Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak az emberi tudatlanság...

Csak az emberi tudatlanság van itt jelen?

Figyelt kérdés

Ezt nagyon remélem olvassák az orvosokat becsmerlő emberek. A közelmúltban olvastam pár nagyon különös kérdést ami egyben gyűlölködőnek is bizonyúlt. ,,miért panaszkodnak az orvosok"

,, miért keresik magukat szarrá az orvosok. ,, rohadjon meg a rokonom radiológusként mert25 ezer Ft az órabére.Utálom, hogy facebookon is olyan posztok vannak, hogy a takarítónőt tisztelem jobban nem az orvost meg stb. Most felvilágosítanék mindenkit. Én orvos gyerek vagyok. Anyukám magán fogorvos de nem vagyunk gazdagok. Felső közép kategória mert a kedves anyukám inkább a gyereknevelést választotta nem pedig a 0-24-ben való dolgozást.

Tudjátok kis tudatlanok. A testvérem orvosira jár. 1. Éves és szinte depressziós. Örülünk ha elvégzi az egyetemet. Tudjátok az orvosi szakma milyen stresszes és mennyi lemondással jár. Van fogalmatok róla hogy az orvosok nagyrésze 30 éves korában kezd el igazán dolgozni. Mindenki mondja hogy az orvosok minek panaszkodnak mikor ilyen jól élnek. Tudjátok a fizetésük kb ügyeleti pótlékkal kb 400-450ezer nettóban. Ez kb semmire nem elég, ahhoz képest amennyit tanultak. És a kezdő szakorvosoknak kb 150ezer. A legtöbb orvos aki luxusban él magánrendelője van. És ez kb az orvosok 40%a ugyanis nem mindenkinek van saját praxisa. Nyílván egyik orvos se nagyon dolgozna magánba ha olyan jók lennének a fizuk. A hálapénz ellen mi is tiltakozunk. Ez nyílvánvaló nekünk is rengeteg orvos ismerősünk követeli a betegtől de hogy lássátok. Főleg te aki 1 hónappal ezelőtt tanárnak mondtad ki magad. Te annak a nőgyógyásznak vagy kinek a nyomába se érsz. Soha életedben nem tanultál annyit mint ő. Gazdag? Igen gazdag. Bajod van vele? Ártott neked? És nekem is van pár tanárom aki engem is cukkol az orvos anyukám miatt. Nekik csak üzenném ha annyira nagyravágyók menjenek magántanárnak. Ha jók a szakmájukban ők is csinos összeget tudnak összekaparni maguknak. A matektanárom 5000Ft/óra. És rengeteg diákja van. Még szombaton is vannak órái napi legalább 3 tanítványai van. Az napi 15 ezer. Úgy hogy erről ennyit. Nem akartam így kitörni elnézést. Csak nem akartam nyílvános közé tenni. Remélem mindenki olvasta akire ez vonatkozik.


2018. ápr. 22. 22:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
tanítványa*
2018. ápr. 22. 22:44
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért ilyenek az emberek? Miért kell a szegényebbeknek rögtön földbedöngölni azokat akik többet értek el?
2018. ápr. 22. 22:56
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Te most komolyan a lúzer parasztok szavára adsz?

Ők is azért vergődnek, mert nem tudnak a saját maguk sikertelenségével kibékülni.

Ekkor hát keresnek valakit, valakiket, mindegy, orvos, rendőr, ügyvéd stb, a lényeg, hogy lehessen ész nélkül anyázni.

Én a helyedben jót röhögnék ezen.

Ezért is nem is érdekelnek a szegények, 99%-a egy semmirekellő kifogásgenerátor.

Ez maradt nekik, ne vedd el tőlük! :D;)

2018. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazad van. De én nem nézem le a szegényeket. Csak azt mikor irigykednek másokra mikor lehet hogy kemény munkával ők is elérhették volna azt amire most irigykednek.
2018. ápr. 22. 23:40
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Persze, de egyszerűbb kifogásokat keresni.

Meg a másikat fikázni.

2018. ápr. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Ugyanazért, amiért te kiakadsz az ilyen kommentekre, más is kiakad arra, ha generációkon át hiába tanul, gürcöl küszködik, ötjegyű fizetésnél többet nem tud elérni. Én is voltam közmunkán 2 diplomával (nem vagyok első generációs értelmiségi, hanem sokadik generációs) és kikapcsolták nálam a villanyt télen, és nem tudtam visszakapcsoltatni.
2018. ápr. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

Már bocs, de ha két diplomával kikapcsolják nálad a villanyt, azért nem a oktátási rendszer a hibás :D

Talán nem arab filológiát és sumér filozófiát kellett volna végezni, hanem felmérni mire van szükség.

Azért fizetnek ami hasznosítható tudást ad.


Soha nem értettem minek csinálnak emberek diplomát, hogy aztán éhezzenek. Inkább tanulok valami hasznosat, aztán a szabadidőmbem olvasok filozófia könyveket ha érdekel.

2018. ápr. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a diploma önmagában kutyagumit sem ér. A BSc diplomaosztómra el sem mentem, pedig mérnök diploma, de annyira nem tartottam lényegesnek. MSc esetleg PhD és szakmai tapasztalat, arra már lehet alapozni és büszkének lenni. Egy vagy két hasznavehetetlen BA diplomától nem lesz előrébb az ember.
2018. ápr. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt kell megfizetni, hogy ki mennyi időt töltött tanulással, mennyit tanult.

Az a lényeg, ki mennyit tud hasznosítani a tanultjaiból.

Miért essek hasra -a te példád szerint- egy orvostól, ha csak bukdácsolt az egyetemen és 14÷16 félév alatt sikerült elvégeznie a 10 féléves kurzust?

Ő is orvos, meg az is, aki summa cum laude végzett, mégis csak címük egyforma.

Ez bármilyen szakmára vonatkozik.

A legjobb doki sem tudja elvégezni egy közepes tudású és gyakorlatú védőgázas-hegesztő munkáját, pedig arra is szükség van!

.

"Nem akartam így kitörni elnézést."

Dehogynem! Minden szakma fölé helyezed a tied, rázod a rongyot.

.

Remélem, lepontozol és azzal is bizonyítod igazam!

2018. ápr. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus.
2018. ápr. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!