Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek nem teher ez a civilizá...

Nektek nem teher ez a civilizált élet?

Figyelt kérdés

Én már nagyon unom, és nagyon rossz érzés így élni.

Inkább születtem volna egy afrikai, dél-amerikai, pápua új-guineai bennszülött törzsbe távol a civilizációtól, ahol nincsenek számlák, nincsenek technikai eszközök, csak a végtelen természet, és vadászatból, halászatból, helyi növényekből tartanám fenn magam. Nem bosszantana a politika, a klímaváltozás, a háborúk, mert nem tudnék róla semmit.

Úgy érzem, hogy nem tudom feldolgozni ezt a sok információt, ami ömlik rám. Fölöslegesen őrlöm magam a világ problémái miatt a sajátjaim mellett. Nekem ez nem hiányzik, nem hiányozna.

Irigylem azokat a népeket, akik úgy élnek ma is, ahogy az őseik éltek több ezer éve.

Ti hogy bírjátok ezt az életet? Nem vágytok ti is egy természetesebb életre?



2017. nov. 12. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Van rá lehetőség, a civilizációtól elkülönülten élni. Akár Magyarországon is. Amikor nézem az ilyen műsorokak tetszik az az élet, sokszor legszívesebben én is itthagynám a jelenlegi életemet és kezdenék egy újat valahol, mindenkitől távol a természetben.
2017. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy csomó mindent "kiszelektálhatsz" - mondjuk a számlákat nem:S, de csak rajtad múlik, hogy milyen hírforrásokat választasz, mennyit használod a netet, elektronikus, műszaki eszközöket, mivel töltöd a szabadidődet stb.

Én egy csomó mindent kikapcsolok, így egy sor dolog miatt nem izgatom magam - amúgy de, én pl. városban élek, és sokkal szívesebben élnék vidéken, egyszer, ha megtehetem, talán el is költözöm majd.

2017. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha elég degenerált lennél, nem lenne az.

Így marad az a régi bölcsesség mint, boldog, aki tudatlan.

Magyarul kizárod a sz@rságokat életedből és meglepve tapasztalhatod, hogy jó napod is lehet és nem csak 1.


Mindenkinek, olyan élete, amilyenné teszi-alakítja, amit enged bele.

2017. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Sokat kell még tanulj.
2017. nov. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem utálom. Minden vágyam teljesülne ha egy Szöul féle ázsiai nagyvárosban élhetnék. Nem vagyok pörgős túlságosan vagy ilyesmi... De nem foglalkozok a hírekkel, csak nagyritkán, igazából les.arok mindent, nem erőltetek semmit, mindenből annyit teszek amennyit még képes vagyok anélkül hogy rosszul érezzem magam. Szép a vidéki élet is, de ha én választhatnék inkább élnék nagyvárosban, és néha elmennék kirándulni.
2017. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5ös vagyok: annyit még hozzátennék hogy nem foglalkozok ilyen klímaváltozással meg stb dolgokkal, kis halak vagyunk ebben, ha a vezetőket nem érdekli, meg más se pl a migráns ügyek, én nem veszem magamra a világ fájdalmát, van elég gondom anélkül is.
2017. nov. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Magyarországon ez lehetetlen még vidéken is.

Csak néhány dolgot említettem, de ezen kívül is ezer más is lefáraszt és stresszel, amit nem lehet elkerülni itt.

Eleve a pénz, az értelmetlen célok hajszolása, a napi munkába járás, a Soros-terv plakátok, amik a képembe lógnak mindenhonnan. Természetesen nézek tévét és hallgatok rádiót, és ha már ide születtem, nem tudok "boldog tudatlanságban" élni.


Miért kellene még sokat tanulnom? Közel az ötödik X-hez éppen eleget láttam már a világból, hogy eltudjam dönteni, hogy számomra minek van értelme, és minek nincs.

Valamikor engem is elkápráztattak ezek a kacatok, amiket megvetetnek az emberrel, jó életem volt/van, sokat utaztam, sokat csajoztam, van házam, jó autóm és motorom, de akkor is irigykedve nézem a tévében azokat, akik az azúrkék óceánban halásznak, vagy az Amazonas partján, az esőerdő mélyén élik a nyugodt életüket. Nincs tévé, nincs PC, nincs telefon, nincs semmi, ami megzavarná azt a harmóniát, amiben élnek.


Én nem bánnám, ha leállnának az erőművek, nem lenne áram, leállnának a gyárak, repülők, autók, nem lenne fényszennyezés, a természet visszavenné a betondzsungeleket, és elkezdenénk vadászni és halászni.

Ez az élet eleve zsákutca. A túlnépesedés miatt már 100 év múlva élhetetlen lesz így ez a bolygó.

2017. nov. 12. 20:24
 8/10 anonim ***** válasza:
2017. nov. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hat azert en orulok, h nem kell belfergesen elnem, nem vagjak ki a csiklom, a kisfiamat nem metelik korul vmi rozsdas kessel, amivel az elobb meg az antilopot nyuztak. Haboruk ott is vannak, es a kis termeszetes negerek neha megeszik egymast. Bizony, ez nem mendemonda, tenyleg van ilyen. Az albinok vegtagjait talizmankent tartjak. Ja, milyen boldog eletuk van, nem kell vizsszamlaval bajlodni, gyalogolhatnak napi tiz kilometert ket vodor vizert, az is hasmenest okoz. Pff tenyleg csudajol hangzik. Ott nincs olyan h "milyen tortat kersz szulinapodra?", ott olni, lopni, varni kell az etelert.


Szoktal te allatot olni? En neha igen, igaz en csak a labat fogom, apukam nyisszantja el a csirke nyakat. Az elsonel kicsit sirtam, pedig mar 16 eves voltam. Disznotoron is reszt szoktam venni, nekem senki nem mondja, h az egy hu de felszabadito erzes. Elotte nap bolondok haza van nalunk, mindenki hagymat pucol, pakol, apukam mar napokkal elotte nem tud aludni, mert izgul h vmi nem sikerul. Mi ehhez kepest elmenni a henteshez?


Ugy nagyon konnyu a vadonba vagyni, hogyha a civilizalt eletnek csak a rossz oldalat emeled ki, a termeszetben meg csak a szepet latod. A termeszet sokkal kegyetlenebb, meg Afrikaba se kell erte menni, eleg csak kikoltozni a Gyimesbe. Volt szerencsem ott egy hetet eltolteni meg kamaszkoromban, na ott tenyleg kuzdelmes az elet. Viperak, farkasok medvek es romanok mindenutt. En nem irigylem oket. En nagyon elvezem ezt a biztonsagos kis Budapestet minden hatranyaval egyutt.

2017. nov. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8


Majdnem témába vág. Lényegében kivonult a fogyasztói társadalomból, elvonult, minimalizálta a kiadásait, nem vesz fölösleges kacatokat.

Én tanyán élek, de nem vagyok önellátó, nem vontam ki magam a körforgásból, a társadalomból, dolgozom, sokat költök, sok barátom, sok ismerősöm van. Nem is tervezek ilyesmit, mert igénylem a társasági életet, de nem vonz egy sokkal magasabb életszínvonal, mert nem látom az értelmét. Ennyi idősen visszanézek, és azt látom, hogy az élelmen kívül minden egyéb fölösleges volt.



lollypop93


Nem kell feltétlenül a szélsőségekkel jönni. Amúgy meg az elszigetelt törzseknél az a természetes, és nem tudják, hogy lehet másképp is élni.

Persze a globalizáció egyik célja, hogy őket is a fogyasztói társadalom részévé tegyék. Őket is megbabonázzák a csilivili modern eszközökkel, elveszik a megélhetésüket, munkára kényszerítik őket, hogy 10-20 év múlva vegyék ők is a telefonokat, autókat, okostévéket, drága cipőket. Már Afrika nagy részén is felborult a több ezer éves egyensúly. Integrálták a bennszülöttek nagy részét, kénytelenek pénzért dolgozni.

A betegségek és a korai halálozás csak a természet egyensúlyának fenntartása.


Én már képtelen lennék olyan körülmények közt élni, mert megszoktam a kényelmet, az immunrendszerem az itteni körülményekhez alkalmazkodott, és fizikailag se bírnám egy hétnél tovább. Nem ok nélkül írtam, hogy jobb lett volna oda születni. Én már kénytelen vagyok ezt elviselni.


Amúgy szoktam állatot ölni. Magam vágom le a csirkéimet, és a disznóvágás is az életem része. Én így nőttem fel, nekem ez a természetes, nem a bolti hús.

2017. nov. 13. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!