Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetséges textrovertből...

Lehetséges textrovertből extroverté változni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

A valóéletben eléggé társadalmi szorongásos vagyok,írásban viszont nagyon felszabadultnak,lazának tűnök.Szöveges üzenetben semmilyen akadály nélkül ki tudom fejezni a gondolataim,érzéseim,őszinte és elég "csevegős" vagyok általában,de amint egy idegen vagy nem túl közeli ismerős emberrel kell szemtől szemben beszélgetnem,sokkal csendesebbnek,befordultnak,introvertáltnak tűnök.Ezen van esély,hogy tudok változtatni valahogy?Esetleg vannak itt textrovert vagy introvert emberek?

Ja és általánosságban nagyon visszahúzódó,önbizalomhiányos vagyok,te chatelésben ez valahogy mindig elillan.

16/L



#textrovert
2018. márc. 9. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Megszokás kérdése. Te járj el bevásárolni, ügyeket intézni, kijárni meccsekre, stb. Szóval gyakorlat teszi a mestert.


Textrovert az introvertet jelent?

2018. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1 Nem. Ezt a fogalmat is (ha létezik ilyen) neten hallottam. Azt jelenti, hogy írásban jobban ki tudod fejezni magad, mint élõben.
2018. márc. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerū oka van ennek. Az írás alapvetõen “könnyebb”, mert mellõz olyan kifejezés módokat, mint gesztikuláció, arckifejezések, stb. Lehet, hogy neked az az erõsséged, hogy jól tudsz fogalmazni, mondatokat összerakni, de gyengéd lehet az olyan, mint hangszín, hanglejtés, stb. Élõbeszéd közben a hangod és testtartásod is sokat elárul, nem csak a szavaid. Az ilyesmit gondolom tükör elõtt szokták gyakorolni, vagy ilyesmi.

Én is ilyen “textrovertnek” tartom magam, nem csak az önbizalomhiány teszi, hanem önmagában az, hogy halkan beszélek (emiatt nagyobb társaságokban nem figyelnének rám), néha úgy érzem, hogy kifejezéstelenül is, egyhangúan (kb. mint a jóbarátok-ból Ross :)) ), ezeken kéne javítsak:D

2018. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!