Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Neked 22 évesen mennyi megtaka...

Neked 22 évesen mennyi megtakarított pénzed volt/van? Normális, hogy nekem csak pár százezer forint csücsül a számlámon?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ebből az összegből hogyan fogom elindítani az életemet :(
2018. jún. 6. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
A kérdezőnek most tűnik fel, hogy Magyarországon lakik.
2018. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te jobb helyzetben vagy, mint én voltam ennyi idősen. Nekem még ennyi sem volt. Jó, mondjuk tanultam...
2018. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem sok, alulról súrolta a 100ezer forintot volt, ez is évek alatt jött össze. Igaz én akkor már rég albérletletben éltem éssemmiféle támogatásom nem volt 19 éves koromtól, ezért is rengeteget dolgoztam tanulás mellett.
2018. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Én középiskola után kezdtem dolgozni, úgyhogy eddigre már volt.

De ha te most fejezted be az egyetemet, akkor normális, hogy még nincs.

2018. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
89%

Konkrétan 0 :D

Egyetem mellett dolgoztam, ez és az ösztöndíj arra volt elég hogy fizessem a kolit, a kaját, a könyveket, bérletet, szóval hogy ne legyek hajléktalan és hogy ne haljak éhen.

2018. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
22 évesen pár száz volt félrerakva
2018. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

22 vagyok, egyetemista.

Van 700e forintom, de kocsit akarok venni ami kb 700e lesz(de most jön a diplomaosztó, meg egy kis munka így nyár végére összejön a misi remélhetőleg

2018. jún. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én most végeztem egyetemmel, viszont 17 éves korom óta dolgozgattam, azért gyűlt össze ennyi. Most függetlenedtem teljesen a szülőktől, és azóta nagyon nehezen tudok takarékoskodni, pedig annyira nem is rossz a fizetésem és sok dolgot megvonok magamtól a spórolás érdekében. (Korábban nyílván a fizetésem egészét félre tudtam tenni, de most már magamnak veszem a kaját, fizetem az albérletet) Fél év alatt alig gyűlt össze pénz a számlámon, és ha így folytatódik ez a tendencia, akkor nehéz lesz boldogulnom. Hozzáteszem, nincs párom sem.
2018. jún. 6. 12:42
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtakarítás, akkor lakástakarék!


Nekem konkrétan 0 van most, tanulok még. Amit dolgozok, azt azért csinálom, hogy ne szüleim fizessék a szórakozásom, utazásaimat.


Szüleim raknak nekem félre. Két 4 éves lakástakarék szerződés van a nevemen. Ezekhez évi 73 ezret rak az állam, és havi 20 ezret kell berakni. Szóval ha olyan jó a fizud, akkor akár 3-4 szerződésed is lehet egyszerre. És akkor ezt a pénzt biztosan nem költöd el. Félre lesz rakva. És a szerződés lejártakor a megtakarított pénzedet lakásvásárlásra felújításra stb lehet költeni, kedvezményes hitelfelvétellel. Ez a legmagasabb hozamot biztosító kockázatmentes megtakarítás.


Szóval a franc tudja. Még sosem számoltam ki, hogy mennyi pénzem is lesz így a szüleimtől. De ha így folytatom a tanulást, akkor elköltik ők helyettem azt hiszem 😁😁


Amúgy spórolásnak nincsenek hatátai. Papám pl újságpapírral törli ki, hogy ne kelljen még wc papírra se költenie 😃

Tehát érdemes az összes blokkot/számlát megtartanod, és hó végén elszámolni. Meg kell nézni, hogy mire költöttél. Utána lehet gondolkodni, hogy mi az, amin lehetne spórolni, mi az, amin nem érdemes.

Nekem pl étrend segített. Nagyon sok rágcsát édességet üdítőt alkoholt vittem be. Hát ezeket rohadtul el lehetett hagyni, és ennyivel több maradt a hobbijaimra 😊 nem mellesleg a jobb közérzet és egyéb előnyök

2018. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
66%
Egy adószámhoz csak egy lakástakarék számla lehet, szóval ha a szülei fizetik valakinek, akkor ő magának nem tud.
2018. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!