Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Zsidó vagyok?

Zsidó vagyok?

Figyelt kérdés
Anyukám keresztény, apukam Meg zsido származású. Akkor én mi vagyok?
2018. ápr. 26. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól tudom, a zsidóság anyai ágon öröklődik, úgyhogy te nem vagy zsidó. Javítsatok ki, ha tévedek.
2018. ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vallási szempontból nem vagy az. Genetikailag pedig igen.

Nem érdeme számolgatni, milyen arányban, mert a 7 milliárd emberből senki sem 100%-os.

2018. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyai ágon öröklődik.
2018. ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Hála égnek nem. A zsidók csak azt fogadják el zsidónak akinek legalább az anyja zsidó vagy a vallásba betért.
2018. ápr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnyugtattatok!
2018. ápr. 26. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

A zsidók szerint anyai ágon öröklődik(ami logikusabb, mivel az apa sosem biztos), tehát nem.

Viszont a náci németország törvényei szerint a dédszüleidig kell igazolnod, hogy nincs zsidó felmenőd, tehát igen.

A magyar törvények önbevallással állapítják meg a vallási hovatartozást, tehát te döntöd el.

Szóval nézőpont kérdése

2018. ápr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen zsidóknál az anyai ág számít, de tudományosan 50%-ban vagy zsidó... maradjunk ennyiben.
2018. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, az vagy, hisz félzsidó vagy, ami még bőven zsidónak számít. Vallásilag lehet, hogy ne, de a zsidó elsősorban egy nép, majd egy mentalitás, és csak utána vallás.

Részvétem.

Ha csak negyed részt lennél az, még az is jelentősen számítana, akkor is annak számítanál legtöbb esetben.

2018. ápr. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!