Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 2018-ban még miért fordul elő...

2018-ban még miért fordul elő hogy valaki papír nélkül ad kölcsön valakinek?

Figyelt kérdés
Azt hittem ez már kihalt, de a gyakorin naponta van ilyen kérdés, hogy "kölcsönadtam xy-nak szerződés nélkül, nem akarja visszaadni, mit tehetnék?"
2018. máj. 1. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert rengeteg a buta ember. Nem bántásból írom, hanem mert így van. És nem is csak pénzzel kapcsolatban, hanem az élet minden területén.
2018. máj. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A papír tág fogalom , azon belül konkrétumokat jelzálogot érdemes beiktatni közjegyzővel hogy ne pattogjanak utólag .
2018. máj. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Idegennek alig adnak már kölcsön. Akinek meg az, azt hiszi róla hogy családtag, rokon, barát és nem verné át vagy nem hagyná szarban. Aztán mikor kiderül hogy mégis, már késő. Van, aki úgy áll hozzá hogy minek írasson hivatalos papírt az ő ezer éves haverjával, nehogy már bizalmatlannak nézze őt. Aztán ha átverték, szívhatja a fogát.
2018. máj. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
általában vagy rokonnak vagy családtagnak vagy nagyon jó barátnak adnak kölcsön akikröl nem gondolják azt hogy majd nem adja meg. meg ahogy elnézem általában ilyen 10-20 ezer forintokrol van szó azt meg csak nem mondod a rokonodnak vagy mindegy kinek hogy erröl irjatok szerzodest. hát a tanulság ilyeneknek nem szabad adni söt én többet szoba se állnék vele ha egy olyan ember akiröl nem is gondolnám igy megvezetne.
2018. máj. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert jóhiszeműek, naivak, balekok, ahogy tetszik.
2018. máj. 2. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk, azt hiszem van olyan a jogban, hogy "szóbeli szerződés" és az ugyanúgy érvényes, mint az írásos, csak a létrejöttét, valahogyan bizonyítani is kellene.
2018. máj. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A zömük családtagnak ad, mert ostoba, és azt hiszi, viszontlátja valaha azt a pénzt, holott 10/9 dehogyis.


Én is ilyen helyzetben vagyok, ha nem adok kölcsön, megöli magát, stb. Persze, nem adok neki egy kanyit sem, de ne érezze az ember magát ezek után szrul...

2018. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!