Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felmerült a kérdés, hogy aki...

Felmerült a kérdés, hogy aki sokat költözik egyik országból másikba, az nem olvas verseket, akkor az, aki Magyarországon él milyen gyakran olvas verseket?

Figyelt kérdés

Mikor olvastad el az utóbbi 10 verset életedben?

Korotokat is írjátok le, kérlek.



2018. márc. 18. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt sem értem, mi köze a költözésnek a versolvasáshoz.
2018. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy én sem látom az összefüggéseket.
2018. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit szívtál? :D


Kb hetente olvasok verseket, Svájcban élek. Mi köze a kettőnek egymáshoz, azt nem értem.

2018. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld, van aki a repülőn is olvas. :D Semmi köze a kettőnek egymáshoz, nincs összefüggés. Azt nem tudom mikor olvastam utoljára verset, gyerekként rengeteget olvastam.
2018. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Napi agyfasz kérdés...
2018. márc. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az ítélkezésre semmi szűkség.


Én sem látom a kettő között a korrelációt, ezért kérdeztem meg, hogy aki sokszor költözik más-más országban (és nem huzamosabb ideje él egy országban), az mennyire lenne más versolvasás szempontjából, mint az, aki nem hagyta el az országot.


A kérdés alapját https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__9197884-szeri.. kérdés 7. válasza adta.

2018. márc. 18. 16:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Megvan az osszefugges!


Ahhoz pl hogy egy vers valodi mondanivaloját vagy akár egy viccet megérts, az igazábol csak anyanyelvi szintűeknek megy.

Trivialis pelda ha én egy nemetnek azt mondom gyökér vagy, nem érti.

Egy orosznak nem tudtam elmagyarázni azt hogy amikor azt kérdezem "miert vagy velem ilyen?" igazabol mit akarok tudni.körbe kellett irnom egy litániával. Erre amikor atfestettem a hajam es megkerdeztem milyen hogy tetszik?(németül beszéltunk amugy)Azt válaszolta, tőlem tanulva az előzőekből, hogy "ilyen". Kérdem én ujra, milyen? Erre megismétli,"ilyen".aztán nem értette hogy én miert nem értem ezt a választ, hogy ilyen.



De amugy van egy rakas egyéb pl kulfoldi azt sem erti mit mondunk amikor azt mondjuk pl sánta kutyát hamarabb utolerik mint a hazug embert. Stb


A 7-es valaszolo ezt ertette azalatt hogy aki nem mélyed el igazán egy idegen nyelvben vagy egy kulturában, az a mondásaikat, verseiket sem fogja tudni megérteni soha. Ezek megértése nagyon kemenyen felsőfoku vagy anyanyelvi szint szinte amit igenyel

2018. márc. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jav

Ha egy pl németnek németül azt mondom gyökér vagy, nem érti

2018. márc. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Németül nem tudok, de 10 perce azon röhögök, hogy "You're a root."
2018. márc. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!