Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként titeket hogyan...

Szülőként titeket hogyan érintene az, ha a gyereketek utálná Magyarországon, semmi hazaszeretete nem lenne és folyton azt hangoztatná, hogy amint lesz lehetősége, azonnal elmenne ebből az országból és soha nem jönne vissza?

Figyelt kérdés
2017. aug. 10. 12:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Támogatnám, mert igaza van. Persze kinn sincs kolbászból a kerítés, de meg lehet próbálni. Sokaknak bejött.
2017. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
Én 16 éves korom óta ezt mondom a szülemnek (21 vagyok), és ők támogatnak, és igazat adnak.
2017. aug. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Támogatnám, ahogy engem is támogattsk mikor ez volt a tervem.

Szerencsére sikerült itthon jól fizető állást tslálnom. De protekció ás szerencse kellett hozzá.

Ha ő menni akar, hát menjen. Próba szerencse. Legfeljebb nem jön össze és hazajön. De örülnék h egyáltalán vannak tervei, gondol a jövőre

2017. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon helyes :) legalább van esze.
2017. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Nincs ezzel gond, kint jobbak a lehetöségek, bár ha valakinek itthon semmi nem jön össze, lehet kint se fog, plusz mondanám neki, h tanulja meg a nyelvet rendesen.
2017. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
10%

beszélnék a fejével, hogy térjen már észhez

ez a haza nevelte őt is, ez a föld etette, ebből a nemzetből való

és ha nincs EÜ. oka, akkor minden magyar fiatalnak felelősége, hogy ez a nemzet és ez a Kárpát-haza fennmaradjon és ehhez ő munkájával ès utódaival hozzájáruljon...

(mielőtt még lepontoznátok, nem vagyok komcsi se fideszes)

2017. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
23%

Szomorúan venném tudomásul, hogy a gyerekem ostobán fröcsög ahelyett, hogy jobbá tenné a sorsát, akár itthon, akár más országban.


Az ilyenfajta "utálat" proli szokás, a sikertelen emberek fegyvere. Utálni egy országot már önmagában is hülyeség. Az embereket? A politikai helyzetet? Az Alföldet vagy Mátrát? Az állását?

2017. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
19%
Ha a gyerekem csak nagyokat mond, keresi, hogy kivel tudná ütköztetni az igazát, de nem tesz semmit, akkor nyilvánvalóan kamasz. Ha lenne épp türelmem hozzá, akkor nagy komolyan megvitatnám vele a témát, hadd örüljön, ha épp nem lenne, akkor megkérném, hogy most egy kicsit mással váltsa meg a világot.
2017. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
34%

Egyrészt valószínűleg megsértődött valamire és túlreagálja a helyzetet ("folyton azt hangoztatja").

Másrészt a hazaszeretet egy fogalom, elég, ha a családját szereti (valljuk be, nem sokminden van a mai Magyarországon, amit szeretni lehet a családon, barátokon, esetleg a régi emlékeket visszahozó utcákon, épületeken kívül..)

Én is így éreztem, de ez inkább csalódásból, kiábrándultságból eredt, és el is költöztem amint lehetett. Az évek során sem lett honvágyam, inkább csak a megszokott dolgok hiányoztak eleinte.

Elbeszélgetnék vele, hogy vajon miért menne el mindenáron.

Egy év külföldön, hazautazgatás nélkül és kipróbálhatja, hogy valóban erre vágyik-e.

2017. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem vegyuk kulon a ket dolgot. Ugyanis az egyik az, hogy valaki utalja az orszagot, a sajat nepet, foldjet, oseit, ez lehet valami kamaszkori minden ellen lazado vonas is, latja hogy ezzel tud teged hergelni, hat csinalja, tipikus serdulo viselkedes. A masik az, hogy ha valaki ugy erzi mas orszagban konnyebb megtalalni a boldogulasat. Ezutobbi ertheto, es sokszor nem is alaptalan. Mar nincs vasfuggony, meg lehet probalni, es nem kell evtizedeket varni hogy hazalatogathass, hajra.
2017. aug. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!