Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lejart vizoranal tenyleg...

Lejart vizoranal tenyleg duplahavi kozoskoltseget kell fizetni?

Figyelt kérdés

A parom vizoraja lejart. Most megcsinaltatta es persze azt is neki kell fizetni. Plusz meg 6000 plusz koltseget a nyakaba nyomnak. Ezen felul a kozoskoltseg tobb mint DUPLAJARA emelkedett arra a honapra amig nem volt vizora,igy 8000 helyett 18.000Ft-ot akarnak behajtani rajta. A papiron amit kikuldtek neki,csak ures szoveg van semelyik jogszabalyra nem hivatkoznak. Ezt megtehetik?!

Jogra jartam (1,5 evig) es tanultuk,hogy aminden hivatalos papirnal felkell tuntetni a ptk-bol azt a reszt ami ezt tartalmazza.

Szerintetek? Kicsit idegesito hogy nem is tudott rola hogy lejart a vizoraja es ezen felul minden ot terheli. Ez igy mennyire jogos eljaras?


2018. márc. 12. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia nalunk a haz vezeti es allja is az orak cserejet akinel esedekes az ertesitve lesz a csererol regen volt aki 3 evig lejart vizoraval elt felsem tunt neki lakas eladasnal tunt fel es cserelte ki semmi mas baja nem lett.

Ez csak sajat tapasztalat de nem tudom a torvenyeket.


Tippem egy kozoskepviselettel fogalakozo ceget keress ki neten es hivd fel Elnezest a zavarasert X varosbol hivom az itteni kozoskepviselo ezt csinalta velem tudna nekem segiteni hogy ez jogos e?


Vagy erdeklodjetek szomszedoknal bar szerintem ott az lesz a valasz hogy nem tudom.

2018. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Egyeltalán nem tűnik soknak a leírtak alapján. Sokkal jobban jártatok,mintha a teljes főmérő-mellékmérő különbözetet fizetettették volna ki. Legközelebb időben lecseréltetitek,ha felszólítást kaptok,hogy le fog járni.(Ezt többnyire tárgyév elején közlik és tárgyév dec. 31-ig teljesíteni kell a cserét.)
2018. jún. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!