Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy voltak sorban és ki...

Hogy voltak sorban és ki melyik fajta táborba került?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a náciknál több fajta "tábor" volt: gyüjtőpont,munkatábor,,megsemmisítő tábor,koncentrációs tábor,gettó,tranzittábor,börtöntábor,internáló tábor,altábor...a kérdésem hogy ezek hogy voltak "sorrendbe" és ki hova került

2018. ápr. 2. 01:27
 1/6 A kérdező kommentje:
És melyikben mit csináltak?
2018. ápr. 2. 01:29
 2/6 szenes43 ***** válasza:
7%
Majdnem olyan volt mint a nyári kézműves tábor csak a ruha volt egyszerűbb és egyforma. Talán a kaja sem volt túl változatos de aki túlélte annak egy életre emlék volt.
2018. ápr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közt vannak nagyon szinonim fogalmak, illetve van ami egyértelmű a nevéből:


*Gyűjtőpont - erről nem hallottam, de feltételezem itt "összeterelték" az embereket akiket aztán továbbvittek a koncentrációs vagy egyéb táborba.

*Munkatábor: ide a nevéből is kikövetkeztethető hogy kényszermunkára vitték az embereket, napi 20 óra robot, egy fél szelet száraz kenyérért meg egy pohár koszos vízért. Itt is meg lehetett halni. De amúgy ezt a típust az oroszok talán még nagyobb kedvvel alkalmazták mint a nácik.

*Megsemmisítő: egyértelmű, innen élve nem jutottak ki a szerencsétlenek, gázkamra + krematórium kombó. Néha egy nagyobb koncentrációs tábor része volt.

*Koncentrációs: az "alap", itt gyűjtötték össze a fogylok többségét, zsidókat, romákat, melegeket, kommunistákat stb. Sokan meghaltak maguktól az embertelen körülmények, éhség vagy betegségek miatt, de sokakat meg is öltek gázkamrában. Aztán voltak akiknek szerencséjük volt és felszabadították őket az amcsik vagy az oroszok.

*Gettó: ez nem tábor, hanem egy-egy nagyváros zsidók számára elkülönített és lezárt része, ők nem jöhettek onnan ki, mások meg nem mentek oda be. A leghíresebb talán a varsói gettó.

*Tranzittábor: átszállítás, hasonló a gyűjtőtáborhoz. Itt "osztották el" a szerencsétleneket hogy kit hová visznek: koncentrációsba, dolgozni, vagy megölni.

*Börtöntábor: ide asszem a politikai foglyokat és bűnözőket vitték, az kb. egyenlő a börtönnel, csak itt is kínozták meg félholtra dolgoztatták őket.

*Internáló: ennek a fogalmával teljesen nem vagyok tisztában, és nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem ez is hasonló mint a koncentrációs. Ennek azért inkább nézzen utána más is.

*Altábor: ilyenről nem hallottam, de feltételezem, egy nagyobb tábor kisebb részeire vonatkozott, blokkokra, pl. egy megsemmisítő tábor lehetett egy koncentrációs tábor altábora. De amúgy erre se esküszöm most meg.

2018. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kedves utólsó! nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)
2018. ápr. 12. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. :)
2018. ápr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

internáló tábor: háború idején az ellenséges országokhoz tartozó polgárok gyűjtőhelye


Ebbe azért sok mindenki belefért,

-a hatalmat gyakorló politika összes ellensége belső/külső.

2018. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!