Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám állandóan siránkozik,...

Anyám állandóan siránkozik, hogy ő már korán felkelt és elvégzett mindent. Hogyan viseljem el?

Figyelt kérdés
Van úgy, hogy azt állítja már hajnali 4 órakor felkel, felidegesít, mert senki nem kötelezi rá, hogy ne aludjon. Persze általában minden délutánt átalszik, amikor szóvá teszem, hogy vele szeretnék lenni, akkor rávágja, hogy én ám korán felkeltem, aludnom kell.
2012. aug. 5. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Úgy, hogy nyilván kötelességtudatból kel fel korán, hogy benneteket elláthasson. Délután pedig - ha módja van rá - hagyd őt aludni/pihenni. Ne kívánd tőle, hogy egész nap készenlétben és a topon legyen! Azért kérj tőle szépen egy kis időt beszélgetésre is. Ehhez jogod van.
2012. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem elviselni kell, hanem valahogy segíteni neki, hogy szokjon vissza a normális időpontban történő alvásra! :/ A "hogyan"-t sajnos nem tudom.. :(
2012. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
de változást nem látok, úgy értem ugyanúgy van minden, mint amikor lefekudtem este
2012. aug. 5. 15:52
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Első válaszadónak! Ahhoz, hogy ellássa egy asszony a családját, nem kell hajnal NÉGYKOR felkelni. Valószínűleg alvászavara lehet! A vasárnapi ebédet is elég elkezdeni főzni reggel 8-kor, pedig az egy elég hosszú procedúra. Szóval hülyeséget ne beszélj!
2012. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Ha talán te is besegítenél neki a házimunkába akkor valószínűleg nem panaszkodna és veled is többet tudna foglalkozni.
2012. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Első vagyok. Nem beszélek hülyeséget. Az én mamám is olyankor kelt nagyjából, hogy az öt gyerek meleg konyhára /télen/, finom reggelire ébredjen, egyenek a malacok is, magát is rendbe hozza. Ő ezt természetesnek vette, de mi hálásak voltunk egész életünkben azért, amit értünk tett. Sajnos már nem él.
2012. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Mondd meg neki, hogy ha később kelne fel, még segíteni is tudnál neki.Szerintem mártírkomplexusban szenved, az pedig elég nagy csapás.A környezetnek...
2012. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kérdésből nem teljesen világos, hogy anyád elsődleges motivációja a korai kelésre a háziasszonyi kötelességtudat és a hozzá kapcsolódó mártírkodás vagy egyszerűen ilyen a bioritmusa. A lényeg, hogy tegyétek egyértelművé, hogy nem várjátok el tőle a hajnali kelést, viszont ha mégis ezt teszi, akkor fogadjátok el, ahogy a délutáni pihenést is. Marad még így is elég időtök beszélgetni. Ahogy ő sem várja el tőled, hogy ezt reggel fél 5-kor tegyétek meg, te se várd el tőle, hogy délután 3-kor legyen itt az ideje.
2012. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy az én anyám is ilyen.Nappal alszik, éjjel fenn van.Hajnal 4-körül mosogat, mert nem tud aludni, aztán a szemünkre veti, hogy ő bezzeg korán kelt és "mindent" megcsinált.Azt elfelejti hozzátenni, hogy délután már kialudta magát mert normális időpontban aludni képtelen.Délután simán elmosogathatna, mivel olyankor jó pár órán keresztül nem tartózkodik senki a konyhában....
2012. aug. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
Hát én elbeszélgetnék vele, hogy ez nem normális, aludni éjszaka kell, nem délután, és ha napközbe csinálná a dolgokat akkor még segíteni is tudnál. De az mondjuk fura ha változást sem látsz. Ezek szerint igazából csak felkel és nem is csinál semmit? Egyszer figyeld meg valahogy mit csinál hajnalok hajnalán:D
2012. aug. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!