Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hány éves korig...

Szerintetek hány éves korig vállalhat egy nő babát, és hány évesen nem kéne már belevágnia?

Figyelt kérdés
Írjátok meg létszíves ti mit gondoltok.
2018. márc. 12. 23:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

Hmm. Érdekes, hogy a korkülönbséget hozzátok fel, pasik gyerekvállalásánál meg "ó, ráér 60 évesen is!".


Amit látok a környezetemben, az osztálytársak face-en most tették ki a pocakos-babás képeket. Idén lesz a többség 30, gondolom, ki akarták tolni az elsőt 30 előtt.

2018. márc. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
31%

Azért ez több mindentől is függ. Pártalálás, munka, pénz, biztonság...

Én 26 évesen szültem, előre tettem az otthon megteremtését, babázást. Most GYED-en vagyok, én azt mondtam a férjemnek, hogy ha akarunk másikat, a lehető leghamarabb kezdjünk bele, mert a terhesség végén már nagyon fárasztó volt dolgozni,plusz amíg itthon vagyok, szeretném kihasználni és vissza menni tanulni. Én 30 fölött már nem szeretnék szülni, de aki a karriert rakta előre, természetesen csak később tudja bevállalni. Mindenki csinálja úgy, ahogy jól esik. Bizonyos helyzetekben 40 fölött kerülhet rá sor, az sem elítélendő számomra. Biztos, hogy annak is meg van az oka.

2018. márc. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek magának kell érezni, hogy mikor tart ott a kapcsolatában, a karrierjében és anyagiak tekintetében, hogy be tud vállalni egy gyereket, ha egyáltalán valaha akar gyerek(ek)et. Ha mondjuk valaki szerez egy szakmát 18 évesen és abban a szakmában képzeli el az életét, akkor semmi kívetnivalót nem látok abban, ha 20-25 éves korában szül egy gyereket (persze ha stabil kapcsolata és megfelelő anyagi háttere van). De mondjuk ha egy nő orvosnak megy és 30 éves korára lesz szakorvos, akkor nyilván utána szül csak, ha a karrierjét akarja előbb felépíteni. Nincs olyan, hogy x-től y éves korig KELL szülni, mert mindenkinek máshogy alakul az élete és a prioritásai.

Biológiai szempontból nyilván az a legjobb, ha 38-40 éves kor felett nem szülnek a nők, de ma már annyiféle genetikai vizsgálat és szűrés áll rendelkezésre, hogy ilyen korban is simán be lehet vállalni egy gyereket nagy biztonsággal.

Más kérdés, hogy hány évesen elég rugalmas egy nő ahhoz, hogy ne viselje meg túlságosan testileg-lelkileg, ha egy babához éjjel fel kell kelni és egész nap mellette kell lenni. Ez a dolog is embertől függ, van, aki már 35 évesen majd' meghal a napi teendőktől is, ahogy van olyan is, aki még 40 évesen is teljesen fitt és fiatalos, rugalmas.

2018. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45-ig szülhet. egy ismerősöm most 58 és ikrei vannak /béranyától/ ! nehezen bírja :)
2018. márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Amíg biológiailag képes rá, a nőknél a klimax kb 40-50 éves kor között jön el szóval addig nyugodtan szülhet. Senkire nem kell hallgatni ebben a tekintetben,mert senkinek semmi köze hozzá mikor szül a másik.
2018. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
11-es, én pasiknál sem mondanék olyat, hogy ráér 60 évesen is. Ugyanúgy szülő ő is, ugyanúgy hatalmas generációs különbség lesz közte, és a gyereke között, és ez ugyanolyan problémás lehet, mint az anya esetében.
2018. márc. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Elsősorban köszönöm a válaszokat.Nagyon kíváncsi voltam h mit fognak a kérdésemre írni mégpedig azért mert van egy kislányunk 4éves én 29vagyok szeretnénk mégegy babát de még várnánk vele 2-3évet.Az én véleményem az h 35felett már nem igazán kéne vállalni gyereket ha az egészséget nézzük,ha a karriert akkor fennáll az h mire eljutott a célig már késő lesz.Férre ne értsetek én nem ítélkezek senki felett,nem ítélek el senkit ha késöbb vállal gyereket mert amit írtatok érveket azt mind figyelembe kell venni.Mindenki máshogy gondolja az életét de a legszebb az benne h gyerekkel gondolja és nem nélküle mert egy gyereknél nincs nagyobb boldogság,lehet karrier,pénz stb....ha nincs kinek átadd a tudásod kinek add a szeretetedet.A világon a legjobb dolog az életemben a kislányom!!!!!Akinek nincs gyereke és nem is akar az nem tudja mitől vissza meg magát.😊👪
2018. márc. 14. 00:22
 18/21 A kérdező kommentje:
Lencsefőzeléktől kérdezném házifeladatot kapok?Köszönöm a lelkesedésed tuti írásszakértő vagy,tanárt vagy.😉
2018. márc. 14. 00:28
 19/21 anonim ***** válasza:
Előbb szoktasd le a 4éves lányod a melledről!
2018. márc. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 mi a fene ***** válasza:
Igen, itt főleg az anyai oldallal foglalkozik mindenki, de az apa életkora sem elhanyagolható.Gondolok a biológiai kérdésre, de pl. egy ismerősöm 52 évesen lett apa, és bizony jöhetnek a betegségek, és állandó rettegés, hogy meddig lehet vele, és 50 ölött az ember már nem olyan rugalmas, mint 20-30 között. Magyarul, fárasztja az apaság.
2018. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!