez azoknál az embereknél jelent gondot, akik a munkájukon kívül nem tudnak felmutatni az égvilágon semmit, szóval ezen kell pörögniük, hogy valakinek érezzék magukat.

Én személy szerint az ilyeneket el szoktam kerülni, leszarom hogy ki mit dolgozik csak minimum egy értelmes hobbija legyen, amiben ki is tud teljesedni. Olyankor nem szoktak ilyen hülyeségekkel foglalkozni.

2018. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van akiknek nem fontos, és van, akinek igen.

Még az unokatestvéred is simán változhat.

Én régen nem hiszen, hogy elégedett lettem volna egy postással vagy egy bolti eladóval, mert fiatal és kissé beképzelt is voltam, pedig nem volt diplomám, most sincs, csak irodai munkát végeztem, és nem akartam alább adni, azt preferáltam, ha a fiú is minimum irodista.

Mára már megváltoztam, szívesen elfogadnék egy alacsonyabb munkakörben dolgozó férfit is, sőt, tetszett is a munkahelyemen a takarítófiú, de nem kellettem neki sajnos.

2018. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A postást azért írtam, mert szerintem tetszettem egy kicsit a postásnak, de nem tápláltam benne reményeket, mert "csak" egy postás volt...
2018. márc. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt diplomás csajom, fel is vágott rá rendesen. Én mindig beszóltam nekijje h "mit játszod a pcsád, a zegyetem alatt még luxusprosti vótá, azt te nézed le a szakmunkásokat"

Hál isten szakítottunk, ő azóta már egy másik diplomás hülyével van. Mert akkor a jó ha a diplomás hülye, egy másik diplomás hülyével áll össze.

2018. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!