Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért siránkozik ha elveri a...

Miért siránkozik ha elveri a fizetését?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömék állandóan kölcsön kérnek tőlem és másoktól is.Én érzem magam kellemetlenül amikor el kell hogy utasítsam. Az asszony nem dolgozik az élettársa gyárban operátor de a hónap elején úgy verik a pénzt mint ha milliomosok lennének. 2 hét múlva pedig üres a hűtő. Mit tegyek? hogyan magyarázzam el nekik hogy ez nem így működik? Lehet őket jó útra téríteni?
2018. máj. 6. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te dologod, ha kérnék pénzt nem adsz és megmondod miért..
2018. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Maguktól kell rájönniük, hogy rosszul bánnak a pénzzel. Ne érezd magad kellemetlenül miattuk.
2018. máj. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek vannak ilyen ismerőseid?
2018. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy ne adj és kész. Nálam is volt ilyen,minden héten cipők,ruha,étterem,velness,de számlára a gyerekre kölcsönkértek,hagyjuk...
2018. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj nekik pénzt. ennyi, a többi nem a te dolgod.
2018. máj. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a családom volt ilyen. Ne adj nekik! Valószínű nem csak veled csinálják ezt. Meg kell mondanod, hogy te is pénzből élsz és nem ezért vagy te nekik. Barátok/ ismerősök vagytok, nem a te dolgod anyagilag támogatni őket. Egyszer-kétszer belefér ha olyan nehéz eset adódik.

Ne érezd magad rosszul, gondolj bele míg te dolgozol, addig az asszony lókakit nem csinál majd a te pénzed verik el..

Ahogy szüleimtől láttam valószínű egy ilyen beszélgetés után majd megszakad a kapcsolat, ők keresnek más “bankautomatát”.

2018. máj. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
El kell az ilyet kerülni messziről.
2018. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mit tegyél? Szrd le őket jó magasról, mondd meg, hogy NEM adsz, mert nem vagy senki terázanyuja, és ha elveri a pénzét, így járt, akkor nem esznek.


Ismerősöm is ilyen, egyszer kért tőlem 30 rongyot "rezsire". Aztán, mikor azt magyarázta, milyen jó cipőt vett, azután már ételre sem adtam neki. Ha ennyi esze van...

2018. máj. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!