Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyesek miért akarják gáznak...

Egyesek miért akarják gáznak beállítani, hogyha valakinek kicsivel jobban megy?

Figyelt kérdés

Olyan sok az ilyen ember az országban, akik állandóan azt mondják "ne mutogasd, hogy többre telik".


A tágabb családi körben például az étkezési szokásaimat kritizálják.

Egyedül élek, hétköznap sohasem főzik,meg nem szeretem az előző napi ételeket mikróban melegíteni,nem olyan jó ízűek akkor már.

Ezért, én mindig kimegyek valahova enni, vagy pedig rendelek pizzát.

Néha pedig salátát eszek.

Nyilván nem bélszínt és kaviárt ebédelek.

Vacsorára pedig friss péksüteményt eszek valami sonkával, sajttal vagy kotyvasztok tejberizst.


Erre szokták mondani, hogy micsoda úrnak képzelem magam.

Nekem erre az a válaszom mindig,hogy megtehetem, keresek elég pénzt.



A munkahelyem által, másfél évet laktam Németországban, ott is hasonlóan csinálják az emberek.

Én nem fogok változtatni csak azért, hogy másnak megnyugodjon a lelke és kevesebb pénzt visz haza.


2018. márc. 30. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mert az ember gyarló és önző és fáj látnia ha másnak jobban megy mint neki. Röviden ezért.
2018. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként az empátia nem csak a kevés pénzűekre hanem rád is rád férne!

Nekem pl van pénzem és ugyanakkor szeretem én is élni az életem a nélkül, hogy elbújnék mint egy remete. De megtudom érteni ha valaki emiatt acsarkodik. Maximum sajnálom őt hogy neki nincs ilyen lehetősége vagy élete, illetve hogy nem tudja kezelni ezt a helyzetet cserébe.

Belerúgni a földön fekvő emberbe hogy úgy mondjam nem szép tulajdonság. Elvárom jobb módú társaimtól hogy ők is felfogják ezt! Köszönöm

2018. márc. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
szeretik magukat azzal nyugtatni, hogy akinek jobban megy, az rosszabb ember
2018. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves második!


Az empátia nem azt jelenti,hogy megvonsz magadtól dolgokat csak azért, mert valaki nem engedheti meg magának.

2018. márc. 30. 15:56
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan. Hanem azt jelenti, hogy Megérted más miért cselekszik úgy ahogy. Te viszont olyan kérdést tettél fel amiből az süt, nem érted. ;)
2018. márc. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es nagyon el vagy tájolva.


Több oka is lehet kérdező, irígység, keserűség, vagy szimpla rosszindulat, ne foglalkozz velük, éld úgy az életed ahogy neked jó.

2018. márc. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan általánosítanak. Eltudom képzelni, hogy sokszor kérkedtek mások a holmijukkal, lenéztéj őket és ezért már mindenkihez így állnak hozzá.
2018. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
lenézték *
2018. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor elvagyok tájolva. :) Bocsi ha hülyeségeket írtam. Üdv.
2018. márc. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pedig hülyeséget írtál kilences :)

Igen, jó, ha megérted, hogy más miért érzi rosszul magát, csakhogy az irigység nem betegség, hanem egy jellemhiba, amiért nem kell sajnálgatni szeretett embertársainkat. Ő gyakorlatilag gyűlölettel fordul feléd, akkor nem megalázkodni kell és fület-farkat behúzva élni, mert jajh szegény szegény értsük meg, hogy rossz neki. Ő persze nem zavartatja magát, ha nekünk okoz rossz perceket, neki szabad?


Kérdező, a kérdésedre én is sokáig kerestem választ, de sajnos nem találtam. Akik azt mondják, hogy "ne mutogasd, hogy többre telik", azok már megjárták egy párszor az irigy emberekkel. Én nem vagyok konfliktuskerülő alkat :)

Nagyon mélyről jöttem, szegény voltam és depressziós, mégis annyi sok "jó" barátom volt, mindegyiknek jobban ment mint nekem minden téren, büszkék is voltak rá de én naiv hülye mindig támogató voltam, azt a keveset is megosztottam velük, velük együtt örültem a sikereiknek. Aztán szemét módon kigyógyultam a betegségeimből és véletlen felküzdöttem magam egy jobb színvonalra, mint ők. Azt a gyűlölködést, beszólogatást, lehúzósdit öt oldalon keresztül írhatnám, amit az én szeretett barátaim, életem értelmei lerendeztek nekem. Kihajítottam mindet és azóta bizony nem rejtem véka alá, hogy jól élek. Tökéletesen megvéd a hazug, irigy emberektől, a beteges versengőktől, csak azokkal kerülök jó viszonyba, akik képesek tolerálni, hogy ilyen köcsög "gazdag" (dehogy) vagyok.

2018. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!