Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érdekel semmi, de választa...

Nem érdekel semmi, de választanom kell. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, nem értek semmihez, és nem is érdekel semmi. Megbuktam, mert lusta is vagyok, de jövőre megszerzem az érettségit.

Ronda vagyok, tehát nem opció, hogy egy gazdag nő (vagy férfi) eltart.


2018. ápr. 25. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

El se hiszed milyen jól el lehet lenni egy olyan szakmával, amit 1-2 év alatt megszerezhetsz. Ne azt nézd mihez lenne kedved, mert úgy tűnik semmihez. :) Nézd meg milyen szakmát szerezhetsz az érettségi mellé és már most kezd el ha lehet, ne várd meg vele az érettségit. Legyen valami papirod amit oda tudsz mutatni, hogy pont egyel több ilyened van mint másoknak, aztán dolgozz. Nem kell mindig ugyanott, ugyanazt, közben talán körvonalazódik mit szeretnél csinálni, vagy csak jófelé sodrótsz.


A második opcióra meg azt tudom mondani, hogy van az a korosztály elegendő pénzzel, akinek annyi is elég, hogy 18 vagy. De ezt halál komolyan viccnek szántam, ne gondolkozz ilyesmiben.

2018. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1 és milyen szakmát ajánlasz?

Kőművesre gondoltam én, az hiányszakma itthon és nyugatabbra is elvileg.

2018. ápr. 25. 17:10
 3/4 anonim ***** válasza:
kőműves, ács, csőszerelő és német nyelv
2018. ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szobafestő, burkoló szívesen lennék. Kertész, karbantartó nagyobb intézményekben szép és nyugis meló. Asztalosból is hiány van és elég kreatív munka. Megbízható autószerelőkért sorban állnak. A másik ilyen az autó vontatás-szállítás, de ahhoz már kezdőtőke kell. A vendéglátásban is elég sokféle lehetőség van, mindenhova szakácsokat keresnek. Mivel jövőre érettségizel, nem zárnám ki teljesen a továbbtanulást, elég az alapképzés. Néznék valamit ahova alacsony lehet a ponthatár, valami jó általános területet, ami több szakmához illeszthető. Informatika, minőségügy, környezetvédelem, munkavédelem, minden szakmában szükséges. Ha lusta vagy és nem érdekel, akkor is elvégzed estin vagy távoktatásban még munka mellett is akárhány év alatt. Még mindig jobb lesz tíz év múlva ott tartani, hogy lesz egy felsőfokú papírod bármiről, meg egy olyan szakmád amiben 10 év gyakorlatod van.
2018. ápr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!