Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért piszkál anya folyton...

Miért piszkál anya folyton azzal, hogy rakjak rendet a szobámban, ha ennél jobban egyszerűen nem lehet?

Figyelt kérdés

Naponta megtalál azzal, hogy pakoljak már el. De egyszerűen el van pakolva amennyire csak lehet...

Olyanokért szid, hogy pl van két teás doboz a polcomon, és annak nem ott a helye. Hát nem is, az a koleszba való, de nyáron nem hagyhatom ott. Addig hova tegyem?

A kanapéra való díszpárnáim a fotelba vannak dobálva, mivel csak hétvégén ágyazok be, szóval azokat se tudom hova tenni.

A fotelban van egy nadrág, ami a barátomé, ezért se tudom miért velem veszekszik. Ugyanez megy a barátom tárcája meg mobiltöltője miatt amik az asztalon vannak.

A ruhásszekrényemet egy hete válogattam ki, a fölösleges ruhákat meg bedobozoltam, majd elviszem a hajléktalanoknak, de amiatt is rágja a fülem, hogy válogassam már ki a ruháim, hiába mondom neki hogy kész.

Tegnapelőtt bejött a szobámba, és lerakott egy doboz bonbont. Ma már az a baj, hogy az miért van az a szobámban..

A könyvolvasómat is folyton elpakoltatja velem, hiába negyed óra múlva úgyis kell és szedem elő.

Ezek miatt miért piszkál?

Fel van porszívózva, nincs por, nincs szemét, nincsenek kajamaradékok, a ruhák a szekrényben vannak (kivéve mindig egy nadrág meg egy pulcsi, azok a kis fogason lógnak amit direkt erre vettünk), mi baja velem akkor?


2015. aug. 14. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom de az eleg gaz ha csak hetvegen agyazol be... miert? Lehet, hogy amiatt tunik ugy, hogy rendetlenseg van a szobadban.

A baratod ruhajat is elrakhatod akkor a szekrenyedbe ha az anyira zavarja.

Amugy meg nem az o szoaja, minek szol bele, ha neked ugy jo?

2015. aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Ilyesmi problémám nekem is volt anyummal, sőt, most is van. Én azt ajánlom hogy ne feleselj neki, mert azzal nem érsz el semmit. Viszont azt se tedd amit én! Engem is folyton ugráltatott anyám, és soha egyszer sem szóltam neki vissza. Viszont eléggé szarul éreztem magam, sokat stresszeltem (emiatt késett a menstruációm, de ez mondjuk nem lényeg), és végül emo vagyok. Egyszerűen csak fogadd el, hogy ő ilyen. Vagy beszélgess apuddal vele, hátha! Remélem valamennyit segítettem...
2015. aug. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát van hogy délután megyek el itthonról, és késő este érnék haza, akkor hangos lenne a kanapét kihúzni, így már nem is érdekel és inkább kihúzva hagyom. (Erre anya mondta hogy oké, jobb mintha felébreszteném)
2015. aug. 14. 20:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, oke, azt hittem rendes agyad van :) igy ertheto.
2015. aug. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 piriiiii ***** válasza:
79%
Hány éves vagy egyébként?
2015. aug. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Valószínű a jó szándék vezérli, de szerintem is eltúlozza a dolgokat. Biztos abban hisz, hogy milyen fontos a rendre szoktatás és majd felnőttként megköszönöd.


Amúgy engem az olyasmi is zavar, amiket leírtál (de nem veszekednék mással, csak a saját esetemben zavar). Én biztos kijelölnék egy fiókot, ahova a barátom összes cuccát rakom. Az asztalomon is lenne egy doboz vagy kosár, ahova a töltőket lehet tenni (most be van vezetve a kábel úgy, hogy elöl egy kapcsolóval lehet ki-be kapcsolni, és az asztalon csak a csatlakozó van). Az ágyat leterítem egy pokróccal, a félrerakott párnáknak is lehet hogy lenne egy külön kosár vagy horgolt háló (valahova felakasztanám), vagy annak is a tetejére egy pokróc.


Talán így meg tudnátok oldani a konfliktust. Ettől még persze anyukád elvárása túlzott marad, de okos enged.

2015. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
8%

Neked legalább van szobád, és nem a tesóddal kell aludnod...

Én sem értem hogy mi lehet a baja, lehet, hogy gondjai vannak (munka, házasság, stb.), és rajtad tölti ki a dühét.

A te helyedben bezárnám kulccsal az ajtót (vagy ha nincs, rakatnék rá), és meg is mondanám neki, hogy nem mondhatja meg, hogy hogy nézzen ki a szobám. Ha balhézik emiatt is, nyugodtan balhézzon, ez a te szobád, és elég nagy vagy már ahhoz, hogy te irányítsd az életed, vagy legalább a szobád.

2015. aug. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a lakás többi részével kapcsolatban is ennyire mereven rendszerető, akkor érthető. Vannak emberek akik imádják kontrollálni azt amit lehet. A takarítás egy ilyen téren egyszerűbben megoldható dolog.

A leírásod alapján nincs rendetlenség. Kérdezd meg tőle, hogy miért is olyan nagy baj az asztalon levő töltő és stb.

2015. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha már a barátod egyes holmijai is "átszivárogtak", akkor már elég idős lehetsz ahhoz, hogy önmagában az is elég "gáz" legyen, hogy bejárkál a szobádba, nemhogy még tételesen meg is kritizálja, mit hol tartasz.

Az én anyámra ez sosem volt jellemző, legfeljebb egy "globális" "rakj rendet!" felszólítás. De ha mégis előfordult, de nem értettem egyet vele, akkor én bizony megmondtam neki, hogy az nem "rendetlenségből" van ott, hanem azt ezért vagy azért direkt ott tartom. Kulturált hangnemben ez egyáltalán nem "visszaszólás", szerintem, és ő sem vette sosem rossz néven, és mindig elfogadta a magyarázatokat.

2015. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A barátom hétköznapokon itt "lakik", persze hogy átszivárognak a dolgai.

Amúgy az egész lakásban én szoktam porszívózni, stb, de azt valahogy elfelejti :/

2015. aug. 14. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!