Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori hogy szakmai...

Mennyire gyakori hogy szakmai gyakorlatról fél éves egyetemi kirúgják az embert?

Figyelt kérdés
Gyakran előfordul hogy valakit kirúgnak szakmai gyakorlatról? Illetve ha ez megtörténik akkor kijelölik hol lehet folyttani a gyakorlatot?
2018. márc. 24. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Az vicces lenne azért.


Kb. mintha becsengetne valaki a házamba hogy költözzek el, szal ilyen humor kategória.


Na szóval ha mész egy céghez gyakorlatra, akkor eleve olyan céghez vesznek fel, nem, akik tudják vállalni hogy te fél évig ott vagy, meg olyankor nincs is "kirúgás", hiszen te nem is ott dolgozol, hanem az egyetem része hogy te ott vagy.


Vagy nem is tudom, mondjuk 2 főnököd autóbalesetben meghal, most mondtam valami durvát, na akkor elképzelhető, vagy nem is tudom, földrengés lesz és az épület ahol dolgozol összedől, vagy valami nagyon nagy dolognak kellene történnie.

2018. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Ja igen elkezded a szakmai gyakorlatot, és 2 hónap múlva államcsőd lesz.


Na igen, akkor :D

2018. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ilyen nagyon ritkán fordul elő. De nálunk úgy volt, hogy összesen kellett valahány nap szakmai gyakorlat, nem volt kötelező ugyanazon a helyen elvégezni. Ha meteorbecsapódás miatt a szakmai gyakorlati helyed megsemmisül, vagy bármilyen más okból nem tudod azt ott befejezni, akkor kereshetsz magadnak másik helyet, csak ez ugye macerás, esetleg csúszol miatta stb.

2018. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy a gyakorlati helyek tisztában vannak azzal, hogy csak gyakornok valaki így nagyon el kell szúrni valamit ahhoz, hogy "kirúgjanak" vagy baromi lustának kell lenni.


Az viszont nem feltétlenül igaz, hogy a szakmai gyakorlat az "egyetem része". Nálunk például semmi instrukció nem volt, csak meg volt adva, hogy "kivitelezési gyakorlat" és nagyjából instrukciók hogy mit is kéne csinálni. Rajtunk állt hogy szereztük meg a papírt róla.


Sőt, normálisabb cégek huzamosabb 2-3 hónapos gyakorlati időre adnak határozott idejű szerződést is, főleg olyan területen ahol alkalomadtán ellenőrzések vannak.

2018. márc. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!