Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell rendet raknom a...

Miért kell rendet raknom a szobámban?

Figyelt kérdés

Nem tudok rendet tartani. Nagy kupi van. Nem mocskos, koszos a szoba, szimplán csak rendetlen. A ruhák vannak szanaszét a földön, mert utálom összehajtogatni, (ez olyan 1 óra kb, semmi kedvem hozzá.) ezért a székemre teszem. Viszont mikor keresem az adott ruhadarabot, mindig lehúzom, hogy megtaláljam.

Meg a könyveim vannak még a földön itt, ott. Ez azért van, mert mikor bepakolok mindig sietek és a földre dobom.

És értem én, hogy ez nem jó, próbáltam változtatni, de nem megy. Egyszer-egyszer már én is soknak éreztem és összepakoltam, rendesen. Viszont apám minden egyes alkalommal bejön és lebsz, hogy miért nincs rend. Hogy milyen igénytelen vagyok, stb. Még, ha rend is van úgy kb, akkor is talál valamit, ami neki nem tetszik. És meg kell mondjam, elég sértően fogalmaz, sz*rul esik. (És ezt nem én reagálom túl)

Nem nagyon érzem azt, hogy előrébb visz bármiben is, ha én rendet rakok. Gondoltam arra, talán azért van, mert nem úgy néz ki a szobám, ahogy szeretném, de nem tudom.

Mi lehet az oka? Mit csináljak, hogy tartsak rendet? És miért? Mert ha rendet is rakok az is csak azért van, hogy békén hagyjon.



2018. jún. 5. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
mintha magamat hallanám. Ha "rend" lenne nálam, nem találnék semmit. Most meg ha keresem a farmerem, tudom hogy a szék mellett van a földön. Ó, a füzetem kell? Az asztal alatt van. Talán a testápólóm? az meg a szekrényem előtt. Mondjuk én hetente rendet rakok, mert jön a barátnőm, de ha nem zavarná, akkor biz isten nem raknék "rendet"
2018. jún. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Azért "kell", mert apád ilyen, de ha úgyis beleköt, én nem erőltetném a rendrakást.


Ha majd felnőtt leszel plusz nem is hagyod, hogy más szabja meg a saját szobád ideális entrópiaszintjét, senki nem fog beleszólni s uralkodhatsz a saját káoszodon :)

Addig sajna nem sokat tudsz tenni, apádat úgysem győzöd meg, ha egészen mások a fogalmai a rendről (amúgy én pl. szeretem a rendet, de nem tudok rendet tartani egyáltalán. a földre ritkán dobálok dolgokat, de amúgy...).

2018. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Minden csak elhatározás kérdése. Ha elhatározod, hogy rendet tartasz, és tartod magad az elhatározásodhoz, akkor meg tudod csinálni. Mellesleg igaza van édesapádnak, elég igénytelen dolog a cuccaidat, főleg a ruháidat a földön tárolnod, még ha azzal nem is értek egyet, hogy ezt milyen módon adja a tudtodra. Ha egyszer veszed a fáradságot, hogy összehajtsd a ruháidat, utána már mindig csak a frissen mosottakat kell, az nyilván nem tart órákig, mindössze néhány perc. Ha pedig az idődet is megtanulod beosztani, például (tudom, hogy stréberül hangzik, de legalább reggel nyugodtabban tudsz készülődni) este bepakolod a táskádat, nem fogsz folyton rohanni, és a könyveid sem hevernek majd mindig szanaszét. Hidd el, mindezt tapasztalatból mondom, én is olyan voltam, mint te. Állandóan csatatér volt a szobám, és csak akkor varázsoltam valami rend félét, ha jött hozzánk valaki. Az én motivációm anno a változtatásra a párom volt. Mikor összejöttünk, és elkezdett egyre több időt nálunk tölteni, nem akartam rendetlennek tűnni előtte, hát elkezdtem rendet tartani. keress te is valamilyen motivációt a változásra, és hidd el, hogy menni fog! :)
2018. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megszokod a rendetlenséget nem csak otthon leszel az, hanem pl munkahelyen is, ez pedig a környezetedben lévőkre hat még ha nem is mondják, akkor is lesz egy véleményük

szétszort és lusta leszel, legalábbis én ezt tapasztaltam

2018. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Te is írtad, hogy olyan nagy a rendetlenség, hogy nem találsz dolgokat. Azért rakj rendet, hogy tudd mi hol van. Hogy ne egy óra legyen a hajtogatás, hanem 5 perc, mert csak azt kell összehajtanod, amit használtál és nem a teljes szekrényed. Ha nincs rend nem tudsz normálisan takarítani, csak nagyon sok extra munkával, szóval minden abba az irányba mutat, hogy rengeteg időt spórolnál, ha rendet raknál.

Ne apukád miatt csináld, hanem magad miatt és ha beszól valami hülyeség miatt, akkor tudod, hogy te jól csináltad a dolgokat és vele van a baj, nem pedig veled.

2018. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De hogy szabadul el ennyire a helyzet. Azt írod nincs mocsok, hetente egyszer minimum fel kell söpörni/porszívózni akkor, hogy takarítasz? felszedsz mindent vagy csak körbesepred?


A rend meg azért jó mert te magad írtad hogy nem találsz dolgokat. Nem lenne egyszerűbb mosás után berakni mindent a szekrénybe? Kategóriánként szétszeded a dolgokat és tartod magad ahhoz. máris könnyebben megtalálsz mindent. Egyszer kell csak megcsinálni, utána fél perc berakni a tiszta holmikat.


A széthajigált könyvek meg: pakolj be este és nem kell reggel sietni. Ezzel is csak magadnak teszel jót.

2018. jún. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"szétszort és lusta leszel, legalábbis én ezt tapasztaltam"


Én saját magamon nem tapasztalom ezt, legalábbis nem mindenhol. Személy szerint rühellem a szobám takarítani, mosogatni, porszívózni. Egyszerűen nem szeretem csinálni. Ennek ellenére lusta sem vagyok, mert inkább szervezek kimozdulós, kirándulós, egyéb programokat. Munkahelyemen meg rendet tartok, szétszórt sem vagyok pedig több projektre is oda kell figyeljek.


Igaz én a szobámat csak egy helynek tekintem ahol le tudom tenni a seggem és tudok aludni.

2018. jún. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tesóm se volt rendmániás és amikor már nagyon maceralták ezzel, kinyomtatott egy szöveget(idézetet) es kitette a falra a szobájában: "Rendre csak a hülyének van szüksége. A zseni, a káoszban is kiismeri magát."
2018. jún. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én se tudok rendet tartani, viszont olyan 1-2 hetente rendet rakok. De onnantól megint kupi lesz... :D
2018. szept. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!