Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érettségi nélkül is lehet...

Érettségi nélkül is lehet boldogulni? Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Kezdem azzal hogy gyerekkoromba nem szerettem tanulni, tanulási gondjaim voltak, a jegyeim általános végi években 2-esekkel zártam épphogy nem buktam, aztán mentem szakiskolába, ott voltam 4 évig, úgy hogy az utolsó évembe megbuktam, de én akkor eljöttem a suliból, nem akartam mégegyszer ugyanazt újra járni, és akkor én átmentem okjra 2 éves képzésre, ezt utólag bánom mert az a szakiskola ahova jártam adott volna érettségit, valahol tudat alatt kerültem is, féltem az érettségitől, meg tudtam hogy ilyen átlag jegyeimmel csak kín szenvedés lenne. 5 éve beiratkoztam egy esti suliba érettségire 11 osztályba, majd jöttek újra a gondok, olyan sok nehéz tananyag hogy köpni nyelni nem tudtam, ott is karókat kaptam, majd otthagytam , mert úgyéreztem az egy magasabb szint. Így utolag azt gondolom vannak elmaradásaim, az a baj nem emlékszem már olyan rég volt, amit szakiskolába tanítottak vagy korábban, nemtudom hol kéne kezdenem a tanulást, ami könyebben menne, most ott tartok hogy nem rég szereztem meg a 3 okj szakmámat, keresek munkát, de foglalkoztat is ez az érettségi dolog, ugyanakkor azt is érzem hogy itt van elakadás az életemben, ja meg úgy gondolom az iq-m valamivel kevesebb az átlagnál, ami a tanulási eredményeimbe is meglátszódik. Mit csináljak, ne vesződjek az érettségivel, fogadjam el, nem nekem találták ki?
2018. máj. 6. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Én egy gyárban dolgoztam,ott sok operátornak csak 8 általánosa van. Bnőm férjének is,de jogsija van,taxis. Nem mindenki Einstein,találd meg amihez tehetséged van,biztosan nagyon ügyes vagy valamiben. Egyik barátnőm családi okok miatt nem érettségizett le,de úgy süt,hogy bármelyik cukrászat elbújhat mellette. A papír nem minden. Leleményesnek kell lenni. Sok sikert.
2018. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minek kéne neked érettségi? Látszik, hogy nem az iskola a te tereped. El tudsz helyezkedi az OKJ-s szakmáiddal? Akkor?
2018. máj. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak kevesebbnek érzem magam hogy nincs meg, meg ha még lenne biztos több lehetőségem lenne, kinyilna a világ
2018. máj. 6. 17:30
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
De kell az érettségi . Mert nem lehet elhelyezni az életbe nélküle rosszul tudjátok. Alap társadalmi elvárás az érettségi és nem csakis tudásról szól. Kiszűrik belőled ember vagy e, van e életképed arról hogy fogsz e dolgozni. Ha nem csinálod neked lesz rossz nem kapsz munkát. Ugyanígy van most a közösségi munka 50 óra . Az már nem is érettségizhet aki nem végzi el az 50 órai munkát előtte. Be se engedik.
2018. máj. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Én is estin végeztem a gimit, akkor voltam 26 éves. A legidősebb osztálytársunk 72 éves volt, és végigcsinálta. Neked is megjöhet a kedved...
2018. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Kiszűrik belőled ember vagy e, van e életképed arról hogy fogsz e dolgozni.

Biztos, azert van annyi mamahoteles munkakerulo fiatal, akar diplomason is.

Hitelmentes sajat lakasom van es jol fizeto munkahelyem erettsegi nelkul. Reg elmult az az ido amikor a papir meg jelentett valamit.

Csak kevesebbnek érzem magam hogy nincs meg, meg ha még lenne biztos több lehetőségem lenne, kinyilna a világ

A vilag annyira nyilik ki, amennyire te nyitod ki.

2018. máj. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor van értelme újra belekezdened ha valami olyasmit szeretnél tanulni ami érettségire épül.

Az érettségi pl feltétel rendőrségnél tűzoltóságnál nem baj ha tiszta kettes de akkor is követelmény.

Ha ezek nem érdekelnek akkor szerintem felesleges...

Több értelme van egy jó nyelvtudásnak vagy jogsinak (kamion,targonca,nehézgépkezelő stb) vagy szakmai továbbképzés...

2018. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6. Jól megfogalmazta
2018. máj. 6. 20:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Nah itt a baj aki azt mondja hogy érettségi nélkül nem fogsz sokra menni az életben :D Én most fejezem be az iskolát 6 éven keresztül tanultam különféle szakmákat , mondhatni ezermester lettem :) Az átlagom mindig 4 felett volt és pályázatokon is részt vettem :D Szerintem aki 2-3 év alatt épphogy megszerezte az érettségit semmivel nem ér többet , sőt ! Mehet a kassza mögé :D Az érettségi azért kell h tovább tanulj , sok embert ismerek akik érettségi után mentek is az életbe .... ugyan ott is maradtaj ( kassza , szalag , stb ) Szóval attól függ te mit szeretnél és bocsesz h ennyit írtam csak már zavar ez az érettségi nélkül 0 vagy téma :D sok sikert
2018. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Maradtak *
2018. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!