Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mennyiből életek meg egy...

Ti mennyiből életek meg egy hónapban? Félre tudtok tenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg eladó vagyok havi 115 netto csak az albérletem havi 70 most a párom nem dolgozik nagyon nehéz de ha ő is dolgozik akkor havi max 10ezert tudtunk félre tenni igy kb semmi nyaralás kivsit bele gondoltam a dolgokba és most komolyan ez az életem? oké elvagyunk jó de soha nem lesz kb lakásunk ja de ha szülök 3 gyereket hát kösz :D


Nem látom azt hogy fejlödnék max annyit hogy vidék helyett egy mocskos fővárosnak nevezett helyen élek


Jogsit lesem merem tenni egy drága kettő normális autora sem lenne pénzünk három pesten elég idegtépő kocsikázni


Szóval nem látom azt hogy fejlödnénk


Amugy 3 vagyunk mert van a mamám ő is velünk él elveszitette az önkormányzati lakását és őzvegyi nyugdíjja áhh lesem írom mennyi szóval ő most a gyerekünk ja és van egy kutyusunk menhelyi édes pofa ő ingyen élő :D



Nektek milyen a jövöképetek? hogyan terveztek mennyiből éltek?

kicsit meséljetek


Szerintetek tényleg elkéne gondolkozni külföldi életen? ott is igy tengödnek azok akik két nem sokkal többet keressnek a minimálbérnél?



23/N



2018. márc. 17. 19:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
23 évesen azért nem kell temetni magadat. Gondolom azért vagy eladó, mert nincs normális képzettséged, na most Budapesten egyrészt még eladóként is megkeresheted ennek a dupláját is, normális üzletekben, nem a sarki Juci Mama ABC-jében, másrészt millió OKJ képzés áll rendelkezésedre, amivel szintén többet fizető állást vállalhatsz, illetve ha megtanulsz legalább két nyelvet (angol + valami ritkább, de hasznos), abból hátrányod nem lesz. Ha nem csinálsz semmit, akkor nyilván fejlődni sem fogsz.
2018. márc. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Egyértelműbb lenne, hogy miről írsz, ha megtalálnád a pontot meg a vesszőt...
2018. márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Azon kéne ikább gondolkozni, hogy

- Minek a kutya, ha így sincs elég pénzetek? Jó, ingyen volt, de azért enni eszik, nem? Plusz időnként orvosi ellátás meg egy csomó járulékos költség. Biztos, hogy nem ingyen tartjátok.

- Nem kellene-e továbbtanulnod, ha fejlődni is akarsz meg több pénzt keresni is?

- Mi az, hogy most a párod nem dolgozik? Mióta nem dolgozik, és még meddig nem? Ha nincs munkája, hát keressen. Pesten csak az nem dolgozik, aki akar. Legalább ezt az előnyét használjátok már ki a fővárosnak.

2018. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Kereskedelmi szakmám van és Oké jól lehet keressni az Alidban pl de ott nagyon kemény a melo amit én nem birnék. Párom Tanfolyamra jár most.

Kutya meg azért van mert egy kis boldogságot okoz és a család része rajta nem sporolnék.


Amugy dolgoztam volna máshol Be mentem egy olyan boltba aminek van neve és két o betű van a logojában egy tízessel akartak többet adni de azért 2műszak plusz túlóra meg ezmegaz.

2018. márc. 17. 20:35
 5/23 A kérdező kommentje:

Plusz az elsőnek írom egy tanfolyam pénzbe kerül, nem kevésbe 50+25 vizsgadíj általában és ami ingyenes állami az meg gáz nem lennék öreg gondozó sem targoncás :D

Nyelvet még tanulgattam itthon neten meg filmek mikor megszolaltam angul kicsit tudtam, mondák akik jól beszélik, hogy ez gáz, érthetetlen kategoria.

2018. márc. 17. 20:43
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Ja, hát ha tulajdonképpen elvagytok így, és fontosabb a kutya meg az egy műszak, mint hogy félre tudjatok tenni némi pénzt, és jusson pl. nyaralásra is, akkor nincs nagy baj. De tényleg. Bérelt lakásban is van élet, nem muszáj sajátot venni. És ezek szerint a tanfolyam után a párod is újra keresni fog, ráadásul - a tanfolyam miatt, gondolom - többet, mint korábban. Az a lényeg, hogy meglásd a jó oldalát annak, ami van: azt az örömöt, amit a kutya ad, azt, hogy egy műszakban dolgozni egészségesebb, ezért így valószínűleg kevesebbet kell költenetek orvosra, orvosságra, azt, hogy együtt a család, stb. Nem is értem, hogy akkor hogy merül fel a külföld... Egyáltalán beszéltek valamilyen nyelven?
2018. márc. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Higgany ***** válasza:
82%
Sz*r is targoncázni nettó 220e ft-ért... Már ne haragudj.
2018. márc. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
58%

Kezdj el tanulni, mert sajnos máshogy nem nagyon lehet ebből kikerülni! A tanulás pedig nem feltétlenül kerül pénzbe, ha van internet. :) Először angol/német nyelvtudással kezdeném a helyedben, az mindenhol jól jön és legrosszabb esetben külföldre költözésnél is nagyon fontos. Tavaly olvastam valami olyasmit, hogy 35 év alatt megtéríti az állam a sikeres nyelvvizsga díját, szóval lehet még pénzbe se kerülne.

Utána pedig valami OKJ-s képzés, ami érdekel, esetleg főiskola/egyetem estin/levelezőn államilag finanszírozott formában, munka mellett.

Én nem írom le, hogy mennyiből élek stb., mert informatikus vagyok, az más kategória, és csak a mínuszokat kapnám. :D

2018. márc. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

Jelenleg én 220 ezret keresek, plusz a párom és a legjobb barátnője fejenként kb 75-öt (egy albérletben lakunk és ők még tanulók). Ahogy eddig a dolgok állnak, kb egy százast félre tudok tenni havonta.


Viszont ezzel a mentalitással sehova nem fogsz jutni. Lemondassz a jó megélhetésről azért, mert úgy sok a munka, közben meg a nyomor küszöbén táncoltok? Ha nekem kéne 100 ezerből megélnem, akkor minden lehetőséget megragadnék, hogy többet keressek. Majdnem a kétszeresét keresem meg a te bérednek, de még ígyis gondolkozom rajta, hogy szombatonként is bejárjak dolgozni dupla pénzért és megkapjam a 300 ezret. Én nem elégszek meg azzal, hogy albérletben élem le az életemet, jobb lenne, ha te sem elégednél meg vele.

Ha pedig az itteni munka sok neked, akkor meg se próbáld a külföldi melót. Nyelvtudás és szaktudás nélkül a beledet is ki kell majd dolgoznod a megélhetésért

2018. márc. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%

"Jelenleg én ... kb egy százast félre tudok tenni havonta ... még ígyis gondolkozom rajta, hogy szombatonként is bejárjak dolgozni"


Hiába keresel többet, ha úgysincs időd használni a pénzt.

2018. márc. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!