Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyanyáink hogyan birkóztak...

Nagyanyáink hogyan birkóztak meg egy 3-4 éves gyerek örökös hisztijeivel? Amikor folyton nyúzta őket a gyerek hogy anya játszol velem, anya játszol velem?

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 07:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok mi volt a módszerük. Én sajnos sokszor még lépni se tudok tőle mert nem bír egyedül játszani!
2015. jún. 2. 07:35
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Akkoriban a gyerekeket emgtanították, hogy foglalja el magát, és nem az anyának kellett egész nap játszani velük.


Az anya akkoriban egész nap dolgozott, mert a háztartás sokkal több munkát igényelt, mint ma, és nem is volt ideje egész nap a gyerek hisztijével törödni. (Mellesleg a gyerekek sem hisztiztek, mert nem volt értelme)


Egyébként általában nem EGY 3-4 éves gyerek volt, hanem legalább 3-4, különbözö korú gyerek.

2015. jún. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Kicsit jobban magukra voltak hagyva a gyerekek, mint most. Ennyi. Mostsokan panaszkodnak, pedig mosógép, mosogatógép, mikró, gázos melegvíz, gázos fűtés stb stb, ami csak gombnyomésra működik jelentősen megkönnyíti az életünket. Nagyanyáinknak nem volt ilyen. Egy mosás több óra volt, sparhelt begyújtása nem 2 másodperc volt, sütés dagasztsá stb, nem volt pékség...szóval kicsit visszás a dolog. A mai gyerekekkel sokat van foglalkozva.
2015. jún. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem 3tagúak voltak a családok, hanem több generáció élt együtt. A gyerek valamelyik másik családtagot "nyúzta", nagyit, dédit.
2015. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kimentek az utcara es ha orankent jött egy lovaskocsi arrebb alltak! Össze jött az utcan a hatarba apraja nagyja es jatszottak!
2015. jún. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

A nagymamáink, dédijeink nem ültek a szőnyegen autót tologatva a gyerekekkel. Nem volt elvárás, h a szülő játsszon a gyerekkel, ezer dolguk volt, a háztartás alatt teljesen mást kell elképzelni, mint ma. A gyerekek hamar önállósodtak, elfoglalták magukat, pedig nem volt egy szobányi Fisher price fejlesztő játékuk. A mamám meséli, h ő bizony fel is pofozta vagy nyaklevest adott a lábatlankodó gyereknek, mert hát kinek volt ideje erre, mikor ott volt a sok állat, mind éhes, szomjas, délre ebéd kell a földeken dolgozó nagyapámnak, ahhoz előbb csirkét vágni, vizet hozni, stb.


Egyszerűen nem adtak helyt a hisztinek és nem hagyták, h a gyerek nyúzza őket.

2015. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Egy átlag mai nő legalább annyit dolgozik, mint "nagyanyáink". Igaz, hogy a háztartási munka könnyebb, de napi 8-10 órát lehúzunk a munkahelyünkön és utána kezdődik az a nagyon könnyű házimunka. Ráadásul, ha ma valaki szeretne egy normális munkát, akkor jóval többet kell tanulni, mint régen. Én most, 35 évesen is egyetemre járok levelezőn és ez nagyon sok időt elvesz. Nem hiszem, hogy sokkal több a szabadidőm, mint nagyanyámnak volt. Inkább a szokások voltak mások. Ha abból indulok ki, hogy velünk hogy foglakozott nagyi, (aki ma közel 100 éves lenne), akkor van egy kis elképzelésem, hogy hogyan foglakozott a gyerekeivel. Leginkább sehogy. Bóklásztunk a kertben, meg a faluban, amerre akartunk. Azt se tudta hol vagyunk. Soha nem játszott, vagy beszélgetett velünk. Nyilván nem is tapadtunk rá. A mai világ nem ilyen, nem ilyenek a szokások, nem ilyenek az elvárások, de én nem is szeretnék úgy élni. Egyáltalán nem bánom, hogy az én 3 évesem sokat bújik hozzám és kötödik a szüleihez, közös programokat csinálunk, jáűtszótérre, kirándulni járunk. A nevelési szokások is mások voltak. Simán megverték a gyereket, sokkal szigorúbban fogták őket.
2015. jún. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, több tényezős. Nem volt rájuk annyi idő, és ezt a gyerek kénytelen volt tudomásul venni. Az is sokat változott szerintem, hogy felgyorsult a világ, sok az inger, villognak a képek a számítógépes játékokban meg a tévében, nagyobb az ingerek iránti igény, kisebb a koncentrációs képesség. Nem könnyű.
2015. jún. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szoktatták őket hozzá ahhoz, hogy a szülő majd játszani fog velük. Ha a gyerek játszani akart, játszott a barátaival meg egyedül.


Én még csak 25 vagyok de 3-4 éves koromban fél napra is otthon voltam hagyva egyedül, anyám dolgozni, apám a kertben vagy a kocsmában, amikor otthon voltak sem ültek le velem beszélgetni meg játszani. Csodálkoztam is, amikor más gyerekek mesélték később az oviban meg az iskolában, hogy vele anya babázott, apa legózott, mesét olvastak neki stb. Én csak ki voltam rakva az udvarra játszani, addig is örültek hogy nem vagyok láb alatt.


Szerintem régen is így volt, annyi könnyebbséggel, hogy akkor még együtt éltek a nagyszülőkkel, a gyerekeknek több testvére volt, nem voltak teljesen egyedül hagyva.

2015. jún. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es


Igen, egy mai nő is lehúz 8-10 órát a munkahelyen, de nincs rákényszerülve, h nyakon vágja a lábatlankodó, síró, hisztiző, unatkozó gyereket, mert a gyerek a bölcsiben van, vagy a nagyival, vagy bébiszitterrel, anya nyugodtan dolgozhat. A dédik meg ugyanúgy dolgoztak hajnaltól késő estig, csak még a gyerekek is ott voltak mellettük egész nap. Hát én nem tudom, ki tudna úgy minőségi munkát végezni, hogy a gyerek ott ténfereg, kapaszkodik a lábába. Nem ítélem el őket, ők így oldották meg, nem volt túl sok eszközük és túl sok mintájuk sem.


Az én mamám sem játszott velünk soha. Ha csak kiejtettük a szánkon, h unatkozunk, már adott is gyorsan munkát :D Szóval érdemesebb volt elfoglalni magunkat, ha nála voltunk. Amikor csináltunk valamit, mondjuk borsófejtés, akkor közben mesélt nekünk, énekelt is néha, de nem labdázott, babázott, társasozott velünk soha. A saját gyerekeivel is hasonlóan csinálhatta.

2015. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!