Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem számít kegyeletsértésnek...

Nem számít kegyeletsértésnek amikor a régészek kiássák a sírokból a korábban élt embereket és múzeumokban állítják ki a csontjaikat, megőrzött testüket?

Figyelt kérdés

2018. márc. 20. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Ezekre mind az állam/önkormányzat ad engedélyt szerinte, onnantól meg szarnak a kegyeletre.
2018. márc. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
de igen de nekik van pénzük szóval mégsem.
2018. márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
De az. De mint tudjuk a vallas es tudomany mindig is szemben allt egymassal. A muzeumok a tudast szolgaljak, nem a vallast.
2018. márc. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemi tanáraim mindig azt mondták nekünk, hogy a régészeti leleteknek a földben van a legjobb helyük és nem kellene piszkálni őket, ha nem muszáj. A régészek munkájuk során általában tartják is magukat ehhez a szabályhoz, ha más nem akkor az állam tesz róla, hogy ne legyen pénz 'felesleges' ásatásokra. Az országban a régészeti feltárások döntő többsége a mentő ásatás kategóriájába esik, szóval a feltáráson kívül a másik opciónk ezekben az esetekben az, hogy hagyjuk, hogy a munkagépek pusztítsák el a leleteket, illetve maradványokat. Könnyű mondani, hogy kerüljük el a lelőhelyeket, de pl a Magyarország tele van velük, lényegében lehetetlen lenne új autópályát építeni úgy, hogy elkerüljünk minden temetőt. A kutatási céllal történő ásatások már etikailag kissé jobban megkérdőjelezhetőbbek, de belegondolva, mitől rossz, ha feltárják a sírodat? A sír már régen elveszett, az utolsó ember, aki meglátogatta több száz vagy ezer éve szintén halott, senki sem emlékszik már rájuk többé. A testük lebomlott, akárcsak a koporsó (ha volt), illetve a mellékletek egy része is. Nem értem, hogy mitől rossz dolog, ha kiásunk egy részben elpusztult sírt, majd megtesszük a tőlünk telhető legtöbbet, hogy tartósítsuk és megőrizzük mindazt, ami megmaradt belőle.

Vagy konkrétan a kiállítással van a probléma? Szerintem az már teljesen szubjektív, hogy valakinek belefér-e. Szerintem igen, engem se zavarna, ha velem is ez történne a jövőben.

2018. ápr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Vallási szempontból. Olyan mintha meggyaláznák a sírjukat. Így “nem nyugszanak békében”. Akár keresztény, akár pogány volt az illető.

2018. ápr. 3. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!