Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye a hajlékt...

Kinek mi a véleménye a hajléktalanokról?

Figyelt kérdés
Most hallottam, hogy a hétvégén meghalt egy hajléktalan. Úgy gondolom, hogy mindenképp szomorú az eset és az ők körülményei is, viszont azért szerintem nagyban maguknak köszönhetik ezt. Elég sok mindennel lehet ügyesen pénzt keresni, de ők a legegyszerűbbet választják, nem küzdenek, csak isznak. Persze nem tudom mindenkinek a sztoriját, de az utcára kerüléshez bizonyára nagyon sok mindent elrontottak az életben.
2018. máj. 27. 17:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

Tegnap mentem gyanútlanul az Örsön az aluljáróban, és az Árkád felé vettem az utam. Majdnem sikerült átesni egy mentősön, aki a főbejárattal szemközt látott el épp egy hajléktalant. Ott voltak a rendőrök is, jó kis banzáj volt.

De ami a legjobb volt és maradéktalanul értékelte mindenki aki arra járt: egy tömény foscsík, ami faltól falig húzódott, keresztben a bejárat előtt. Hősünk ugyanis összecsinálta magát, ott feküdt hanyatt egy adag fosban. Rendesen át kellett lépni a csíkot.

Persze olyan tömény bűz volt, hogy az embernek felfordult a gyomra, méterekkel arrébb is szrszag volt mindenütt.

Hadd ne írjam le a véleményem a hajléktalanokról. Belakták az Örsön az aluljárót, a metró felőli buszvégállomás melletti füves területen fényes nappal letolja a gatyáját és odaszrik-odahugyozik, és ami a szomorú az az, hogy nem csak hajléktalanok csinálják ezt.

Egy fertő lett az a környék, aki arra jár napi szinten az tudja miről beszélek. Drogosok-alkoholisták-csövesek isznak-fekszenek-szrnak mindenütt. De legalább van egy csomó pékség, zöldséges, lehet finom kajcsikat venni.............

2018. máj. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi a véleményem a hajléktalanokról!? Egyénenként változó...


Én az a fajta vagyok, aki nem ítéli el őket, amég a történetüket nem ismerte meg. Fiatal középiskolás srác vagyok, de nyugodt szívvel le tudok ülni egy hajléktalan mellé beszélgetni. Egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy mi az Ő útja. Eltérő véleményem van, mivel más és más értékrendet vallanak, és eltérő okokból kerültek utcára. Van, amelyikük szenvedélybeteg, és minden pénzét szerencsejátékra költötte, verte a családját, és ezért jutott ide, de olyat is ismerek, akit a saját unokái vertek át nagyon durván, és csalták ki tőle minden vagyonát.


Mivel az utcán élnek, és sokszor nem tudnak - vagy éppen adott esetben nem akarnak dolgozni, bőven van idejük arra, hogy akik veszik a fáradságot arra, hogy megismerjenek egy szeletkét az életükből, azoknak meséljenek egy kicsit. Én arra bátorítok mindenkit, hogy ne ítéljenek információ hiányában, a nagy ítélkezés előtt tekintsenek be abba az útba, amit eddig jártak, és ide vezette őket. Mindenképpen tanulsággal szolgálna ez a tizenöt-húsz perc.


Nem minden hajléktalan a kannásbort szorongató, magaaláhugyozó kategória. Sőt, igazából az én olyanokkal találkoztam eddig túlnyomó többségben, akik kifejezetten igényesek voltak. Mert nehezen is, de meg lehet őrizni az emberi mivoltot ilyen körülmények között is - ha van hozzá elég erő.

2018. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Amúgy nem feltétlen mindegyik alkesz.


Sőt mindenki azt hiszi alkohol miatt kerültek utcára és nincs munkahelyük tehát nem tudnak bérelni lakást.


Lehet valamelyikük gyógyszer miatt került mélypontra, csak pancser is volt, és utcán éli az életét.


hagyni kell őket, én amúgy nem adok nekik pénzt.

2018. máj. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az elsőnek:

Az a hajléktalan meghalt ott.

2018. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem tudja valaki, hogy a tegnapi halálesetről ott, az Örs vezér terénél írtak-e cikket? Elolvasnám
2018. máj. 27. 17:45
 6/20 anonim ***** válasza:
45%

Hát igen, itt a tipikus magyar tudatlanság.


Kérdező, vannak diplomás hajléktalanok. Vannak hajléktalanok, akiknek családjuk, és gyerekeik vannak. Vannak hajléktalanok, akikről meg sem tudnád mondani első ránézésre, hogy hajléktalanok.

A történelemben ironikus módon most van a legtöbb hajléktalan. Míg az olyan időkben is, amikor az emberek kezét levágták azért, ha elloptak valamit erősebb volt a szociális háló, mint manapság, ahol valamit elb.a.szol, és nincs melletted olyan, aki segíthetne, már nem is vagy tagja a társadalomnak. Messze nem vagyok az a "bezzeg a régi szép időkben" típusú primitív idióta, de ez az a kor, amikorra az emberek elfelejtették, hogy mi is a társadalom, és miért alakult meg: hogy segítse a rászorulót. Nem az ember van a társadalomért, hanem a társadalom az emberért. Ezt felfogta a földesúr, aki bérmunkát adott azoknak, akikből ma hajléktalan lenne, az úr, aki szolgának állította az ilyeneket, de még a rabszolgatartó is, aki bár embertelen volt, mégis adott enni-inni a rabszolgáinak.

Ma mi van? Kirúgnak a munkahelyedről/váratlan kiadás ért/elfogytak a tartalékaid = nincs pénzed, kidobnak az utcára. Valami minimálbéres csicska munkára akarsz jelentkezni lakcím nélkül? B.a.szd meg magad, van további 40 jelentkező, akiknek normális háttere van, nem kellesz oda. Van végzettséged, és jelentkeznél valami szaktudást igénylő munkára? B.a.szd meg magad, egy munkáltató nem fogja égetni magát, de pláne a cégét egy hozzád hasonló söpredékkel.

Manapság nem úgy van az, hogy odamész valahova, és dolgozol, hanem beadod az önéletrajzodat, de azt már akkor visszadobják, ha nem tetszik nekik a pofád a képen.


A legnagyobb agymosás, amit sikerült lenyomni a kapitalizmusnak az emberek torkán (embereket írok, nem hülyéket mert a viszonylag átlagos értelmi képességűek is gond nélkül benyalják) az, hogy minden a saját erőfeszítéseden múlik. Gazdag vagy és sikeres? Gratulálok, ez 100%ig a te érdemed. Kivéve, hogy nem: nagy valószínűséggel középosztálybeli családba születtél, apu-anyu fizette a taníttatásodat, és nem kellett középsuli után munkába állnod, hogy segíts a családodnak életben maradni. Szegény vagy? Akkor egy utolsó naplopó senki vagy. Kivéve, hogy a szegények dolgoznak a legkeményebben, csak a kemény munkáért nem jár annyi pénz, mint azokért a munkákért, amikbe gyakorlatilag bele kell születni.


Az ország tele van üres házakkal. Gondolom valami pesti kis mitugrász lehetsz kérdező, de egyszer menj el tanulmányi körútra valami vidéki városba/faluba, és meglátod, hogy egymás mellett állnak az eladó házak (a nagyja olyan régóta, hogy már félig össze is dőlt) és eközben a hajléktalanok meg meghalnak az utcán.


Védett életet éltél, még akkor is, ha tele volt ötösökkel a bizonyítványod, és voltál diákmunkán mekiben. Örülj neki. De ne hidd, hogy jogod van leírni azokat, akik más világban élnek mint te.

2018. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
45%

Én csak azt nem értem hogy ha az 50 éves Juli néni minden nap elmegy a gyárba a szalag mellé és elvégzi a munkát , akkor a 35 éves hajléktalan Géza miért kéreget állandóan éveken át , mint hogy példát venne Juli nénitől !!??

Persze ez csak egy példa , de lényegében ez a helyzet .

Szóval az ilyen hajléktalanokat le**arom , de vannak kivételek persze .

2018. máj. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Volt, akinek már segítettem. Sorsok-okok vannak mögötte, pro- és kontra is. Az, hogy pénzt ad neik az ember, nem feltétlen megoldás, helyette vagy kaját, vagy pár jó szót, vagy értelmes munkát, elfoglaltságot kellene adni.

Vannak a különböző szoc.intézmények, akik teszik a dolgukat. Az a legnehezebb, ha nem akar az egyén együttműködni, mert szerinte jobb kint...

2018. máj. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Oké, Kérdező, itt egy gondolatkísérlet:

Van két ország. Az egyik országban őrülten magas a hajléktalanság a lakosság körében (mondjuk 20%) a másik országban jóval alacsonyabb (0,02%). Milyen következtetést vonsz le? Azt, hogy az első ország lakosai lusták, ostobák és még azt a talpalatnyi földet sem érdemlik, ami alattuk van, vagy azt, hogy a kormány cserbenhagyta őket?


A hajléktalanság aránya mutatja, hogy mennyire bukott el a társadalom, nem azt, hogy mennyire bukott el az adott személy.

2018. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Tényleg meghalt az Örsön tegnap? Na de hogyhogy, mi történt?
2018. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!