Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségi nélkül hogy tudna...

Érettségi nélkül hogy tudna boldogulni egy 18-20 éves pár?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 11:02
1 2
 1/16 anonim válasza:
84%
Érettségin kívül van vmilyen szakmátok?
2011. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Tinker Bell ***** válasza:
54%

Az érettségi nélkül, azt jelenti, hogy az utolsó papír amit megkaptatok, az az általános iskolai bizonyítvány?


Ha van szakmátok, akkor csak annak a kérdése, hogy milyen keresett az, és milyen hamar tudtok elhelyezkedni, viszont ha a szakmátoknak megfelelő munkahelyet nem találtok, bármilyen munkát el kell vállalni, mert ma már nem válogathat az ember, ha valóban kell neki a pénz...

2011. szept. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem csak úgy, ha az ismeretségi körötökből segít nektek valaki, ad munkát, stb. De még úgy is nagyon nehezen, érettségi nélkül a minimálbérnél nem fogtok többet keresni.

Inkább üljetek vissza az iskolapadba.

2011. szept. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
43%

Ha nem álltatok meg a 8 általánosnál, és van vmilyen szakmátok, akkor semmi sincs veszve...van egy fodrászismerősöm, ő saját vállalkozást nyitott és kb 4X annyit keres, mint én 2 diplomával.


Lehet, hogy még jobban jártatok (én meg kitörölhetem vele).

2011. szept. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Párom kőműves,nekem 2 szakmám van nyomdász és kereskedő-vállalkozó. Nincs probléma abból,hogy nincs érettségink,nagyon jól élünk,sőt nekem nem is hiányzik egyáltalán... 25 évesek vagyunk és 19 éves korunktól dolgozunk szakmánkban...
2011. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk melóhelyen épp ilyen végzettségű egynémely kisfőnök. :D az embernek meg a pofája leszakad, mikor a diplomás mérnöknek egy tanulatlan senki pofázik...

Amúgy a kérdésre visszatérve: hát minimálbérért, 12 órában gyárban rohadva igen, tudna... mást ne igen reméljen ez a pár.

2011. szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Tinker Bell ***** válasza:
56%

Egyáltalán nincs azzal baj, ha az embernek úgymond "csak" szakmája van. Magyarországon ma már mindenkinek diplomát akarunk adni, de kétkezi munkát ki fog végezni? Mert most lassan már kezdenek az ilyen fajta munkákból kiöregedni a mesterek, de utánpótlás nincs, mert állítólag ciki szakmunkásnak lenni. Azért meg sír a szánk, ha egy burkolásért a mester nagy pénzeket kér el. Persze, hogy elkéri, amikor szerencsétlen 60 éves, és ha volna utódja, akkor már nem ezzel kéne a napját tölteni.


Úgyhogy egyáltalán nem kell szégyellni, ha valakinek szakmája van! Sőt, bár ma már minden idióta kap diplomát, nem muszáj mindenkinek főiskolára menni...

2011. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Érettségi nélkül is ugyanúgy boldogul az ember.Nekem nagyon sok ismerősöm 1-2 diplomával évek óta nem talál munkát sőt olyan is van aki 2 diplomával az auchan-ba pénztáros.

De munka mellett is le lehet érettségizni ha szeretnétek.

2011. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Tinker Bell ***** válasza:
27%

"az embernek meg a pofája leszakad, mikor a diplomás mérnöknek egy tanulatlan senki pofázik... "


Tanulatlan senki? Nyilván elérte azt, hogy kisfőnök legyen... nem? Az hogy valakinek diplomája van, nem azt jelenti, hogy értelmesen hozzá tud szólni a témához!


Ma már lassan a diploma is olyan értéktelen lesz mint az érettségi, pontosan ezért mert már minden hülyének adnak, aki aztán azt hiszi, hogy valaki, mert apuci kifizette neki a 3-4 éves tandíjat...

2011. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%

Nem értek egyet a 12 órás minimálbér-es válasszal.


Akkor másik gyárat kell keresni.Én nettó 120 ezret kapok ha szombat is van akkor 140 körül + 12 ezer kajajegy+ üdülési csekk.

2 műszak és nem kell megszakadni.

2011. szept. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!