Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben is "mamahot...

Ebben a helyzetben is "mamahotelről" van szó? Vagy inkább megfontoltság?

Figyelt kérdés

30+ éves vagyok. Még mindig a szülői házban élek, amit a szüleim nekem ajándékoztak. Még ők is hála Istennek itt élnek. A nővérem és bátyám már megházasodtak, így külön lakásokban élnek (amikbe a szüleink nem keveset pótoltak).


Attól függetlenül, hogy egy lakásban élek a szüleimmel, a hétköznapokban teljesen független az életünk.

Saját magamra mosok, takarítok, magam járok el bevásárolni, az ügyeimet is tőlük függetlenül intézem. A házat közösen tartjuk rendben (mindenki a saját részét takarítja, a közös helyeket pedig felváltva). Annyi, hogy közösen szoktunk főzni - van, amikor anyu főz és akkor én nem, vagy van, amikor én főzök és anyuéknak nem kell.

Illetve szoktam hazaadni pénzt, így segítve a szüleimet (nem kérik, de tudom, hogy jól jön nekik).


Ha a munkahelyem nem 5 percre lenne, hanem egy másik városban, vagy olyan helyen, ahova nem érné meg eljárni innen, akkor költöznék. DE így nem gondolom célszerűnek.


Minek fizessek így idegennek albérletet és tartsak fenn külön háztartást egy főre, amikor annak összegét meg tudom spórolni, illetve inkább haza is tudok adni belőle.


Ez is "mamahotel", vagy inkább megfontoltság?


2018. máj. 20. 10:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a mamahotel, ha kinyalatod a feneked a szüleiddel...

Én is a szüleimmel éltem, amíg nem jött össze a saját lakásra való (ha albérletet fizetek, nem tudtam volna erre spórolni, így viszont most a töredékét fizetem a saját lakásomra, mint más albérletre... megérte kivárni...), így volt praktikus, most jó külön, szerencsére nem szorulnak ápolásra.

2018. máj. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#4

Gondolom, a nyolcéves lányod is már dolgozik és tőled függetlenül intézi a dolgait, a fizetéséből támogat is.

Ha másik suliba járna, ami sokkal távolabb lenne, akkor ő is simán elköltözne albérletbe, amit magának fizetne abból, amit most éppen hazaad. :)

Remélem, érzed a különbséget.

2018. máj. 20. 11:00
 13/17 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező: Ha szerinted ez így praktikus jelenleg, és mást sem zavar a családban, akkor miért érdekel, hogy mások mit gondolnak erről? Sz..d le.
2018. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#13

Azért írtam ki a kérdést, mert néha előjön ez ismerősi körben és akkor jönnek a beszólások. Persze, olyanoktól is, akiket példákban említettem:

- külön lakásban laknak, de ha kaja kell vagy megszorulnak anyagilag, akkor anyucihoz szaladnak "látogatás" címszó alatt

- másik azt gondolja, ha már gyereket vállalt, azzal felnőttebb lett, miközben ugyanúgy a szülői házban lakik a saját családjával, és a szülők is egy külön részben


Érdekel, hogy hogyan csapódnak le ezek a dolgok az ismerősi körömön kívül.

2018. máj. 20. 11:48
 15/17 anonim ***** válasza:
A szó pejoratív értelmében ez nem mamahotel. Nem tartatod el magad,pusztán lakásközösséget vállalsz a szüleiddel és ezt munka és pénzmegosztással támasztjátok alá (de szépen hangzik,mi?). Bár sok kivetnivaló még így is van benne. Aki nem szeretne a szüleiddel érintkezni,lakhatást vállalni (van aki így tesz) annak máris kiestél a látóköréből. Lehet ez anyagilag megfontolt,de a társkeresésben illetve az emberek vékeményét tekintve ez hátrány. Ha azonban ezt le tudod nyelni,akkor nincs itt min gondolkozni.
2018. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy mamahotel. A mamahotel azt jelenti, hogy anyukád mos, főz, takarít rád, mintha még mindig gyerek lennél. Ha elég szeparáltan éltek (pl. külön lakrész), akkor a társkeresésben sem jelent hátrányt. Az lenne a gáz, ha albérletre vernéd el a pénzed.
2018. máj. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ez Nem mamahotel, mivel független, önálló életet élsz.

Mással, (a 30 éves, kajáért haza járó gyerekekkel) pedig nem kell foglalkozni.

27n

2018. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!