Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én gondolom ezt? Vagy...

Csak én gondolom ezt? Vagy van aki egyetért velem?

Figyelt kérdés

Vannak ilyen baromi drága éttermek Budapesten pl ez az Onyx ami most kapott 2. csillagot, meg egy csomó a belvárosban.

baromi drága árak, kb. nem engednek be hétköznapi ruhában, az étel mennyisége nagyon kevés, inkább a tálalásra figyelnek. mindenféle egzotikus alapanyagot használnak és furcsa dolgokat.


félre ne értsetek. imádok enni, imádom a minőségi ételeket, költök is erre. de egy ilyen puccos divatétteremre eszembe nem jutna ennyi pénzt kidobni... jól se lakom, a tányér nagy része nem is ehető.. nevetséges. nem is értem emberek miért költenek erre. pazarlás az egész


2018. márc. 26. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Pl üzleti vacsorák, amik alatt nem az evés a lényeg hanem milliokrol megegyezni, vagy megbeszélni száz ember kirugását meg ilyesmik. Ehhez adnak egy puccos fìlinget
2018. márc. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

“nevetséges. nem is értem emberek miért költenek erre.”

Nem is értheted. Nem neked van, ennyi a lényeg, mások pénzét pedig ne te akard beosztani. Emiatt ne rágd magad ilyen késő este, nem kötelező még csak benézned sem, ne legyenek álmatlan éjszakáid.

2018. márc. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk átlag embernek valóban a pazarlás jön le belőle, de aki havi szinten milliós bevételekkel "játszik" az pont ilyen helyre fogja elvinni az új 50kg-s nőjét.

Utána mindkettő elmondhatja magáról hogy megadták a módját.


Egyébként azért vannak ilyen helyek mert van rá kereslet, és ebben az emberek a hibásak.

Ha milliomos volnék akkor is a török büféket meg a piaci lángost keresném, még öltönyben is.

25F

2018. márc. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Akinek annyi a pénze, hogy tényleg nem tudja mire költse annak épp jó. utána meg elmondhatja a " klubban " hogy ö ott evett/eszik. Aztán majd a kövi klubtag jön valami értelmetlenül drága dologgal és igy tovább. Ahol rengeteg a pénz ott már sosem az sészerüség az elsö szempont.
2018. márc. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Az élményre költenek. Különleges alkalmakra való, nem hétköznapokra.

"jól se lakom" - Ez egy tévképzet, ami abból indulhat ki, hogy 1 fogás ránézésre egy kicsi adag.

Az ilyen éttermekben nem egy ételt kell kiválasztani, hanem menüsort esznek végig az emberek. Nem az a dolog lényege, hogy már az előétel után meg se tudj mozdulni, és ne essen jól a következő 2-3fogás.

Azért költenek erre az emberek, mert jól érzik magukat, vagy szeretnék, hogy valaki ott jól érezze magát, ez egy gesztus.

2018. márc. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Az ilyen éttermekben az íz, az alapanyagok minősége a mérvadó és nem az, hogy úgy bezabálj, hogy utána csak gurulni tudj. Arra ott van a Trófea meg a társai.


Ez ugyanolyan, mint mikor valaki húzza a száját az haut-couture ruhákra, hogy milyen undorítók, meg ki veszi fel ezt az utcára... na ott sem ez a lényegi szempont, hanem hogy milyen anyagokból, mennyi ráfordítással készül egy-egy kollekció.


És mindezt úgy mondom, hogy nem vagyok sznob, csak nyitott.

2018. márc. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Kereslet-kínálat. Ha valakinek erre van igénye, akkor hajrá, költse erre a pénzét. Aki pedig ezzel keres, az jól csinálja. Hasonló most már a street food dolog is. Felkapták, menő lett, ezért egy olcsó hot-dog is már 100-200 forinttal drágább street food címszóval eladva, mint amúgy.

Az értelmét én sem látom. Akármennyi pénzem lenne, nem kajálnék olyan helyen, ahol a felesleges puccot fizetem meg. Ahogy a túl drága márkás cipőt sem vennék és túlértékelt autót sem.

2018. márc. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, de nem cserélnék velük...
2018. márc. 27. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!