Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Harry herceg miért csak a...

Harry herceg miért csak a házassága után kapta meg a Sussex hercege címet?

Figyelt kérdés
Most jutott el a tudatomig, hogy ugye vagy 2 hete volt az esküvője Meghan Markle-lal, és onnantól kezdve nevezik sussexi hercegnek. De ez miért van így? Hiszen ő eddig is a királyi család tagja volt, és akit elvett az nem uralkodói házból származik, hanem színésznő. Még ha valami hercegnőt vett volna feleségül, vagy ilyesmi akkor érthető lenne. Meghan-nál megértem, hogy most lett hercegné, hiszen ő beházasodott a királyi családba, de fordítva nem találok rá logikus magyarázatot. Ahogyan azt sem értem, miért Sussex hercege lett és miért nem Cambridge hercege, mikor az apja és a testvére is cambridge-i hercegek...

2018. máj. 31. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Ez ajándékozott hercegi cím. Az angolban a hercegnő és herceg meg van különböztetve, a duke és a dutchess az adomanyozott cím, míg a princess és prince a születési joggal jár. Pl. Harry walesi herceg (Prince of wales) , de a házasságkötés után sussex hercege (duke of sussex),míg a feleségét a dutchess of sussex címet kapta meg.

Ugyanígy a William duke of cambridge, a felesége dutchess of cambridge, de a gyerekeik már prince és princess of cambridge

2018. máj. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%
1-es vagyok, a magyarban ez a hercegnő/hercegné, ami megmutatja, hogy valaki született vagy házasság útján lett a királyi család tagja.
2018. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!