Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik egy vendéglátásban...

Mi történik egy vendéglátásban dolgozóval ha nem tud bemenni betegség miatt? Azonnal kirúgják?

Figyelt kérdés

Ismerősöm vendéglátózik pincér és el vagyok ájulva attól amit mesél. Beteg nem lehet senki. Olyan hogy betelefonálok hogy beteg vagyok orvos táppénz és nem jövök olyan ott nincs. Ha valaki beteg mer lenni akkor pár nap erejéig kiírják fizetés nélküli szabira. Betegállományt nem fizetnek egy napot se. A dolgozók ezt nem is reszkírozzák inkább bemennek 39 fokos lázzal is négykézláb.

Na de mi van akkor ha olyan beteg valaki hogy ágybeteg és semmiképp nem tud menni? Vagy kórház mondjuk olyan betegséggel ami nem 1-2 nap hanem hetek?

Akkor állítólag azonnal ki van rúgva az illető.

Kérdezem miért nem mész el máshova? Válasz az hogy ezer helyen volt már mind iylen a vendéglátásban. Máshoz meg nem ért.

Higgyem ezt így?


2017. márc. 28. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk annyira nem lehetetlenség.
2017. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

És akkor még pofáznak a vendéglátósok a munkaerőhiányra....

és is vendéglátóztam anno diákoromban nyáron beugrónak. Soha többé. Mondanám hogy soha többé semennyiért de nem mondom, mert nem elég hogy szar volt ahely nem elég hogy szarrá hajtottak mér szarul is fizettek. Ki az a hülye aki ide akar menni véglegesen fel nem fogom.

mert diáknak beugrani egy hónapra még oké. Jó tanulság hogy hova ne menjen biztosan felnőttként.

2017. márc. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a vendéglátásban van.

Ébresztő ! Ismerkedj a nagy valósággal.

4 órára bejelentés napi 10-12 óra munka.

Szabadság, begsi jó helyen lehet, csak éppen nem fizetik.

2017. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%

Hát az én helyemen ez nincs. Szabi van és fizetett és beteg is lehet az ember.

Ha nem így lenne ha engem fenyegetnénk hogy ne merjek betegnek menni mert kirúgnak lazán otthagynám az első szóra.

Leszarnám találok mást. Mondjuk nekem szakmám is van mert a vendéglátás az nem szakma az egy szar semmi. Bohóckodás.

A szakács az esetleg valami de állítólag azokkal nem is bánnak így, mert ha a szakács elmegy bezárhat az étterem.

Míg a pincér elmegy másnapra van másik. Szakácsot meg úgy kell belasszózni.

2017. márc. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

"4 órára bejelentés napi 10-12 óra munka. "


Hát ha olyan barom vagy hogy ebbe belemész. Ld előző pont. Asztal borít kisétál keres más.

2017. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Ennek semmi köze a vendéglátáshoz. Ott is vannak normális helyek és kevésbé normálisak. Irodákban is van olyan, hogy nem lehetsz beteg.
2017. márc. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak diákként vagyok pincér de nálunk is ugyan így meg.Mikor elkezdtem dolgozni közölték,hogy itt nem tehetem meg azt hogy beteg legyek.Nem hittem el aztán mikor tényleg az lettem telefonáltam hogy 39fokos lázam van erre az volt a válasz hogy ez csak egy állapot majd elmúlik:D Igaz én csak diák vagyok szerintem megtehetem hogy nem megyek betegen dolgozni.

18/L

2017. márc. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van szabadság is, betegszabadság is. Természetesen fizetnek. Annyira vagyok bejelentve, amennyit dolgozom igazából.
2017. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Az mit jelent hogy nem lehetek beteg? hát és ha beteg vagyok? És oké bemegyek és lóg a taknyom prüszkölök hányok fosok és pofán tüsszentem a főnököt egy marék takonnyal?

Tuti megcsinálnám ha ilyen helyen lennék. És mit mondanának? azt biztos nem hogy miért jöttél be betegen.

2017. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

"Mikor elkezdtem dolgozni közölték,hogy itt nem tehetem meg azt hogy beteg legyek."


Ha nekem ezt mondaná a főnököm közölném vele hogy drága főnök úr ne nekem mondja mondja a baciknak meg vírusoknak.... tudja... mikroszkóp és beszélhet is velük.

Persze én nem vagyok rászorulva ilyen fos helyekre.

2017. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!