Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben is "mamahot...

Ebben a helyzetben is "mamahotelről" van szó? Vagy inkább megfontoltság?

Figyelt kérdés

30+ éves vagyok. Még mindig a szülői házban élek, amit a szüleim nekem ajándékoztak. Még ők is hála Istennek itt élnek. A nővérem és bátyám már megházasodtak, így külön lakásokban élnek (amikbe a szüleink nem keveset pótoltak).


Attól függetlenül, hogy egy lakásban élek a szüleimmel, a hétköznapokban teljesen független az életünk.

Saját magamra mosok, takarítok, magam járok el bevásárolni, az ügyeimet is tőlük függetlenül intézem. A házat közösen tartjuk rendben (mindenki a saját részét takarítja, a közös helyeket pedig felváltva). Annyi, hogy közösen szoktunk főzni - van, amikor anyu főz és akkor én nem, vagy van, amikor én főzök és anyuéknak nem kell.

Illetve szoktam hazaadni pénzt, így segítve a szüleimet (nem kérik, de tudom, hogy jól jön nekik).


Ha a munkahelyem nem 5 percre lenne, hanem egy másik városban, vagy olyan helyen, ahova nem érné meg eljárni innen, akkor költöznék. DE így nem gondolom célszerűnek.


Minek fizessek így idegennek albérletet és tartsak fenn külön háztartást egy főre, amikor annak összegét meg tudom spórolni, illetve inkább haza is tudok adni belőle.


Ez is "mamahotel", vagy inkább megfontoltság?


2018. máj. 20. 10:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%

Ez is mamahotel.

Önálló, szülőktől független életet nnem akaraz esetleg?

2018. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem is az.
2018. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1

Mit értesz független alatt?


Van olyan ismerősöm, munkatársam, aki veri magát, hogy ő külön lakásban él, egyedül. Viszont a szüleinél ebédel és onnan visz vacsorát is magának. Ő azokat az alkalmakat "látogatás"-nak nevezi...


Ez mennyire számít önállóságnak?

2018. máj. 20. 10:38
 4/17 anonim ***** válasza:
17%
30+-osként igényed kellene, hogy legyen párra, gyerekekre, saját életre. A 8 éves lányom is magának takarítja a szobáját, a közös helyiségekbe is besegít. Akkor ő is megfontolt?
2018. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Minek menjek másik lakásba, albérletbe, ha már van saját?
2018. máj. 20. 10:39
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy gondolom, hogy ez nem mamahotel, önálló vagy, csak éppen együtt élsz a szüleiddel. Ennyi erővel akkor az a volt kolléganőm is mamahoteles volt, aki a rokkant szüleit tartotta el, csak mert együtt éltek (nemrég külföldre ment, gondolom, most onnan segíti őket, itthon nehezen boldogult), meg az az exem, aki az anyjával élt, de az anyja nem dolgozhatott betegség miatt, és az exem tartotta el...
2018. máj. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%

Attól még, hogy neked ajándékozták a házat, az a szüleid háza és velük is laksz, úgyhogy mamahotel.

A mamahotel legtöbb esetben amúgy is a megfontoltságról szól (kivéve, ha csak élősködik valaki, vagy depressziósan ül egy sarokban)

2018. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Másik példa:

egyik barátnőm férjhez ment, gyereke lett és most ők is a barátnőm szüleivel laknak közös lakásban. Ezt nem tartják gáznak ismerősi körben. De azt, hogy én ugyanolyan független életet élek, csak nem látom értelmét másnak fizetni egyedül az albérletet (miközben megkaptam a szülői házat), az "gáz".

Mi a különbség a két helyzet között? Erre senki nem ad választ.

2018. máj. 20. 10:42
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem attól mamahotel a mamahotel, hogy valaki egy fedél alatt él a szüleivel.

Volt egy ismerősöm a párjával (már nem tartjuk az ismeretséget), volt külön lakásuk, de aztán odaköltöztek az ismerősöm idős, beteg apjához, külön lakrészbe, miután gyerekük lett, a külön lakást meg eladták, az idős apuka nemrég halt meg, de addig is segítették egymást, a nagypapa tudott segíteni a gyerek mellett, ők meg segítették az öreget, a lakás meg az övék lett az öreg halála után.

2018. máj. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem pedig nem mamahotel az, hogy valaki otthon él a szüleivel. Az mamahotel, ha valaki otthon lógatja a lábát, nem csinál semmit, anyuci és apuci kinyalja a fenekét és kiszolgálják, mindent megcsinálnak helyette, az illető pedig totál életképtelen. A kérdező dolgozik, ad haza pénzt, saját maga intézi a dolgait, kiveszi a részét a házimunkából. Mi itt a probléma? Szerintem semmi. Nem tudok róla, hogy 30 évesen kötelező jelleggel saját családot kellene alapítani és velük élni.... nem kötelező mindig párkapcsolatban lenni, nem kötelező megházasodni, nem kötelező gyereket válallni, mindenki el tudja dönteni, hogy mit akar. Egy ilyen helyzetben valószínűleg én is otthon maradnék, mert sokkal kedvezőbb anyagilag illetve a szüleimmel is jóna kapcsolatom. Ha abban a városban dolgozik az ember, nincsen senkije és a családjával is jó a kapcsolatuk, akkor mi a francnak költözne el?
2018. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!