Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai embernek egyáltalán nem...

A mai embernek egyáltalán nem hiányzik a természet?

Figyelt kérdés
2018. márc. 30. 18:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%
Én erdő mellett lakok, rengeteg embert lehet latni, tehát om embernek hianxzik atermészet.... én is naonta megyek ki...😊
2018. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én is itt lakom a város legszélén, gyakran kimegyek az erdőbe, a folyópartra vagy kukoricaföldekre, néha ki szoktam ülni valamelyik vadászlesbe is és figyelem mi történik. Szerencsére én egész jól természetközelben vagyok.
2018. márc. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
38%

Érdekes ez.


Én például rengeteg helyen azt látom, főleg kervárosias helyen, hogy a fiatalok, idősek kint vannak az utcán, kutyát sétáltatnak, beszélgetnek. Aki akar az kimegy. Én vidéken nőttem fel, mégis világ életemben bent ülős voltam. Olvasás, Lego, ilyenek érdekeltek.


Én igazából 28 évesen fedeztem fel újra a természetet. Szeretek bringázni, vagy túrázni. Ha tehetem akkor kimegyek hegyekbe, erdőkbe kirándulni. Feltöltődöm, jó levegőn, napon vagyok, és egész nap mozgok is. Viszont sajnos akármennyire szeretem a gép előtt döglős természetem is megmarad.

2018. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
34%
Nekem nem. Szeretek sétálni, de városon belül, esőben vagy hóban. Rovaroktól félek, a napot, meleget ki nem állhatom. Nekem most fog lejárni a kimenős időm, majd októberben újra mászkálok.
2018. márc. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%
Nekem nagyon. Minden vágyam a természetközeli élet.
2018. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
49%

De: azért vesz rengeteg ember telekjárót:).

Viccet félretéve:

A társadalom egy bizonyos szegmensének hiányzik, tesz is érte (kirándulni megy a természetbe, a közeli életmódot, munkát végeznek páran).

Lenne egy másik réteg is, akinek hiányzik, de a mindennapi élet taposómalma mellet nem tudják megtenni.

2018. márc. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Azzal, hogy néha elmegyek egy-egy parkba fotózni vagy egy-egy hétvégén túrázom, nekem nem pótolja. Jelenleg olyan városrészben dolgozom, ahol rengeteg a fa, parkos rész, az idősek növényeket gondoznak az előkertekben de akár a panelok előtt, a főút mellett is. Így azért jobb egy kicsit.

Az otthonomál is aránylag sok a fa, bár lehetne parkosabb a terület.


Viszont azt látom, hogy ha építenek, kevés fát raknak, azok se nőnek majd nagyra soha, pici zöldterületeket telepítenek - és az embereknek ezek tetszenek.

Pl a Corvin sétány van most előttem.

Az emberek jól elvannak olyan helyeken, ahol kecés a fa, a zöld.


A fiatalok körében irtó ritka a növény a lakásban. Az erkélyek 5-10%-án van növény.


Nagyon nehéz megkérni valakit, hogy ne zárt helyre üljünk be illetve ne a Nagykörúton belül sétáljunk.

2018. márc. 30. 20:34
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

"12/N" XDD


amúgy a látás élesebb mint a legjobb kamera.

2018. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

"amúgy a látás élesebb mint a legjobb kamera."


Hiányoztál fizikáról? 12/N

2018. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"pici zöldterületeket telepítenek - és az embereknek ezek tetszenek"


Ha nem tűnt volna fel az emberek pont azért verik a balhét mindenhol, mert egyre kevesebb a fa, zöldterület. Csak sajnos olcsóbb valamit telibe verni burkolattal, másrészt Budapest volumenű belvárosokban nem is igazán lehet igazán természetet alkotni. Helyette inkább a ligeteket nagyobb parkokat kellene feldobni, biztonságossá és élhetővé tenni. Viszont ha megnézi az ember, mindig tele van a Margit-sziget, rengetegen vannak a Budai hegyekben, Városligetben.


"A fiatalok körében irtó ritka a növény a lakásban. Az erkélyek 5-10%-án van növény."


Soha nem is a fiatalok voltak az "első számú" növénytartók. Bár nekem éppen mindig volt legalább 1 virágom és azt látom hogy azért 1-2 majdnem minden ismerősnél akad. Másrészt a mai fiatalság azért nem is nagyon rendezkedik be egy albérletben. Főleg amikor fél év után dobják ki az embert mert az új lakótól 2x annyit el lehet kérni.


Az erkély meg nem feltétlenül mérvadó. Az én erkélyen felső emeleten van, déli tájolású. Nyáron egyszer raktam ki virágot pár nap múlva dobhattam ki mert kiégett a 40 fokban.

2018. márc. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!