Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy érzem kezdek teljesen...

Úgy érzem kezdek teljesen depressziós lenni. Mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés

most kezdődött a vizsgaidőszak. Több mint egy hónap van belőle hátra amikor minden nap át kell tanulnom a napot. Be van osztva, mikor mit tanulok meg, nem csúszhatok meg vele. A barátaim többsége nem jár egyetemre, minden nap posztolja a bulizós/ nyaralós képeket. Ezeket már egy ideje nem nézem meg, kikapcsolom a telefonom..

Még csak most kezdődnek a vizsgák, de már most nincs kedvem felkelni reggel, nincs semmi energiám, enni sincs kedvem, semmihez. egyszerűen elegem van mindenből...az egyetlen jó a napomban az alvás.. Nem tudom mit csináljak de érzem hogy ez így nem jó


2018. máj. 19. 10:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és a párom meg pár hét múlva végez mert csak 3 vizsgája van... utána ő is kezdi majd a bulizást
2018. máj. 19. 10:30
 2/7 anonim ***** válasza:

C’est La Vie!

Szerintem tanulj.

2018. máj. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es: köszi ;) nyilván azt csinálom...
2018. máj. 19. 10:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Én annak idején azt csináltam hogy kriatak a szoba közepére a tételsort és mindig kipipáltam azt a tételt amit megtanultam. Így jó érzés volt ránézni hogy hm nahát már ezt is tudom, meg azt is. Motivált hogy látom a haladást. Így jobban volt kedvem tanulni is. Emellett kávéztam, vitamint szedtem. Fb-ot nem nézegettem, csak a messengert használtam esténként. Én is előre beosztattam napi hány tételt kéne megtanulni hogy végezzek. De ez tapasztalatom szerintem sohasem sikerült huzamosabb ideig tartani. Ezért az elsp 3 félév vegyes eredményei után később inkább hamarabb nekiálltam tanulni, már vizsgaidőszak eltt 2-3 héttel, és minden napra kevesebb tételt raktam. Így nekem kb az összes vizsgám sikerült négyes ötösre az utolsó 3 félévben, beleértve az államvizsgát és a szakdogát is. Kicsit olyan remetének kell lenni ilyenkor, tanulni tanulni, tanulni. Ezen az könnyít valamenynire ha az ember megpróbálja élvezni amit tanul, érdekli is.
2018. máj. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kiraktam*
2018. máj. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jaj ugyan igy voltam mint Te.

Viszont rajtam annyira elhatalmasodott ez a dolog,hogy valoban depresszios lettem es ott hagytam az egyetemet ami eletem legnagyobb hibaja volt. Mar semmi erom nem volt tanulni es a motivaciot is csak hirbol ismertem.

Iden visszamegyek levelezore ugyan arra a szakra,viszont azert igy mar mas. Te ne kovesd el ezt a hibat. Lemegy ez a szar vizsgaidoszak es utana sokkal jobb lesz. 1 honap mulva mar vege es mehetsz te is Balcsira,strandra,nyaralni. :)

21/L

2018. máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én kijártam a Duna-partnak egy erdős részére tanulni.

Ott nem jön rá az emberre a "nézzük-meg-mi-van-a-frigóban"-inger, vagy a "csézzünk-egy-negyed-órácskát"-kísértés és hasonlók. Persze szigorúan internet nélkül! Az a legnagyobb démona a tanulásnak.

Mindemellett sokkal kellemesebb is, mint a 4 fal között magolni, plusz hatékonyabb is. Jólesett köveken és fatörzseken lépdelve felmondani a tételeket magamnak, aktívabb így az agy, mint ücsörögve - a mozgás serkenti a vérellátását.

Kitartás!

2018. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!