Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kegyeletsértésnek tekinthető-e...

Kegyeletsértésnek tekinthető-e az, ha a temetőben tárolja a szalmakazlakat az önkormányzat?

Figyelt kérdés

2016. nov. 18. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Amennyiben az összképet rontja, sírok mellett van, stb, akkor elképzelhető. És ha ráadásul még horror összegeket kér a sírhelyek bérléséért, akkor pláne.

Ennyi erővel roncsautókat is tarthatna ott, nem hiszem, hogy sok köze van a szalmának egy temetőhöz.

2016. nov. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nalunk a szemet all halmokban papam sirjatol kb 5 meterre, meg amikor nyirjak a fuvet ket oraig vakarom ki a fubol a sirt... eleg rosszul esik nekem is, ha kegyeletsertes, ha nem. Jeleztem mar a temetkezesi vallalkozonak.
2016. nov. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Jogi értelemben egyáltalán nem az. Jogi értelemben a kegyeletsértés a halott személyiségét védi, ugyanazon esetekben valósul meg mint élő személy esetében a becsületsértés vagy a rágalmazás.


Becsületsértést cselekménnyel is el lehet követni, ez való igaz. De ha a szalmát nem konkrétan a sírra teszik (remélhetőleg nem erről van szó) akkor a becsületsértés nem áll meg, mert nem az elhunyt személyisége ellen követték el.


Ha esetleg hivatalos lépést terveztek, akkor előbb lehet tűzvédelmi vagy akár környezetvédelmi okokat találni, mint a kegyeletsértést.


Ja, és legközelebb nem őket kell beválasztani az önkormányzatba. ;)

2016. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

# 2


Ha a nyírott fű a síron köt ki, az már lehet kegyeletsértés. (Attól függ, kinek ügyvédje a meggyőzőbb, a tied, vagy az önkormányzaté.) A szemétdomb a sírtól 5-re az csak mezei taplóság.

2016. nov. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ennek korábban utánaolvastam, szerintem ez nem kegyeletsértés (a kegyeletsértés, ha jól értem, az a szóbeli/írott/állókép/mozgókép/hang stb. által megvalósított a halott személye felé irányuló rágalmazás/becsületsértés).


Nem vagyok jogász, de amiről te írsz, az valamiféle vandalizmus, vagy rongálás lehet esetleg (ha a sírokra is ráteszi).


Érdekes, ha síremlékek megrongálása az nem kegyeletsértés..., valószínűleg súlyosabb büntetése van, azért nem.


Azt nem tudom, hogy pl. ha a ravatalozó körül olyan körülményeket hoznak létre, hogy az ellehetetleníti a halottól való méltó búcsúzást, az mi...?

Pl. odapakolnak mellé egy nagy trágyadombot, vagy hasonló... Ügyvédet kellene megkérdezni. A temetkezési vállalkozások sok és durva hibát képesek elkövetni, pl. név elírása a koporsón, kereszten! A hibák után, pedig semmilyen pénzbeli kedvezményt nem adnak...


"Rágalmazás


226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást


a) aljas indokból vagy célból,


b) nagy nyilvánosság előtt, vagy


c) jelentős érdeksérelmet okozva


követik el.

Becsület csorbítására alkalmas hamis hang- vagy képfelvétel készítése *


226/A. § * (1) Aki abból a célból, hogy más vagy mások becsületét csorbítsa, hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú hang- vagy képfelvételt készít, ha más bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Becsület csorbítására alkalmas hamis hang- vagy képfelvétel nyilvánosságra hozatala *


226/B. § * (1) Aki abból a célból, hogy más vagy mások becsületét csorbítsa, hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú hang- vagy képfelvételt hozzáférhetővé tesz, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) * A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt


a) nagy nyilvánosság előtt, vagy


b) jelentős érdeksérelmet okozva


követik el.

Becsületsértés


227. § (1) Aki a 226. §-ban meghatározottakon kívül mással szemben


a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben vagy


b) nagy nyilvánosság előtt


a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a becsületsértést tettlegesen követi el.

Kegyeletsértés


228. § Aki halottat vagy emlékét a 226. vagy a 227. §-ban meghatározott módon meggyalázza, vétség miatt az ott meghatározott büntetéssel büntetendő." forrás: [link]

2016. dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!