Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ennyire mélységesen...

Miért van ennyire mélységesen lenézve az aki a szüleivel lakik?

Figyelt kérdés

Két választásom van. Vagy elmegyek egy albiba többedmagammal és akkor egy kiscit több pénzből gazdálkodok, vagy kibérlek egyet egyedül és akkor hó végén talán kijövök nullszaldósra. Cserébe van egy saját önálló életem.


vagy


Lakok szülőkkel, gyűjtögetek és akkor majd valamikor 8-10 év múlva talán sikerül össze kuporgatni egy saját kis lakásra, és akkor nincs albidíj.


De sajna folyamatosan úgy érzem hogy minden béna sz*rnak el van mondva az az ember aki húszon évesen szülőkkel él. Még azt se nézik le ennyire, akit kitartanak a szülei, lakást, kocsit, mindent kap.

Csak annyit látnak kívülről hogy micsoda egy sikeres független önálló fiatalember...


Sajna a fiataloknak csak ez jut?

vagy az anyagi deficit vagy a társadalom megvetése?


2018. ápr. 7. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Én nem nézek le senkit aki a szüleivel él. Arról viszont meg van a véleményem,aki elvárja,hogy a szülei ki is szolgálják,nem ad haza,elvárja h zabáltassák,mossanak vasaljanak rá tök ingyé'. Van ismerősöm aki lassan 40,de anyuka főz,mos,vasal rá 1 csomag mosóport nem vesz,csak csajozik,pedig jól is keres,Lexusra telik... Szóval tökre nem gáz,ha anyudékkal élsz még- csak szállj be a dolgokba rendesen.
2018. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Ezt én sem nagyon értem, mindenki azt írja egy szülőkkel kapcsolatos kérdésre, hogy "ha nem tetszik, akkor költözz el". Oké, de arra kíváncsi lennék, hogy azok közül, akik ilyet írnak, hányan laknak ugyan úgy a szüleikkel. Én 22 éves vagy, és még velük élek, és egyelőre nem is tervezek elköltözni. Nem azért, mert olyan kényelmes a "mamahotel", hanem mert esélyem sem lenne fenntartani magam rendesen. Pontosabban fenn tudnám tartani magam, de akkor a spórolás a későbbiekre igen csak felejtős lenne. Tehát önálló lennék, csak épp egy forintom sem lenne soha, semmire. Mert a környéken a legolcsóbb albérlet is 60 ezer forint+rezsi... és akkor akkor még nem ettem, nem vettem ruhát magamnak, ne adj isten nem mentem el szórakozni sem. Jól hangzik ez a "költözz el" szöveg, csak éppen nem reális.
2018. ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
nem az van lenézve aki otthon él, hanem aki otthon él, nem ad haza egy fillért se mert hogy ő gyűjtöget de anyuciék tartsák el mert neki az jár, emellett nem is csinál otthon semmit mert ő dolgozik. Tehát csak követelőzik, de semmit nem ad.
2018. ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Második vagyok megint. Kimaradt, hogy bár otthon élek, beszállok a költségekbe (havi 30 ezer). Plusz a téli tüzelő negyedét szintén én fizetem. Emellett amit tudok, azt megcsinálok itthon, segítek a házimunkában, és a ház körüli teendőkben.
2018. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem semmi probléma azzal, ha valaki a szüleivel él. Avval van a probléma, hogy ha valaki teljesen önállótlan és elvárja, hogy mindent a szülei tegyenek meg helyette.

De ne érdekeljenek mások, alapból nem értem, hogy miért ez alapján ítélik meg az embert.

2018. ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Azt messze jobban lenézik, akinek házat vesznek a szülei.
2018. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Azért itt is vannak fokozatok.

-nem dolgozik, anyuka pénzeli, fizeti a szórakozását

-dolgozik, de keveset keres, így nem tud beleadni a rezsibe, eltartják

-dolgozik, ad be pénzt, abból van minden véve a családnak:étel, mosópor, tisztítószer...

-dolgozik de rezsit nem fizet viszont mindent magának vesz meg (étel, ruha, tusfürdő, mosópor...) ami megmarad ezenfelül azt elteszi, spórol, hogy később külön tudjon költözni

2018. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
szia, sztem válogasd meg a barataidat, vagy nem tudom ki néz le téged. én is itthon lakom, 36 evesen, és?nem fogok alberletet nyögni.akinek nem tetszik, nem kell velem szóba állnia.de egyeblent van egy ismerösom, 60 ezres cipő a lábán, de egy ft-ja sincs..:D
2018. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2%

Miért, talán tisztelni kéne egy parazitát?

A szüleid felneveltek. Meddig akarod még kiszipolyozni őket? Nekik már sosem lehet életük?

2018. ápr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Előző téged utáltak a szüleid vagy mitől vagy ilyen lelki sérült?
2018. ápr. 7. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!