Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyanyáink, dédijeink mit...

Nagyanyáink, dédijeink mit tudtak a szexualitásról, amikor férjhez mentek?

Figyelt kérdés
Mindkét nagymamám tizenévesen házasodott és szülte meg első gyermekét. De abban az időben nem volt szerintem iskolai felvilágosítás vagy internet, meg eleve nem tudom, mennyire beszéltek erről a családokban, de úgy képzelem, nem nagyon. Volt bármi fogalmuk róla, hogy mi "vár rájuk"?
2018. márc. 29. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Azért nem voltak hülyék az emberek. Lehet hogy nem ismertek túl sok szexpózt, meg nem tudták hogy hogy kell védekezni, de amúgy nem atomfizika ez...
2018. márc. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Whitewolf19 ***** válasza:
0%

Néha az egyszerűbb élet is lehet boldog. Mert oké.. modern világba élünk.. okos eszközök.. interneten felvilágosítás.. de kérdem én.. valóban boldogabb.. vagy inkább stresszesebb és emberileg is idegenebb társadalmat formáltunk?

Tehát.. ők éltek.. és szerettek.. és ösztönösen testileg is egymás felé kitudták fejezni érzéseiket.. Nem véletlen mondják , hogy józan paraszti ész.. és az emberek felérték ésszel mit is tesznek.

2018. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

#2 Nagyanyám konkrétan a halálos ágyán is felemlegette, hogy mennyire szeretett volna tanulni férjhezmenetel helyett, és hogy milyen büszke rám, amiért én megteszem, amire neki sosem adták meg a lehetőséget, szóval bocsásd meg, ha megcáfollak abban, hogy a "régi szép idők" tényleg olyan szépek lettek volna. Jóformán gyerekkorban kellett szülni a lányoknak, ráadásul a többségnek mocskosul nem volt lehetősége SEMMIHEZ az életben. Nem egy nénit ismerek, akit vert a férje, de válni nem lehetett, ezért persze évtizedekig tűrték az erőszakot.

Aki a régi szép idők miatt sír, az meg is érdemelné azoknak a sorsát, akiknek ezeket ténylegesen át is kellett élniük. Senki sem akadályoz meg, hogy kommunikálj a kiszemelteddel, de nem mindegy, hogy önszántadból teszed, vagy mert nincs más választásod.


Kérdező, valamennyi felvilágosítást tartottak, bár a családtól függött. Ahol volt nővér, aki már megházasodott, az nagyobb eséllyel mondta el a húgának, hogy mi lesz, ha nem volt, akkor az anyuka is beavatta a lányát, még akkor is, ha amúgy szégyellt ezekről beszélni. Azért még a legvallásosabb anyák sem akarták, hogy a lányuknak 0 tudással kelljen az újdonsült férjük alá feküdniük, mert az egy életre megsebezne lelkileg egy lányt.

De persze nem csak manapság kezdtek el szexelni a fiatal lányok, szóval voltak, akiknek már maguktól is volt tapasztalatuk, csak régebben jobban titkolták az ilyeneket nyilvánvaló okokból.

2018. márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi :) Hat en csak onnan tudtam, mi az a szexeles, hogy anyukam meg a biosz tanar elmondta. Abszolut bizarr es szurrealis volt, amikor nekem elmondtak. Magamtol sose jutott volna ilyesmi az eszembe.
2018. márc. 29. 19:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyi azt mondta nővéremék az esküvője előtt, hogy a nászéjszakán hagyja magát és akkor hamarabb vége lesz. Gondolom ő is csak ennyit tudott, mikor férjhez ment.
2018. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Whitewolf19 ***** válasza:
0%

Nem éltem abba az időbe kedves nekem válaszoló... de ez a generáció sem tud kitermelni boldog és normális házasságokat. Egyébként ma is ugyanúgy sok nőt vernek, férfi létemre ez felháborító.. mint ahogy az is, ahogy manapság sok nő kihasználná a férfit. Az érem két oldala.. egyik sem jó. A normális emberek szenvedik meg az értelmetlen agresszivitást.. vagy a beteges materialista felfogást. Nem azon van a hangsúly hogy ne tanulj vagy ne láss többet a világból.. hanem hogy emellett maradj emberi.. de a gépek világába ez egyre nehezebb ahogy én látom.

Persze 22 évesen nekem is van mit tanulnom az életről, de nem árt ha van már most is formálódó véleményem.

2018. márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tenyleg nem art, ha van velemenyed, csak ne ott fejtsd ki, ahol tok masrol van szo... :)
2018. márc. 29. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!